Topicul "Vacante,calatorii si grupuri de rezident

Topicul "Vacante,calatorii si grupuri de rezident | Autor: crisstin

Link direct la acest mesaj

Pentru inceput vreau sa va spun ca sunt noua pe forum asa ca va rog nu dati cu bata . Ce vreau sa va intreb eu : nu se poate oare ca topicul Vacante, calatorii si grupuri de rezidenti sa se desparta in doua ? Adica unul pt. vacante si calatorii si altul pt. grupuri de rezidenti . Va zic si 2 argumente :
- discutile despre vacante si calatorii nu au nici o legatura cu ce se discuta pe cele de rezidenti.
- de multe ori scrii ceva la un subiect de vacanta si in 2-3 ore trebuie sa-l cauti pe la pagina 3-4 fiind multe comunitati de afara.
Tin sa precizez ca DA , nu e greu sa cauti 2-3 pagini - eu am parcurs toate cele 55 de pg. in cautarea informatilor care ma interesau - dar ar fi mai simplu .
Acum nu stiu daca este posibil acest lucru , rog administratorii sa ma lamureasca si pe ceilalti daca ar fi mai bine sau nu.
Toate cele bune si sa auzim de bine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

parere personala, eu cred ca ar fi mai bine vacante si calatori sa ramana un singur sub-forum si rezidenti sa se mute impreuna cu prieteni dintotdeauna.
De ce: pt ca la subiectele despre "fetele din USA, fete din Germania, se discuta exact acelas lucru ca si la Arad, Cluj, scorpionii... si nu are mici o legatura cu vacante, pt ca ele traiesc in acele tari

O zi buna



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Gabbriela aceasta propunere/observatie am facut-o eu in subiectul cu modificari la forum, a doua zi cu mare uimire am observat ca au fost mutati toti rezidentii la prieteni (UNDE LE E SI LOCUL), apoi rezidentii s-au suparat si au deschis subiecte de protest ( ca aici) si prin urmare si-au reluat locul la vacante. E adevarat ca si asa la Prietenii e mare aglomeratie si cu toate grupurile de rezidenti cautai de-ti venea rau pe acolo, dar nici la calatorii nu au ce cauta dupa mintea mea.
Insa deciziile le iau cei ce conduc acest forum si se pare ca eu una nu inteleg exact ce se doreste ca sunt cam bulversata de anumite modificari/decizii. Pe de o parte de propovaduieste dorinta de a concentra informatiile si pe de alta parte chiar moderatorii dilueaza si incurajeaza subiecte de-a dreptul penibil/jenant/puerile.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

pai Admin atunci daca deja s-a incercat ceva si nu s-a reusit, incercati un loc doar pt rezidenti singuri.. si asa cei din afara romaniei sa deschida acolo subiecte cu fete din us, franta , cei din italia si tot asa...
Asa ar mai separa putin vacante de rezidenti, sunt 2 lucruri total diferite...

O zi buna



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Vreau sa va intreb si eu ceva, cu riscul de a va supara.
De cand nu ne mai incape DC-ul asta? Aveam senzatia ca e destul loc pentru toata lumea si ca avantajul mesajelor scrise e acela ca le putem reciti si gandi de doua ori daca spunem bine ce spunem sau doar ne aflam in treaba.

Cu ce va deranjeaza rezidentii la calatorii? Acolo e locul lor, i-am mutat, n-au vrut sa se mute, i-am dus la loc, acum iar nu aveti loc de ei? Ce aveti cu ei? Cum sa facem sa va multumim pe toti?

Aissa, pe tine ce te supara de fapt? Ca suntem intoleranti? Sau ca suntem prea toleranti? Ca din cand in cand avem mai mult timp si incercam sa organizam lucrurile? Ca incercam sa-i luam cu binisorul pe cei noi, pana se obisnuiesc si ei ce si cum? Ca incercam sa promovam o atitudine civilizata in care nu intram pe forum ca sa ne punem poalele in cap sau ca sa ne dovedim superioritatea, starea materiala si vasta cultura?

Va rog considerati ca Mirela si Florin v-au invitat la ei acasa. V-au servit cu cafea, ceai, limonada, socata, cola, apa plata, minerala, sifon si ce va mai trece prin minte. V-au pus la dispozitie fotolii, scaune, canapele si perne. V-au lasat sa puneti ce muzica va place. Sunteti la o petrecere, musafiri. Luati loc, daca va face placere, bucurati-va de muzica si de prajituri. De ce va suparati ca va rugam sa nu dati scrumul pe jos sau sa nu fumati decat pe balcon? Eu asta nu inteleg. Care e problema de fapt? De unde atata suparare pe moderatori, pe admini, pe ceilalti colegi de forum, samd? Poate ma lamuriti si pe mine, ca ma asteptam eu la multe dar sa transformam DC in teatru de razboi, chiar nu.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Pe unde umbla Irina noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Oh Witchie nu ma supara nimic in afara faptului ca sunt naucita. Si nu-s ironica deloc, vorbesc foarte serios. Repet ce am zis pe la alte subiecte: eu am inteles ca dorinta de reorganizare a avut la baza diluarea informatiei, ca apar mult prea multe subiecte "subtirele" motiv pentru care s-a purces la curatenie. Toate bune si frumoase, cum am spus si eu am gandit de mult ca rezidentii nu-si au locul la vacante (eu le-as face un subforum separat). Am zis, s-a aplicat si s-a renuntat apoi la mutarea la prieteni care intr-adevar devenisera super aglomerati.
Cat despre cealalta parte a intrebarii tale: nu imi spune ca nu exista o metoda diplomatica prin care un moderator in loc sa se ia de fetele mai vechi care cu ironie incercau sa sublinieze cat de pueril e un subiect pe tema "cand vorbeste copilul capricorn" se ia tot de noi care doar incercam sa aplicam, (asa mai din topor cu ironie nu cu diplomatie) noile cerinte ale forumului.
Deci subliniez, ca am prostul obicei sa ma lungesc si nu se intelege clar: indiferent cat de ospitalieri vreti sa fiti mi se pare copilaresc sa acceptam deschiderea de subiecte pe teme ca cea de mai sus in acelasi timp in care se trambiteaza necesitatea concentrarii informatiilor. De ce mai muncesc fetele la indexarea temelor daca tot vor fi 100 de subiecte de genul acela?

PS: vad ca e la moda analogia aia cu ne-au invitat Mirela si Florin in casa lor, care sincer nu prea ma incanta. Asa e, ne-au invitat...dar pana la urma prin noi traieste forumul, au tot dreptul sa impuna reguli, perfect de acord, dar prea ni se scoate ochii cu chestia asta. Intotdeauna am urat expresia aia cu "nu-ti convine usa e deschisa", folosita foarte des de angajatori. Nu stiu de ce, ma irita pe creier.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Nu inteleg mai nimic. Eu am intrebat un lucru simplu : Se poate sau nu impartirea in doua ? Nu mutarea rezidentilor in alta parte sau mai stiu eu ce. De altfel si Gabbriela rezidenta i-ar surade ideea sa fie un subforum numai pt. rezidenti. Oricum raspunsul putea sa fie foarte simplu : nu se poate , si gata. Referitor la intrebarea " Cu ce va deranjeaja rezidentii la calatorii ? " ,raspunsul e simplu : cu absolut nimic dar am considerat ca ar fi mai usor pt. toti impartirea in doua si REPET nu mutarea lor.
In sfarsit decat sa ne certam mai bine inchidem subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Witchie haide sa nu ne certam pe subiectu asta, eu am nimic cu rezidenti la vacante, dar ar fi mai bine sa ii separam, mai usor de gasit subiectele la vacante, mai usor de organizat forumul, nu? S-a incercat o data o despartire si nu sa reusit, acuma daca Admin ar putea sa puna un sub-forum doar ar rezidentilor, eu cred ca ar fi multumiti cu toti.
Este doar o propunere... daca se poate e bine, daca nu asta e.

Toate cele bune



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/MemViewAlbum.asp" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

quote:
Originally posted by Witchie


Cu ce va deranjeaza rezidentii la calatorii? Acolo e locul lor, i-am mutat, n-au vrut sa se mute, i-am dus la loc, acum iar nu aveti loc de ei? Ce aveti cu ei? Cum sa facem sa va multumim pe toti?




avand in vedere cele spuse de Witchi, cred ca e usor de inteles ca pentru moment structura acelui forum ramane asa.

Crearea unui subforum implica din partea moderatorilor munca de mutare manuala a fiecarui subiect, nu se face automat.

Avand in vedere ca am raspuns la acest sbiect, imi permit sa il inchid ca sa nu ne transformam in ZZ Top.

multumesc pentru intelegere.

Freia si " target="_blank">Alexa

Terapia pentru Ema pe DC

Mergi la inceput