Calculul datei nasterii

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonik1986 spune:

Salutare mamici! Eu sunt noua printre mamici, am aflat ca voi fi mamica chiar in ziua de Florii, iar maine dupa atata timp ma voi duce la primul control, pentru ca de abia acum am prins programare la doctorul meu. Am foarte mari emotii in legatura cu ce imi va spune...Va voi tine la curent. Va pup si va doresc bebei sanatosi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonik1986 spune:

dupa calculele facute bebe ar avea cam 10 saptamani, dar astept si opinia doctorului. pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buu spune:

si eu sunt noua...am 6 saptamani, inima bate...asteptam sa ne facem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmina_c spune:

bebe meu are 21 de saptamani,tocmai mi-am facut calculul si a iesit exact la fel cum a zis medicul mei...ca bebica al meu(Fabian) o sa vina pe 22 septembrie...acuma na...totul depinde de d-zeu...eu oricum nasc cu cezariana ...asa ca poate o sa vina inainte de 22 sau chiar 22....cine stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

greseala de o zi...7 martie a zis dr:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinaalex spune:

Buna mamici, eu zic ca data estimata a nasterii in functie de UM si cea pe care ne-o da dr.-ul sunt 2 lucruri diferite. Doctorul da alta data din simplul motiv ca fiecare bebelus se dezvolta diferit in burtik si in functie de masuratorile pe care le face la eco, iti spune dak ar trebui sa nasti mai devreme sau mai tarziu de data calculata conform UM. Oricum bebeii vin cand vor ei ...Mie, de exemplu, imi iese conform UM 29 decembrie, iar dna doctor ne-a spus mai intai 25 decembrie, apoi 24 decembrie, iar la ultima eco 23 decembrie. Deci e clar in functie de evolutia bebeului. De baza ramane calculul in functie de UM. Asta e criteriul dupa care trebuie sa va tineti evidenta pe saptamani.
Bafta tuturor gravidutzelor!


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdabalea spune:

Am 20 saptamani si la primul eco mi-a zis ca nasc pe 27 dec si la urmatorul pe 24 decembrie, deci cred ca sarbatoresc craciunul in spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3nutza spune:

eu am 27 saptamani si doctorul a zis ca nasc pana in 22 noiembrie, iar dupa calculul meu ar trebui prin 15 noiembrie.
cum a vrea Dumnezeu, numa sanatos sa fie

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutzza_87 spune:

dddddddddddd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreeadeea spune:

Mie mi-a spus medicul ca ar trebui sa nasc pe 31 martie 2011.
Exact aceeasi data mi-a iesit si cand am facut calculul pe net.
Acum ramane sa vedem...

Mergi la inceput