Poveste cu dublu happyend: Bianca si Rares

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani Bianca! La multi ani Rares! Sa cresteti mari, sa deveniti OAMENI, sa fiti sanatosi si sa aveti macar un pic de noroc in viata. Mama si tata vor fi mereu langa voi sa va iubeasca, sa va vegheze pasii in viatza. La multi ani, puii mamii dragi!

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Anca, Roxana, Mariana, Monamultumesc mult pentru aprecieri si urari! Ma bucur mult ca v-a placut povestea noastra.
Nicoll multumim mult pentru urari!

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

La multi ani, Bianca si Rares, sa cresteti mari, sanatosi, destepti si frumosi, si sa le umpleti viata parintilor vostri de bucurii. Cate un pup mare fiecaruia si de la Ania, care chiar serile trecute va admira in fotografii, ca de vazut nu v-a mai vazut de cand erati niste mogaldete mici mici .
Miha, sa-ti traiasca minunile si sa-ti aduca numai fericire!

Petrecere frumoasa!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dana multumim tare, tare mult. Pupam si noi si pe voi si pe Ania!
Duminica, pe 18 mergem la bunici. Poate reusim sa ne oprim sa va pupacim si personal

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:


Iata draga prietena ca a trecut un an de cand am bocit pentru prima data de cand am primit mesaj de la tine! Desi era scurt si ma anuntai ca ai nascut baiat si fata, sunteti ok dar fetita e un pic slabita, am plans din doua motive: emotie, bucurie, fericire ca esti mamica, ca ai scapat de o sarcina grea, ca ai trecut cu bine de chinurile nasterii (abia dupa aceea am aflat ca tu facusei cezariana), ca totul se terminase cu bine; ingrijorare pentru fetita firava, ingrijorare pentru tine care erai slabita si trebuia sa ai grija de doua sufletzele care depindeau 100% la tine. M-am rugat la Dumnezeu sa-ti dea putere si sa fie bine, il indemnam pe Stefan sa-l sune pe Sebi ca sa ne dea vesti bune. Am asteptat cu nerabdare sa spui de maine mergem acasa. Dupa lungi asteptari a venit si ziua aia. De atunci am stiut ca viitorul vostru nu poate fi decat unul fericit. Si acum sunt sigura ca asa este pentru ca se simte asta in vocile voastre, se vede pe fetele voastre ca sunteti o familie reusita si fericita.
Un an. Un an de griji, intrebari - unele cu raspuns, altele poate fara raspuns; un an in care te-ai minunat de la o zi la alta cum evolueaza micutii: de la doua ghemotoace care abia daca miscau mainile si picioarele, la doua flori care misuna / alearga prin casa, vorbesc, rad in hohote, se joaca. Doua minuni, bulinutze, broscutze, shtrumphisori, matzuce, gogoloaie.
"La multi ani Bianca!", <<surpriza lui tati>>, sa-ti iubesti fratiorul si sa-l ierti ca acolo, in butika mamei, a cam monopolizat totul.
"La multi ani Rares!", <<grasunul mamei>>, sa fii cuminte, sa ai grija de surioara ta mai mica (cu 5 minute), sa imparti jucariile cu ea, sa o faci sa rada tot timpul ca face bine la ten.
"La multi ani!" Bianca si Rares, sa-i faceti pe parintii vostri sa nu simta cum se scurge timpul. Sa ascultati de ei, sa ii iubiti si sa ii respectati.
Iar pentru restul familiei Serban-Nastase sanatate si putere sa-si vada visurile implinite in continuare. Sa va traiasca ingerasii sanatosi, papaciosi si veseli. Astea toate vi le doresc din toata inima cei din familia Negara jr.: Elise, Cristina si Stefan.
3*()
Petrecere frumoasa, cadouri multe si sa si pentru noi un paharel!

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

La multi ani lui Rares si Biancai cu sanatate si tot ce le poate aduce fericire si bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Laura, sa va traiasca puii cei scumpi, intr-adevar, soarta v-a zimbit un pic mai larg...
ginduri bune si toata admiratia mea,
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cristina, ce mai pot spune la asa un mesaj? M-ai facut si pe mine sa plang. Multumesc mult pentru toate gandurile tale bune. Asteptam cu nerabdare prima aniversare a Elisei. de la noi pentru voi!

norocuta multumim multi pentru urari!

mamini multumim! Ma simt intr-adevar o norocoasa!

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Tare frumoasa si impresionanta poveste! Am plans...
Sa va traiasca puii, sa fie sanatosi, cuminti si norocosi si sa va umple viata de fericire! la multi ani prichindeilor!

27
I wish I were an angel...

Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
Varsta comoricii noastre
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Laura25 emotionanta povestea venirii pe lume a Biancai si a lui Rares. Ii pt primul lor anisor. Sa fiti fericiti si sa va bucurati de fiecare clipa alaturi de cei 2 nazdravani!
Am vazut pozele cu ei ....sunt niste scumpi!

Mergi la inceput