Cand se vede bb la ecograf?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

La mine s-a vazut sarcina la 4 saptamani si 4 zile (insa doctorul s-a laudat ca la un ecograf mai putin performant nu s-ar fi vazut).

Mi-a zis sa revin in 10-14 zile pentru mai multe masuratori. Am programare la 6 saptamani si 2 zile - sper sa nu fie prea devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Eu am facut eco la 6 saptamani si 3 zile si nimic (doar sacul gol) la fel la 7 saptamani si 3 zile si au declarat sarcina oprita din evolutie. Daca raman insarcinata nu mai fac eco pana la 8 saptamani pentru ca asa am un sentiment ca totusi bebita era pe acolo dar era prea mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

8 saptamani aveam cand am fost la doctor si s-a vazut sercina si la echo. Asa-mi place sa-mi amintesc! Tin minte ca de vreo saptamana se instalasera si "semnele" de sarcina: oboseala, greturile. A fost singurul indiciu pentru ca aveam oricum ciclul neregulat. Semnele plus un test de sarcina pozitiv.
Sarcina usoara si in curand si vizibila!

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

si eu m-am dus la 4 saptamani si pt. c anu s-a vazut mi-a facut echo intravaginal. si doar asa a putut sa il vada. poate medicul tau nu are echograful prevazut si cu asa ceva.


succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Prima ecografie am facut-o la 6 saptamini si s-a vazut bebe. Ecografia a fost intravaginala, la cea normala nu se vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodedi spune:

Depinde de cat e de puternic ecograful daca e mai modern are adancime mai mare, dar daca nu se vede cu ecograf extern este ecograf care are si sonda intravaginala si cu sonda se vede sigur mai mult decat sacul, practic la 6 saptamani se vede inima batand daca este bun ecograful!

Teo 11+ BB din burtica si Dennis Davi 5.5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Doua teste de sarcina pozitive..fara indoiala sarcina si felicitari!
Si daca zici ca esti in luna a 4-a ai trei luni de sarcina implinite.Cand esti in luna a-5-a ai 4 luni si ceva saptamani.
Daca zici ca esti in saptamana 20 de fapt ai 19 sapt.si cateva zile.
Cam asta e.MIe mi-au trebuit doua sarcini sa inteleg.
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Pe bb 3 l-am vazut la 6 saptamani si cateva zile dar prin eco vaginala.
Felicitari si sarcina usoara!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 16+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

La prima eco am fost la 4 sapt si 5 zile, cand saculetzul avea 4 mm :)
La a doua am fost la 6 sapt si 1 zi, cand avea 17.8 mm si i-am auzit si inimioara pentru prima data :)
Bafta multa si sarcina usoara!

Pupicei, Ingeras 30+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Eu i-am auzit inima batand si s-a vazut la eco la 7 sapt si 5 zile!

Pupici multi!

Si....sa va traiasca bebelusii!

Alyna

Mergi la inceput