ulcer la ochisor

ulcer la ochisor | Autor: amiss_zip

Link direct la acest mesaj

Am si eu cateva intrebari pentru mamicile care au si copilasi mai mari (4ani)!!

Nepotica mea de 4 ani are pleoapa inflamata (inceput de ulcer cred). Ce poate sa ii dea sora mea sa ii treaca? Pana acum i-a spalat ochiul cu ceai de galbenele si a luat de la farmacie canamicina sulfat(unguent). Poate scoate fetita afara azi? (la ochi are de ieri treaba asta- cred ca e incipienta problema). Astept raspunsurile voastre repede.


Ei aveau in plan sa plece azi la aer cateva ore...si nu stiu daca are voie sa o scoata afara sau nu!
Multumesc!

Andreea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cerasela67 spune:

Cel mai bine este sa mearga la medic pt. a stabili despre ce este vorba, e periculos sa stabilesti diagnostice daca nu esti medic.
Si nu se numeste ULCER ci urcior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Fetita mea a primit pe langa acel unguent si picaturi tobrex( antibiotic).
Si eu zic la fel ar tb sa mearga la medic pentru un diagnostic cat mai precis
Sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

M-am speriat de morte cind am citit titlul subiectului. Nu am auzit niciodata de ulcer la ochi (la stomac eventual), dar citind despre ce e vorba m-am linistit Ulcior sau urcior cum spunea cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Noi (4 ani) tot acel unguent l-am folosit saptamana trecuta, fara a mai merge la doctor, si a trecut. Nu am dat insa decat de doua ori cu el, seara la culcare.

Il stiam de cand eram eu copil si aveam des asemenea probleme, insa e mai bine sa vezi ce spune un doctor, pentru ca scrie si pe prospect ca la copii se da sub supraveghere medicala, cu precautie.

Asa ca nu abuza.

Sanatate multa!



Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput