Calculul datei nasterii

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jul81 spune:

Buna, sunt Iulia, si sunt insarcinata in 30 de sapt.Mai am o fetita de 3 ani si 9 luni, si sunt tot din Galati.Referitor la DPN-ul si la mine e f nasol.Eu am avut UM pe 18 noi 2008 deci acum as fio avut 32 de sapt dar am avut CM-UL la 40 de zile si mi-au spus vre-o 3 dr ca am ramas gravida mai tarziu.Azi am fost la un alt medic cu care vreau sa nasc si era si el f derutat de aceste eco care nu se potrivesc cu calculul lor normal.Luni ma voi interna in spital unde el va cere sa mi se faca o alta eco sa vada si el cu ochii lui ce face bebe ca dupa palpare se observa ca e mai mica.Stim insa ca e fetita!Nasterea se va face prin cezariana ca si pe Daria am nascut-o tot prin cezariana.Va pup pe toate si mai tinem legatura!

http://s40.photobucket.com/albums/e215/jul81/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deutza81 spune:

Acum am descoperit si eu calculatorul de nastere. Sper sa se potriveasca. Eu de-abia pe 17 iulie fac prima ecografie oficiala si sper sa imi spuna atunci data fatidica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ady@p spune:

Pt. jul81:
Unde te internezi? pe chicos sau la judetean? la ce doctor mergi?
eu acum am 16 saptamani , asa ca mai am de asteptam pana sa-mi cunosc fetita.
SANATATE SI MULT NOROC!!!
sa vii cu vesti bune cand te intorc de la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jul81 spune:

Pt ady@p:
Sunt la dr Irimia din Spitalul Judetean.Am fost pana acum al Dr Calin Alina dar nu mi s-a parut ca stie meserie si totusi m-am gandit ca pt mine si pt copil conditiile de la judetean:reanimare, centru de transfuzii si medici neonatologi, sunt cele mai bune.
Sper sa nu ma insel.Mai vb cand revin din spital pe marti incolo sa-ti spun mai multe amanunte cu toate ca nu cred ca s-a schimbat cine stie ce, in bine sper totusi, conditiile din 2005.Te pup!

http://s40.photobucket.com/albums/e215/jul81/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fetele.Si la mine este o mareeeeee dilema.Dupa UM ar trebui sa nasc pe 23 sept 2009 dar dupa eco am DNP 16 oct 2009.Mi se pare foarte mare diferenta.Ce ma sfatuiti?

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jul81 spune:

Sa va spun ca mai nou iar imi scade din varsta sarcinii.Pe 24 iulie am fost iar la eco si mi-a spus ca am 31 de sapt si 3 zile, dupa calcul am 34 de sapt azi, ce sa mai inteleg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Jul81 in aceasi situatie sunt si eu.Si mie mi s-a spus ca cel mai probabil am ramas insarcinata mai tarziu, insa s-a pus problema de ICIU ( insuficienta crestere intra uterina).Iar cu acest lucru nu este de joaca.Asa ca am fost sfatuita sa fac eco lunar iar daca imi scade din nr de saptamani ar fi o problema.Insa Slava Cerului nu au fost probleme si de fiecare data fiecare eco s-a potrivit nr de saptamani a dat si asa ca s-a decis ca la mine a fost o dereglare de ciclu sau la perioada de fertilitate deci am ramas mai tarziu iar copilul se dezvolta perfect bine dupa grafic si sanatos.As vrea sa te intreb daca fumezi esti stresata faci efort si daca ai facut eco 4d.sau un alt lucru care ar fi daunator?Sper sa imi raspunzi cat mai repede

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

si inca un lucru Jul81 ti s-a recomandat sa iei vitamine?Mie da elevit pronatal cate una pe zi ajuta la dezvoltarea copilului

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Cand am fost la Eco mi-a spus ca in 2.03 2010 v-oi naste,iar calc mi-a aratat la fel.:)





9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Mie calulatorul dupa UM mi-a zis 25.07 si am nascut pe..25.07.2009 ..fix la 40 s implinite.

Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput