Implantul dentar, stie cineva ce dezavantaje are?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

azi mi-a scos atele. super fain s-a vindecat.surpriza o vom avea dupa 6 luni.

Paste fericit tuturor!!!
Fie ca lumina domnului sa va aduca numai sanatate si fericire!!!


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by dani33

Roxana, vad ca esti din Constanta. La ce doctor mergi, in Constanta sau in Bucuresti?
Merci,
D



scuze de intarzierea raspunsului. merg in Constanta la dr. Silviu Popov.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

buna, giova merci de raspuns, da sunt din timisoara,si vreau sa-mi fac un implant(o masea din spate), si sotul meu vrea sa-si faca. el a avut o masea plombata(prima dupa canin) si brusc i sa rupt si a ramas doar radacina. radacina e sanatoasa dar estetic nu arata bine locul acela gol. ideea este urmatoarea...nu stiam ca este si in timisoara cabinet care face si implant,(bine nici nu ma interesat pana acuma ca nu aveam nevoie), eu am gasit pe internet(din intamplare)reclama unui cabinet cu astfel de specializare si mi-a trezit interesul. acolo un implant ajungea la 1000 euro. ce vreau sa te intreb giova, unde in timisoara ai facut un astfel de implant(dentistul meu nu face asa ceva), si pana la ce pret se ridica o astfel de interventie. si mai vreau sa intreb daca poti face 2 implanturi de-odata. si ce nu am inteles eu din discutiile voatre prima oara se pune acel surub si abea dupa cateva luni dintele va rog nu ma . va multumesc pt raspunsuri anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu am facut 2 implanturi deodata, tot la maselele de dupa canin in partea de sus, stanga. Le-am facut la cabinetul din mall, la dr. marius Leretter. Un implant costa 400 euro (numai prima parte- surubul ce il pune in os). dupa circa 6 luni se redeschide gingia si nu mai stiu ce mai pune, probabil cuiul ala pe care va veni dintele.
Daca sotul tau are radacina, nu mai trebuie sa faca implant. Implantul se face cand e scos dintele cu totul, cand nu mai exista o radacina. De fapt implantul se si numeste "a 3-a radacina".
Daca mai ai alte intrebari iti raspund cu mare placere.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

multumesc giova pt raspunsuri ce vreau sa te mai intreb dr. marius Leretter pune si aparate dentare pt ca am nevoie de un aparat dentar si vreau sa stiu ca sa nu mai caut alt medic pentru asta...cam asta e tot ce vreau sa mai stiu ...in cazul in care imi mai amintesc ceva o sa te intrebmultumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

habar n-am despre asta. eu trebuie sa merg maine la cabinet pt. o programare si voi intreba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Buna ziua

Sunt putin contrariata si nu prea stiu ce sa cred ......... Cat este un implant ? in prima faza surubul ? Eu am intrebat si mi s-a spus 100 euro . Este posibil asa putin ?
Am fost la control mi-a spus ca eu pot sa-mi pun 3 implanturi sus , trebuie sa dau un raspuns dra mi s-a parut prea putin . Ce am citit eu pe net costa cam 500 euro .
Dati-mi un raspuns si o parere varog .
Multumesc

Sheryll mamica de Bianca (25.10.2006)

Poze Bianca
Poze Botez Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu pot sa-ti spun ca am platit 400 euro pe acel surub care e introdus in os. Nu stiu cum de costa asa putin la voi. Intreaba daca e din titan, daca iti ofera ceva garantii....nu stiu ce sa-ti spun mai multe.
Bafta!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecia spune:

Roxana, te rog mult da-mi si mie nr.tel al dr.Silviu Popov.
Poti sa-mi spui si in ce zona are cabinetul?

Multumesc tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

stiti cumva la cat timp de la scoaterea unei masele se poate face implant pe acel loc. Am una scoasa acum 3 ani si una care inca nu a fost scoasa. Cand as putea sa imi fac implant la ambele?

Multumesc!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput