Durerea de cap in timpul sarcinii

Durerea de cap in timpul sarcinii | Autor: Amy-@my

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor...sunt insarcinata in 21 de saptamani si am de doua zile o durere de cap ...si nu stiu ce sa fac sa-mi treaca nu stiu ce sa iau ..poate aflu de la voi ce e de facut...


Amy-@my

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Amy-@my este foarte important ce tensiune arteriala ai.
In anumite cazuri incepand cu saptamana 20 de sarcina apare tensiunea indusa de sarcina.
Daca ai tensiune normala inseamna ca alta este cauza durerilor de cap si prea multe solutii nu sunt.Eu am luat no-spa si am folosit comprese cu apa rece.
Este foarte important sa mergi la medic daca durerile de cap persista!
Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos!

MIRELA I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Si eu am dureri de cap uneori, dar nu iau nimic, astept ziua urmatoare sa ma trezesc fara. Eu am pus pe seama schimbarii bruste de temperatura. Pateam si inainte, daca se innora afara dupa o zi calduroasa, ma durea capul toata ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy-@my spune:

quote:
Initial creeata de Amy-@my

Buna fetelor...sunt insarcinata in 21 de saptamani si am de doua zile o durere de cap ...si nu stiu ce sa fac sa-mi treaca nu stiu ce sa iau ..poate aflu de la voi ce e de facut...


Amy-@my


Blueeyes2003 , iti multumesc pt.raspuns...am luat si un paracetamol si parca parca ma mai lasat putin ..se pare ca totusi e o raceala dar alte simtome nu am ..o sa merg sa-mi iau si o tensiune ca sa fie totul OK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

[hi]
Amy-@my, vezi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76411" target="_blank">aici ca am postat si eu cu vreo 2 saptamini aceasi problema. Pe mine la moment doar apa rece ma salveaza, daca as sta acasa as opta p/uun prosop rece
take care

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oleseadavid spune:

Spoate sa ia-i o capsula de tylenol, nu altceva. Asa mi-a zis medicul meu. Dar numai daca ai dureri groaznice de cap. Eu m-am ales cu o durere de cap chiar acum zilele astea. S-a inceput seara si n-a incetat inca dimineata, n-am putut sa dorm. Si cu tylenol mi-a trecut. Capsula nu trebuie sa depaseasca 325mg.Este singurul medicament care nu patrunde in placenta pentru a afecta copilul. Desigur daca nu ia-i o supradoza sau nu-l ia-i prea des. Iti doresc insanatosire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

pe mine ma- durut fff tarte capul si zilnic in sapt 15-20...iar dr mi-a spus sa iau algocalmin atunci cand nu mai pot...asa ca asa imi trecea...nu luam in fiecare zi dar cel putin o data pe sapt luam 1/2 fiola....si imi dadeam cu crema rosie de la Forever cea fff mentolata ....

POZE...POZULICI

34+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenela spune:

buna..
si eu am avut migrene puternice si inainte si in timpul sarcinii.....dar...Slava Domnului...vad ca m-au lasat pe masura ce sarcina a avansat.
Inainte luam orice - aulin, algocalmin, paracetamol, nurofen...cu nimic nu trecea....Dupa ce am aflat ca sunt insarcinata...am suferit multa vreme ca nu puteam lua nimic....dar, am descoperit medicamentul miraculos.... Crema din aia chinezeasca, mentolata, de care aveau mamele noastre cand eram mici. Se gaseste inca..rar, tot in capacele din alea cat un degetar...rosii. Mai, fetelor, va spun ca face minuni! Trece durerea in 20' de zici ca nici nu a fost. Si nici nu are contraindicatii... Atata doar ca se gaseste greu. Intrebati la farmacii mai vechi...
Luati, ca este minunata!
Succes!


Decat o viata ca o capra, mai bine o zi ca un leu...

37+ am intrat in 38+...cu o bebelina luptatoare si incapatanata...
Carmenela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Eu am avut dureri crunte de cap care uneori durau si cate 2 zile. Uneori imi trecea daca dormeam, alteori nu. Si dr mi-a zis sa reincep sa beau cafea (eu beam cam 2 cafele pe zi inainte de sarcina, si in sarcina m-am oprit brusc, si beam decofeinizata) deoarece corpul meu e obisnuit cu ea si intreruperea asta mi-a provocat un dezechilibru. Asa ca am baut cate o cafea pe zi, dimineata, cu lapte, si n-am mai avut probleme.

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput