Calculul datei nasterii

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliburtica spune:

Sunt o burtica noua, mi-am calculat cumva data nasterii si varsta sarcinii, ca doar marti voi merge la primul control. Pana atunci,nush dak e corect. Eu am avut UM in 11februarie. Sapt urmatoare e a sasea la mine oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamstefan spune:

Draga aliburtica, dupa un calendar gasit pe un sait de care nu mai dau acum stai cam asa: azi esti in 5 saptamani, primul trimestru se incheie pe 5 mai, al doilea pe 18 august iar data preconizata a nasterii este pe 17 noiembrie. Sper ca ti-am fost de ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns je_grigo spune:

bine v-am gasit...eu sunt noua pe forum,si conform calendarului de pe acest forum data nasterii la mine ar fi cam pe 4 noiembrie.Doamne ajuta! sa pot duce sracina far nici un fel de probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliburtica spune:

quote:
Originally posted by oanamstefan

Draga aliburtica, dupa un calendar gasit pe un sait de care nu mai dau acum stai cam asa: azi esti in 5 saptamani, primul trimestru se incheie pe 5 mai, al doilea pe 18 august iar data preconizata a nasterii este pe 17 noiembrie. Sper ca ti-am fost de ajutor


Multumesc de informatii, sigur ca mi-ai fost de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana20 spune:

multumesc mult este chiar un ajutor pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

buna!tot noua sunt si eu pe forum!dar am o nelamurire!daca nu stii sigur data Um cum afli sigur data nasterii bebelului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:
Originally posted by melly23

buna!tot noua sunt si eu pe forum!dar am o nelamurire!daca nu stii sigur data Um cum afli sigur data nasterii bebelului?



salut Melly,inc-o baimareanca pe-aici, ma bucur, pai s-o stii aproximativ, oricum la eco stabileste si acolo varsta sarcinii

esti insarcinata?





.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

buna!imi pare bine ca mai vb cineva!crede-am ca nu mai rasp nimeni!sunt insarcinata in 32 sapt!si e super pana acuma!nu ma plangv-am pupat!

bran melinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikimodo spune:

felicitari melly, nastere usoara ! si mai povesteste cate ceva despre cum a decurs sracina ta. Si eu sunt noua, azi am intrat. Si sper ca multe dintre noi sa fie un bebe si pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanamami_16 spune:

daca e sa ma iau dupa UM as naste in decembrie. mai exact: bebe va veni odata cu Mosul, pe 25. dar eu stiu exact ziua (sau noaptea in care am ramas insarcinata.daca ar fi dupa asta as naste pe 5 ianuarie.
ce dilema

as vrea sa treaca aceste 9 luni mai repede.
sunt atat de nerabdatoare.

Mergi la inceput