Piticodromul de sept-oct 2005 (130)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Maddy da deja si_luat bucataria in primire ,i_a facut supa de pui o sa ii dau diseara (noi am introdus si papica seara de ieri)

Ioanasa iti fie de bine papa,viata pe tine nici sefu ,nici sotul

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Heheee, lume buna!
M-am intors aseara dintr-un weekend glorios la o pensiune la coctzatzii din deal unde am plecat cu 2 masini (mai eram cu o pereche) si practic toata casa impachetata cu grija si indesata in cele 2 portbagaje...Am ajuns dupa un drum de cosmar de 4 ore (dom'le aproape 2 ne-a luat ca sa iesim din bucuresti- toata lumea pleaca undeva vineri dupaamiaza). Copilul dupa 3 ore a inceput sa urle si ne-a urlat bine in cap cam o ora, pana la destinatie.

Cu nervii prashtie am purces la desfacutul bagajelor numai ca sa imi dau seama, tot scormonind printre ele, ca bagajul copilului nu este neam. Adica: haine, pijamale, geci, caciulite, sosetele , body-uri etc. Afara 15 grade, cu indulgenta, copilul in pantaloni scurti cu body cu maneca scurta, deh plecata din Bucuresti.
Aveam in alte bagajele si gentute, pampersii si mancarea, doamne ajuta, bine ca nu incap valize mari in masina noastra ca altfel le-as fi pus impreuna si uitat cu totul acasa!!!

Criza de nervi pe subsemnata, ca n-are copiluuuuul cu ce sa se imbrace la munte, ca io ma intorc la bucuresti cu copiluuuul, in sfarsit calmata de barbat (care mi-a zis ca sunt isterica si ca pleaca si el in lume) si de o familie super draguta, care erau singurii ocupanti ai cabanei (in afara de noi). Familia respectiva avea o fetita de (ghiciti) 9 luni!!! URAAA! Am primit body, pijamaluta, cosmeticale de baie, paturica si copilul meu de bogdaproste a dormit bine noaptea.
A doua zi, ma-sa s-a sculat cu noaptea in cap si a sunat la toti cunoscutii, colegi, prieteni etc doar o gasi pe cineva care sa vina de la Bucuresti la Brasov. Proprietara pensiunii a fugit in sat si a intrebat pe toata lumea daca asteapta musafiri. Un prieten de-al meu s-a oferit chiar sa trimita bagajelul uitat frumos in hol acasa, cu trenul si spaga de rigoare la conductor.
Pana la urma a venit cineva (un cunoscut de cunoscut) la Brasov de la Buc. si astfel a ajuns si bagajelul fetei. Ufff, a fost nashpa.
Data viitoare nu mai impachetez atatea ca uit, printre jde mii de bagaje.

Astea au fost peripetiile. In rest, fata a facut progrese la munte, pe langa faptul ca merge in 4 labutze ca un catzel viteaz, se ridica de tot ce ii iese in cale, dulapuri, comode, patut, canapele...ne-a obosit ingrozitor dar a fost frumos.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

mda, e o senzatie tare ciudata la rmn-uri si treburi din astea. am facut 10 tomografii si ma treceau toti fiorii de fiecare data. brrrr.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Alina trebuie sa fie tare nasol sa stai in tubul ala Fuse si se duse!

Ruxi situatia este destul de cotoioasa daca monseur Matei agreeaza mancarurile bibilite

DanaLucia sa inteleg ca esti chimista? eu acum imi bat capul cu niste fluxuri tehnologice din petrochimie si mai am un pic si sucombez aici pe loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Loccammmmmmm,bun cu Matei ,sa ii fie de bine,ia sa ii spun si eu lui tata ca urmatoarea papica sa faca ciorbita de perisoare

Kid asta da aventura .....cu bagajul uitat

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

kidule, ce aventuri!!!
hihi, bine ca a fost bine intr-un final. si felicitari pt ridicatul in picioruse!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Kristinutza am uitat sa-ti spun ceva foarte foarte important.....ieeeeeeeeeeeeeeeeeeee! ... iti suna cunoscut? (m-am distrat copios cu galeria ta de poze

Kidule cred ca ar fi dat apoplexia peste mine instant! Bine ca ai reusit sa te descurci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Alina nasol rmn-ul, mama mea a fakut, probleme neurologice, de fapt si la ea defect de fabricatie la o artera ceva care trebuia sa fie ramificata si nu e ........ si dupa parca era batuta si ea mai sufera si de claustrofobie.

Kristinutza tare de tot Radu cu ieeeee da cine l-a invatat mai? sau asa se bucura el? :)

Kidule la asa peripetii ....pai eu in lokul tau faceam altfel, profitam sa inoiesc garderoba copilului de prin Brasov hehehe, eu tot cu cheltuitul :)

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Maddy sandalute frumoase gasesti la Piciul cum ti-a spus si Ruxi. Si mai este un magazin super misto numai cu incaltari ptr pitici in America House (cladirea noua de langa Turnul BRD din P-ta Victoriei)...dar nu stiu preturile, s-ar putea sa fie cam piperate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Kristinuta l_am admirat si vazut filmuletu cu Radu si uitandu_ma acum la el,mi_am amintit acum noua luni ca amandoua am plecat la spital pe 9 octombrie sambata dimineata ,numai ca al meu golan nu avrut sa vina pe 9 a venit pe 10 si prin cezariana

poze

Mergi la inceput