In tabara la 9 ani

In tabara la 9 ani | Autor: roxana c.

Link direct la acest mesaj

V-ati trimis copilul in tabara? Cum a fost?
Fii-mea are 9 ani vineri, iar pe 31 iulie pleaca in tabara. Am lasat-o mai mult de gura ei, pleaca impreuna cu invatatoarea si cu colegi.
Eu am fost in tabara la sfarsitul clasei intai, am ajuns miercuri, iar duminica -cand au venit parintii sa ma vada- am inceput sa urlu si sa ma agat de ei ca eu vreau acasa, asa ca n-au avut incotro si m-au luat de-acolo.(erau si conditii cam aiurea)
Acum ea este cu un an mai mare decat eram eu atunci, dar este o fire mai aiurita, dezordonata, nu stiu cum i se va parea, acum cand se apropie momentul, parca imi pare rau ca i-am dat bani sa se inscrie.
Spuneti-mi, va rog, daca aveti copii care au fost in tabara in jurul varstei de 9 ani, daca le-a placut sau nu.


Roxana21+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Bogdan a fost anul acesta in tabara la mare cu gradinita. Are 5 ani jumate si a stat 12 zile, dar nu a plans deloc dupa noi, intradevar i-a fost tare dor de noi si de fiecare data cand vorbeam la telefon imi spunea ca mai sunt x zile, dar a fost ok. Cred ca si lor le trebuie mai multa independenta, sa se simta mai mari, mai maturi. Daca ai incredere in invatatoare, de ce nu?

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Mergi la inceput