Sa ajutam la terapia pentru Ema

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Urmatorul montaj este o poveste.
Despre o printesa. (EMA)
De 5 ani.


http://www.onetruemedia.com/shared?p=22db241f95c7cba6815b97&skin_id=1010&utm_source=otm&utm_medium=image



Multumesc JUMBO
am numai prieteni plini de imaginatie




www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Mari si zanele, felicitari pentru ceea ce faceti !
Sunt convinsa ca pana la a 6-a aniversare va spune "mami,te iubesc!" si va canta impreuna cu invitatii, "la multi ani!".
Sanatate sa le puteti face pe toate si sa aflam numai vesti bune de la voi !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mari, si eu va doresc sa puteti sa va bucurati de vocea fetitei voastre, sa inceapa sa cante si sa va vorbeasca. Aveti incredere!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Se spune despre Sfantul Ioan Rus ca este un sfant vindecator si ca este protector al copiilor.Am aflat de el, cand eram in spital cu copilul meu si de atunci ma rog zilnic la el:http://www.ortodox.as.ro/acatiste/ac108.htmlSper sa faca o minune pentru Ema si sa ii ia boala redandu-i cuvintele, copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

DRAGELE MELE PRIETENE...
voi care ma intelegeti si ma ...ascultati, care ma cititi in fiecare zi, care sunteti alaturi de mine si ma incurajati...trebuie sa va spun care este starea mea azi...acum...
intai m-au sunat fetele mi-au spus ca Ema se scarpina si ca i-au iesti blande urate pe ea, am kemat taxiul, m-am dus la medic, si mi-a dat solutie mentolata, nu e nimik grav...
APOI...

Echipa mea de zane...se destramaaaaaa
una dintre fetele care lucreaza cu Ema , asistenta medicala de profesie a gasit un job cu norma intreaga si platit...bine, fata buna cu care imi faceam treaba, aveam incredere in ea si tare raui imi pare ca pleaca din echipa mea...
cea mai veche fata mi-a spus cu teama ca ar vrea sa plece si ea ca nu ii ajunge 25 lei pe luna si ca vrea sa incerce ceva ...mai platit, chiar daca face treaba cu ema si ii place sa faca acst lucru, din pacate partea materiala nu o satisface...
asa ca ma mai negociat cu ea am mai pus ceva banuti la salariu numai sa nu plece...

treist este ca nici bani nu se strang ca sa am cu ce sa platesc fetele mai bine...si asa ca raman cu buza umflata si ma gandesc sa pregatesc alt om care sa invete ABA si sa nu intrerup programul pentru recuperarea Emei...

asa ca de nervi ...am plans ...lucru ce nu mi s-a intamplat de ceva vreme...si am dat cu mopul pe toata gresia si am pregatit ciorbica de zarzavat pt Ema si am dat cu aspiratorul de m-a trecut neduselile...

trista este viata mea ...tocmai atunci cand ma resemnez si ma gtandesc ca totul este spre bine ...na ...hop ...vestea ce a rea...

numai ca povestea din seara asta nu are tocmai un final nefericit, pt ca stand la olita cu Ema am pus-o sa repete CACA , si TATA, si EMA ...si culmea ca m-a imitat, apoi mi-a cantat si mi-a spus cum face catelul..asa ca mi-a mai ridicat moralul si mi-am sters lacrimile de pe obraz , am zambit si i-am spus ca o iubesc mult, mult, mult...Ema mi-a zambit si asa ca eu sunt iarasi plina de sperante ca voi gasi o solutie pentru rezolvarea acestor probleme...si Ema va deveni intr-o zi un copil normal

sper ca nu v-am intristat...si ca ma sustineti in continuare...
va pupacesc...trebuia sa ma descarc


www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

uuufff... nici nu stiu ce sa-ti zic, decit ca ai tot dreptul sa te descarci, de mirare ca rezisti in tensiunea asta continua in general! bine, efectiv nu ai de ales, dar totusi...

sper sa nu mai plece nimeni si sa reusesti sa stringi si banii pentru asta... ajut si eu cit pot, sper ca bijuteriile sa se vinda bine si sa se adune ceva-ceva din ele.

pup tie si printesei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mari, fruntea sus, Ema numai pe tine te are asa de aproape si pentru mult timp de acum inainte. Fruntea sus si iubeste-o, asa cum merita orice copil, nu cred ca ii place sa te vada suparata...
Cum as putea sa te ajut?
Am luat ieri o carte de pe net, poate te ajuta, iti trimit datele de unde o poti lua.
Fii tare!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2007 spune:

Draga Mari,

Nu dispera, nu intra in panica pentru ca totul are o rezolvare. Eu o sa incep prima si sper sa fie si altii care sa-mi urmeze exemplul. La fiecare 1 ale lunii o sa pun in contul tau 150 lei ca sa-ti poti plati zana. Cum ti-am promis am sa incerc sa gasesc si alte jocuri care sa te ajute. Noi construim o casa care sper sa fie gata in vara si poate o sa puteti veni cateva zile in vizita ocazie cu care o sa vizitam niste manastiri care au moastele unor sfinti.

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Cum spunea si Simona si eu voi incerca sa fiu alaturi de voi lunar cu o suma de bani de minim 50 ron ca sa-ti fie mai usor si sa nu ramai fara "fetele" care te ajuta.

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani - Edi 2 ani si 2 luni

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

simona2007 ti-am simtit lipsa...multumim de invitatie, o sa venim in vara...dupa licenta mea o sa luam si o vacanta, mergem la manastiri si ne rugam pt Ema...
multumesc si pt ajutor

biluta28 multumim pentru sprijin si pentru darurile pentru Ema.

dana_esi ajutorul tau este pretios, colegele mele asteapta si alte bijuterii pe care le vor cumpara si voi depune banii in contul Emei

va multumesc tuturor

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput