Help, nevoie de vioara pt copil cls I

Help, nevoie de vioara pt copil cls I | Autor: GabrielaG

Link direct la acest mesaj

Poate va mai aduceti aminte de Tia, fetita cu celiachie pe care multe dintre voi ati ajutat-o si care e luata in plasament de o mamica inimoasa cu inca doi copii ai ei. Intre timp Tia a crescut, a dat admitere la liceul de Arta din Iasi si din toamna va fi un bobocel. Si are nevoie de o vioara mica pe masura ei. Nu sunt din voi mamici de "mici artisti" carora le-a ramas mica vioara? Daca sunteti dispuse sa faceti o fapta buna sau eventual sa ne spuneti un pret si sa incercam mai multe mamici de aici sa o ajutam pe Tia ar fi minunat.
Va multumesc anticipat,
in numele Tiei si a Danielei
Gabriela si baietii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Ar fi bine sa gaseasca sa imprumute o vioara sfert.O va folosi maxim 2 ani si va trebui alta,ca-i va creste manuta.La liceu nu-i pot imprumuta o vioara? Fetei mele i-au dat de la scoala pana a ajuns la intreaga,abia atunci am cumparat vioara.
La mana a doua poti gasi la 1-2 milioane.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

In mod normal ar trebui sa existe viori in magazia scolii,care se iau cu imprumut,cel putin la noi la scoala asa e.
Eu am sa dau sfoara in tara pe la mine,s-ar putea sa si gasesc,dar cum ti-o trimit la Iasi daca cumva gasesc?
Apoi mai stiu ca existau la magazinele Muzica,viori de Reghin,dar daca nu te pricepi,ar fi bine sa astepti sa inceapa scoala si sa o cumperi impreuna cu profesoara de vioara,ca trebuiesc incercate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumesc mult de informatii.
Angy, daa cumva gasesti o poti trimite cu un curier rapid si scris fragil ajunge in conditii bune. Decontez eu drumul...si iti dau adresa danielei sa trimti direct acolo. Daca nu...asteptam toamna sa vedem sigur.
Mulumesc din nou,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

In afara de magazinul Muzica mai este mag Rapsodia al fabricii Reghin - pe langa Piata Alba Iulia iar marfa cred ca e mai ieftina acolo - daca nu faceti rost din alta parte.
Daca vreti pot afla detalii dar numai sapt viitoare caci am un week-end plin. Iar pana la toamna voi incepe lucrul - intr-un magazin de profil - si daca nu reusiti sa obtineti trimiteti un PM si poate rezolvam ceva... cumva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

stiu ca Descantec are copilul la vioara
Da-i pm sau mail:)



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ai mai gasit?

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumesc din nou fetelor.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inimioara76 spune:

viori mici vazusem in noul mall, la moldova... nu mai stiu la ce etaj. Nu cred sa fi fost foarte scumpe, dar cum a zis si cineva mai devreme, nu ii trebuie foarte mult vioara asta mica... asa ca mai bine de imprumutat. Eu cred ca-i dau de la scoala. Daca nu, mai vedem in Septembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Buna, mai e valabil anuntul? merg acum la parinti la Bacau unde am o vioara mai mica si cred ca e disponibila si pastrata in conditii f. bune,poate o pot ajuta pe Tia daca mai are nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Doina, sigur ca mai este valabil...daca ai sti ce mama luptatoare este Daniela si cum se zbate pentru cei trei copilasi...
Daca vrei iti trimit adresa ei pe PM sau cum crezi tu ca e mai bine.
Pupici si multumesc in numele Tiei,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput