jucarii play doh

jucarii play doh | Autor: isabela

Link direct la acest mesaj

In revistele Barbie, fiica-mea a vazut reclama la niste jucarii play doh. Ce a interesat-o pe ea este "dr. drill and fill" ,care este de fapt o mandibula, la care sunt atasati dinti. Ei se pot scoate sau pune, se pot pune plombe. Cel putin asa spune ea. Cred ca sunt din plastilina netoxica. Stiti ceva despre acest tip de jucarii? Mai sunt ele potrivite pentru 8 ani? Cam ce pret are acest "dr. drill and fill"?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Isabela consider ca plastilina play doh este cea mai buna de la noi.Preturile cam mari din pacate.Poate la carrefour gasesti mai convenabil.Setul cu dr Drill(in jur de 90 cred ca e) nu-l avem dar e interesant ca si celelalte de altfel.In general sunt recomandate de la 3 la 8 ani acest gen de jucarii dar daca fetitei tale ii place inca sa se joace cu plastilina e ok.
Cred ca mai e un subiect despre plastilina play-doh.Poti afla si de acolo pareri.

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus,
Noi avem plastilina de la ei. Si este ok, este cu sclipici, pentru fetite. Stefan a amestecat-o intr-un bol urias, nu este fan plastilina... Dar daca ei ii place, atunci se merita.
Noi o avem de la Viena, dar gasesti si pe la noi.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaioana spune:

Buna, Isabela. I-am cumparat baietelului meu, care are aproape 6 ani, o astfel de jucarie de la expozitia Kidex si e f. incantat de ea. Plastelina e de calitate buna si poate fi refolosita, in sensul ca, daca se usuca, poate fi inmuiata in apa si isi recapata proprietatile. Jucaria are mandibula si maxilar superior, locuri pt. dinti, pensa, oglinjoara si o freza electrica, care functioneaza cu baterii. Nu este nimic periculos si e chiar haioasa, m-am distrat si eu cu ea. A costat 75 RON.

corina

Mergi la inceput