Minunatele Scorpiute (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

'NEATA SCORPIUTE! Bine v-am regasit! Chiar ca am disparut...nu ma injurati ca nu v-am citit nici acum, abia de astazi mi-am dus Alinul la gradinita si m-am apucat sa fac un pic de ordine dar...chiar ca m-a provocat GABY FERICITA NOASTRA, asa ca am luat o pauza si m-am apucat sa va scriu.

Ce faci GABITZO? Iti vine baiatu'? Bravo tie!Ma bucur ca esti asa de fericita si tocmai de'aia m-am apucat sa scriu ca de joi...cred ca dam cu tunul dupa tine...Fa ce faci si intra sa ne povestesti cum e in luna de miere, da? Sau ma rog...ceva gen inceput de luna de miere.Sunt aici pe baricade si astept!tie si la baiat!
ANA, chiar ca mi-e dor de povestit...imi fac eu timp, nici o grija!Te pup!
ADRIANA, insanatosire grabnica sotului!Razvan ce mai face?
Fetelor, fug la treaba ,macar sa apuc sa fac cat de cat ceva pana vine Alinutul meu. Va pup pe toate, o zi buna va doresc si sa auzim numai de bine!
Lory_k

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata fetelor.multumesc mult pentru sustinere.acum dimineata am vorbit cu el.mi-a spus ca la toamna i le va scoate ca cica vara si iarna nu se scot.ma gandesc eu ca e mai bine decat sa traga asa la 3 luni la 3 luni.inseamna ca ele nu mai functioneaza bine.nu stiu inca ce i-a spus doctorul.ma duc la el mai dupa-masa ca sa treaca si vizita sa vad ce ii mai spune doctorul.aseara si dimineata i-au facut glucoza si medicamentele care trebuia sa le injecteze.a dormit bine, s-a odihnit ca era mort de oboseala.
ce ma enerveaza e ca soacra-mea si cumnata-mea sunt inlacrimate toate.il jelesc de parca(doamne fereste) ar fi murit.sa nu credeti ca mie nu-mi pasa,nici mie nu-mi convine ca e acolo dar probabil ele acum ma cred insesnsibila ca nu plang.ele sunt foarte panicoase.cred ca atuni cand au auzit de perfuzie au lesinat.offf, sunt rea.dar ma deranjeaza.imi zice cumnata mea ca "sa aiba grija de el, ca are copil de crescut si a juns in spital" si eu i-am spus"dar stai ce a murit".decat sa stea acasa sa se chinuie cu un tratament prost mai bine acolo cateva zile sa faca si analize si sa ii aplice tratamentul corect.sper ca intelegeti ce vreau sa zic.nici eu nu sunt fericita ca a ajuns la spital.in fine.
lory, ma bucur ca ai revenit printre noi.
gaby, mai e putin pana joi.si o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.
va pup pe toate.o zi minunata.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

neatza fetele scorpiute ..recunosc ca nu am mai trecut sa va scriu de una de alta dar am fost si sunt bolnava...racita cobza desaptamana trecuta..era si iubi al meu raciit dar el s-a dres cu niste antibiotice eu mai greu dar mai bine acum cu panadol...care mi-a facut bine...ba cu un ceai fierbinte ba cu o vata in ureche dar merg spre bine...
gaby..ma bucur asa de tare sa aflu ca vine iubi al tau...bine ca i-ai facut loc in sifonier...al meu deja da pe dinafara...hai ca au mai ramas 2 zile si bine jumatatea ta...ce fericita trebuie sa fii..te pupacesc...
georgi...sanatate multa tie si fetitei tale...sa va duceti la dr repede ca eu nu am ajuns...
adriana...sanatate multa si sa se faca bine sotiorul tau...asa e si soacra mea cand i se imbolnaveste puisorul...deja incep sa ma obisnuiesc..
sa auzim vesti bune..sa ne zici cum merge tratamentul...
lori-k...bine ai revenit printre noi...
va pupacesc ca doar e o zi superba si is toata o pupacioasa...

Nunta noastra:19 august
Poze
Luna de miere...mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Morgen la scorpiute:) Ce imi place ca va bag in priza..

M-am trezit si papat:) viata de caine:) cainii mei traiesc regeste constat eu. Cand plecam si cand venim ii dragalasim, papa cand vor ei, lapte proaspat in fiecare seara, carnita cum nu si oase cu plasa.:)

Nu o sa dispar eu chiar asa. Mai rar in primele zi ca doara dragostea sub plapuma trebe. Mergem in weekend la parintii lui sa il vada dar luni suntem inapoi. Din pacate nu am net in Moreni.

Ma uitam acuma pe pagina clubului. www.sv-beckdorf.de ca nu fac reclama la nimic. pe prima pagina de 7 sapt e tot poza cu baiatu meu la ultimul meci. De abia il astept.... ieri am fost de am luat de la facut 2 plapumi noi... ce mai:) pat nou, lenjerie noua, plapuma as well. Cat am urat eu semnificatia la zestrea asta dar parca asa suna.

Nastasie incurajari de la mine.Nu o sa zica ca nu iti pasa, ci doar ca nu esti asa zenzibila ca ele:) si urmeaza pedepsele

Va pup pe toate cu draggggg, Gaby

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Chem scorpiile la apel? Unde sunteti? Iuhuuu??
Eu trebe sa ma duc in oras vreun ceas, sa imi vad de campania pentru magazin. I pup you, Gaby

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut la gashka!
Eu sunt "ciufulita" de ceva vreme si ma stradui sa ma ridic, greu greu, dar birui - musai!!!
Adriana, ma gandesc ca in spital i-au facut o antibiograma sa ii dea macar antibioticul cel mai potrivit... iar amigdalele intr-adevar se scot toamna sau primavara. Am intrebat si eu pe medicii mei. Trebuie sa aiba mare grija pana in septembrie si sa stea la soare. Profitati de faptul ca sunteti acolo si cand e cald, sa isi expuna gatul la soare! Si... nu esti asa cum te cred rubedeniile... esti cu capul pe umeri si cu picioarele pe pmant. Ca si sotul si copilul au nevoie de un sprijin real, nu de lesinuri si abureli si dat ochii peste cap!
Ana... ce face nora-mea???? Stiu ca nu am voie sa rad, ca la fel mai patim si noi... dar nu m-am putut abtine. La fel face si maimutoiul meu: cum ma vede langa tat'su... calare acolo: "du-te de aici, aici e locul meu, tu du-te dincolo!" Si il intreb: "George, cine-i sef in casa?" El: "Eu" deci, daca el e seful... ma conformez! Mai, dar ce mare a crescut Luanita, m-am tot uitat in poze... ptiu, sa nu deochi frumusetea, dar tare as lua-o la mine!
Gaby... happy happy... la plus infinit! Sa purtati sanatosi "zestrea". Nu stiu ce semnificatie are, dar stiu ca e utilaaaa! (zestrea, normal)
Lory, pup si la tine si la Alinutul scump, lasa ca intrati voi pe linia dreapta si ai mai multa de vreme de povesti!
Nina, vreau sa te anunt ca bicicloanta noastra s-a stricat... acum cautam sa o reparam ca e jale mare in familie. Se vede ca ai fetita, pastreaza mai bine bicicletele! Desi mai nou mi-a zis d. Goe sa o duc la magazin ca el vrea tractor... Pupa Cristinuta cuminte!
Iri... yuhuuu, ai dat si aici un semn... ne revedem pe mess!
Georgi, sanatate maxima si spor la invatat!
Mira, superba Selin, a crescuuuut! Si toata gashka ta de acasa e frumoasa si mare!
Va pup pe toate neconditionat si nelimitat, ca vad ca nu scap nicicum cu o pauza mai mare!
O zi frumoasa va doresc!
Elena
PS aoleuu, e marti????

Mami ”www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii minunii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut la scorpiute,

Nina...cred ca eu nu am mai mancat fraguteeeeee....heheheheiiiiii....de cand eram copil...
Adriana,eu chiar nu m-am gandit ca sotul tau e internat...Doamne!Imi pare rau sa citesc asta...Cum se mai simte?Doctorul ce spune?Se vad ceva imbunatatiri?Sunt si eu curioasa de vesti.
Iar cu soacra si cumnata....nu fi carcotasa,trebuie sa se manifeste si ele si daca asa le e naturelu' simtitor...si tu trebuie sa fi impresionata de prestatia lor vis-a-vis de durerea pe care o poarta in suflet sotului tau ca are necaz cu galcile....me-ntelegi matale?!Lasa-le in pace si nu le mai baga in seama...Si daca tot jelesc asa...ceva actiune au?Sau doar gura e de ele?Hai ca io te pup si bafta!Ce face pilotistul?
Gaby,mama....ce sa fac cu mandra?Asta e!Ma gandesc ca o sa ii treaca si faza asta...mai nasol e ca merge la gradi...e jale!Azi-maine,pe langa injuraturi,parca o vad ca incepe sa si scuipe si tabloul va fi complet...Las' ca te vad eu si pe tine,ca o sa ai rasfatati la casa omului!Hehehehehehehe....Conced placut si sa te odihnesti cat mai bine!
Lory,spor la trebuir in continuare.Ce face Alin?S-a reacomodat usor la gradinita?
Voicu draga,sa inteleg ca ti-ai mai revenit din raceala?!Insanatosire grabnica!Da si cu aspirina saracului,poate trece mai repede!
Fete dragi....Carmen va trimite la toate salutari...Zicea ca ar vrea sa mearga in concediu cu sotul si micuta Anda,nu se putea hotara la munte sau la mare...Are niste probleme cu magazinul...

Va pup pe toate si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Elena...scumpa mea,acusica vazui postarea lu' matale...Saru-mana de apreciere la adresa norutei tale!Nebunica din castraveti!Am impresia ca intre astia doi ai nostrii copilasi e telepatie,beeeeyyyy...Zici ca si Georgelu' face la fel,hai?!Mama lor de banditi micuti!Pai,cuscrito draga,dam fata frumoasa...da' pe 19-20 de ani incolo...iti convine?!heheheheeheh....Ca m-am uitat la albumul de la babiesonline....ptiui,frumusete de flacau ce ai!Cum vad eu asa,Elena draga,bag sama ca George se va face un barbat inalt,solid si frumos de pica...Asa ginereeeeeeel...cine nu vrea?!Ca io mi-s prima!Va pup pe amandoi si cel mai mult pe iubitu' mic si frumos!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

elena, multumesc mult de sutinere.ce bine imi fac cuvintele tale.nu stiu amanunte pentru ca el nu tine minte.ii zice doctorul amanunte dar lui ii intra pe o ureche si ii iese pe cealalta.el zice doar ca are perfuzie dar nu stie ce ii pune acolo.de-aia ma duc dupa ce trece vizita sa vad ce aflu.oricum banuiesc ca pe biletul de internare va scrie tot acolo.deci trebuie sa stea la soare?habar nu aveam.atunci e bine.vom merge mai des la soare.eu ma gandesc ca nu cumva streptococul sau ce are el de pe fata(acum e curat pe fata si pe pielea capului) sa se fi mutat la gat.ii ieseau tot timpul bube mari pe fata si in cap,acum insa e curat dupa un tratament de vreo 2 milioane.si de-aia ma gandeam sa nu se fi mutat.
ana, s-a dus ieri soacra-mea la el.dar pe mine ma enerveaza ca pana acum abia dau cate un telefon si acum nu stiu ce sa mai faca.sunt asa dragute cu mine.intr-adevar eu sunt mai tare dar nu mai eu stiu ce e in sufletul meu.nimanui nu-i convine situatia.dar ma rog, ele sa faca bors.eu fac cum ma duce pe mine capul.
revin, ma duc sa desfund wc-ul pe care mi l-a infundat razvan a doua oara.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Fetelor, va pup si eu, de aici, de la polul frigului in Ro, unde dimineata am suportat cu stoicism 5 grade C, imbracata ca de vara, caci asa arata cerul.




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77517" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput