Ingineri, fosti, viitori....(6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Buna ziua doamnelor!

Stateam cu sufletu' la gura sa aflu vesti, aseara n-am avut net si iata ca inca n-a sosit Andrei. Ioana, imi pare rau prin ce-ai trecut...e f adevarat, doctorul care te supravegheaza tre sa-ti aiba de grija si in spital, ca doar ai cotizat la el, la greu. Asa mi se pare normal, dar deh...nu toti snt la fel sau poate ca li se par normale conditiile din spital...nu stiu ce sa mai zic. E scump acolo la clinica aceea dar daca tu te simti in siguranta ...asta e...
Nastere usoara si cat mai rapida!

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ioana, am tot cautat pe net pareri despre doctorii la care mergi.
Am ramas uimita sa citesc aici ca nu este prima data cand doctorita Gabriela Dinca lasa balta o pacienta chiar inainte de nastere, am inteles ca nu era in tara, ok, dar putea sa roage un coleg sa aibe grija de pacienta ei. Povestea Cristinei Ioana este si mai tragica, am citit aici si vad ca ai discutat si tu cu ea. Exista insa tot la acest subiect si pareri bune despre ea, cred ca pana la urma conteaza ca nu a reusit sa-ti inspire incredere tie si cum s-a purtat cu tine.
La subiectul acesta am gasit 2 impresii proaspete despre Hergelegiu, una negativa si una pozitiva. Despre el sunt multe postari insa cele care au nascut cu el la Euroclinic pot spune concret cum este acolo.

Oricum, sincer asa este cel mai bine sa nu ajungi pe mana ei la nastere sigur va fi mai bine la Euroclinic.
Asteptam sa apari azi sau nu?




Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna! Aici suntem cu scurgeri. Cred ca este o parte din apa care curge de dimineata incet. Nu cred ca s-au rupt membranele, sunt fisurate doar. Ieri m-am plimbat mult. Ma simt bine, sunt ptimista. Daca mi se face rau plec la spital, daca nu mai stau acasa ca tare bine este. Am citit ce mi-ai aratat Oti si stiam de fetele astea. Sa iti zic una buna mi-au scris pm-uri fete care sunt gravi si merg la doctora eu nu am postat nimic de rau de ea. Nu cred ca o voi face. Poate ele au incredere in doctora poate vor avea noroc. nu stiu ce sa zic. Cat despre Herghelegiu stiu ca cateodata este f obosit la eco ca sta o zi intreaga eu am fost la toate eco la el si tot timpul a vb frumos cu noi dar un pic distant. Poate o fi fost si fata aia enervanta. Sincer nu stiu. Acum in schimb ziceai ca e doctorul meu vorbea extraordinar cu mine. Poate si din cauza ca m-a vazut speriata si neajutorata.
Oare sa fie apa asta care tot taraie din mine????
Intru mai pe seara sa va zic cum stam. Daca nu inseamna ca am plecat sa livram . De data asta sunt optimista!!!
inginerele

Ioana 39+ si

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060730/dt/9/k/ff80/preg.png

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inginerele!

sa stiti ca nu v-am uitat dar n-am mai fost in stare sa mai postez ceva "inteligent"

ioana, imi pare f. rau ca ai trecut prin asa un cosmar.i-am dat si la sotul sa citeasca prin ce ai trecut si a spus si el ca i-ar fi impuscat pe toti acolo, pe loc!!!
bine ca sunteti bine amindoi!!! si la mine la prima sarcina a tot picurat de dimineata, asa ca m-am dus la dr (m-a chemat el cind i-am spus!) dar n-a fost alarmat deloc. ma bucur ca acum esti optimista, asta conteaza cel mai mult!!! asa ii va fi bine si la bb! suntem alaturi de tine si de bb, capul sus! totul va fi bine!!!
pe burtik si apoi un alt pe piciorusul sting al lui andreiut!!!

pup pe toate inginerele, nu va iau acum la rind, imi cer scuze! nu mi-e bine nici mie, ma duc sa ma intind putin. miine oricum trebuie sa merg la dr. la control.


35+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Doamne, Ioana tu chiar nasti acum. Daca banuiesti ca sunt membranele rupte nu sta acasa. Ai grija de tine si de baiat!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Fetele, noi am fost plecati toata ziua, la picnic...ceva noutati? A plecat Ioana la spital?
Nastere usoara!!!!!

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna seara.
Nici o veste de la Ioana? Anca, tot la tine ne e nadejdea sa ne tii la curent.
Katik, tu ce faci? Cum te simti ?

Pup fetele
O noapte linistita va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Daca tot este asa liniste pe aici m-am gandit sa pun si eu niste poze noi sa va dau de lucru!
Sa nu va suparati ca sunt asa multe, dar sotul ma streseaza sa-i fac zilnic sa vada el ce-i face odorul.
Anca, tu pe unde esti, cred ca iar ati evadat in we la tara, inseamna ca vii cu forte proaspete.
Eu cred ca Ioana a plecat la spital, eu ii tin pumnii.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Buna seara, dragelor, aici sunt!!!! Nu v-am uitat, sa stiti. Am fost plecata si numai cu gandul la Ioana dar n-am avut net....o sa va povestesc pe scurt dar mai intai...

DOAMNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nu mi-a venit sa cred ce am citit din urma!!!! Ma bucur ca ati fost voi aici sa o incurajati pe Ioana si imi pare foarte rau ca n-am fost si eu. Stiam ca se intampla lucruri de genul asta in spitalele din Romania dar speram ca Ioana sa nu aiba parte de asa ceva. Nu-mi revin!!!! Ma bucur in schimb ca n-ai nascut acolo in conditiile alea, daca chiar era momentul atunci ce te faceai??? Nici nu vreau sa imi imaginez. Bine ca ai reusit sa te linistesti si sa ca acum macar te gandesti ca vei reusi sa ai o nastere intr-un loc civilizat...ce zic eu? intr-un loc mai UMAN! Sper sa fii calma si cu psihicul "beton" pana in clipa cea mare, pentru ca si asa vor urma destule greutati si incercari.
Intrebarea mea, cred eu de bun-simt: daca n-ai 1700 de euro si ajungi in situatia Ioanei, ce faci???? (Ma gandesc acum la mine: daca eram eu in situatia ei cred ca Iepul meu ajungea la puscarie, ca-i lua pe toti aia la bataie! Noi nu am avea banii astia...poate doar ai mei ar putea sa ne ajute ....dar cineva care efectiv nu are pe nimeni, nici rezerve financiare??? Cred ca ar trebui scris in Cartea Drepturilor Omului ca fiecare femeie are DREPTUL unei nasteri in conditii civilizate si la un tratament uman).
Nici nu mai am cuvinte, cred ca orice as mai spune ar fi de prisos.

Noi am fost plecati cu finii ceilalti ai nasilor si fetita lor de 5 luni...am fost la Slanic Prahova unde ne-am balacit si ars la soare...dar am stat tot timpul stresata: de ce nu stiu nimic de Ioana? Si daca primesc vesti, unde gasesc un internet sa le comunic repede? N-am mai vrut sa o sun sa nu o deranjez si se pare ca bine am facut, numai de mine nu cred ca mai avea ea chef dupa chestia asta.
Dar acum sunt pe "pozitii" la datorie si promit sa nu va uit.

Otilia, s-ar putea sa am vesti bune pentru tine!!! Scriem pe P.M.




Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Buna! Sunt Andrei Vladimir si am venit la mami si tati azi la ora 5.05 dimineata, apgar 10, 4.500g,54 cm, natural cu epidurala, seman cu mami perfect!!


La multi ani Andrei Vladimir, sa traiesti si sa fii sanatos si fericit!



Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput