Mamici casnice (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Moammaaaaa dar ce atzi mai scris, lipseste oama o secunda si voi calare pe tastatura
Lucia bun proverbul, sper sa nu intilnesc niciodata vreun canibal
Maria 2 mami eu crezusem ca ai dush la serviciu, asha-i in tzarile civilizate
Cuscra si eu tot pozele alea ale Andreei le-am okit, vezi avem gusturi la fel
Lunna multzumesc pentru urari. Cit despre copiii zbenguitzi, ma ia groaza, Isa de ieri deja e schimbata, vrea sa comande, dar nu-i merge cu mine, ca-s taur veritabil
Porumbelul meu drag, uite de la mine sa-ti treaca melanconia.
Adinella felicitari, iote ca am ajuns sa cetesc prima pagina a noului capitol
Flavia am trimis pozele la developat, cum le am, cum le pun sa le vedetzi
Corina vino la mine, ia-tzi motzatele si hai aici, e cald, soare. Cit despre rontzaiala si eu maninc la greu, asta de stres. Iar musafirii cind vin, trimite-i in bucatarie, eu asha faceam. Ieri la ziua Isabellei, cumnatamea avea haine de schimb ca sa intre in bucatarie, dar... i-am facut surprize, surprize, nu s-a atins de nimic, m-am dat maaaaareeeeee in parcare.
Dana pleaca soatza, dar cind vine iar nu mai dai pe aici vreo doua zile, recuperezi
Cami ai aparut nu-ti arat tzestoasele ca nu vorbesti cu mine.


Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

quote:
Originally posted by ange
Cand esti deprimata,stresata,plina de probleme foloseste subiectul "mamici casnice" ca sa te descarci si de ce nu privata mea.Sunt tare prietenoasa,ascultatoare si uneori ca un balsam pe ranaNa ca am zis-o!
Ange, nu spune asta de 2 ori ca acum sar pe tine si te bombardez cu pm-uri. Sau e valabil doar pentru Adriana?Eeehhh, noroc ca nu sunt deprimata la momentul asta.Am reusit sa facem cumparaturi, supica, si plimbarica, si plecamd din nou prin parc daca e frumos si dupa-amiaza.Andora maine mai vii la desen? Noi speram ca da,daca e vreme frumoasa.
mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si eu sunt deprimata, barbatu-mio a plecat fara verigheta azi la servici

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Vaiii mai Flavia......as vrea sa zic ceva,o prostie bineinteles,dar mi-i sa nu fiu inteleasa gresit...stii tu...

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Pai cum mai Flavia? Sotul tau isi scoate verigheta?Mi-ai amintit de o scena nostima de la nunta noastra, cand pe la jumatatea petrecerii al meu sot umbla de colo colo bezmetic cautandu-si verigheta. Socrul meu observase ca nu o mai are si l-a intrebat unde e.Va dati seama soc pe mine. In final, cica se spalase pe maini si a scos-o inainte, deh neobisnuit cu ea, si i-a cazut in chestia aia metalica de la scurgere, dar se putea lua. Insa a uitat de ea, a venit un tip prieten cu patronul restaurantului si cica :"wow ce avem aici? o verigheta?" a luat-o , s-a uitat la ea si a vazut in interior exact data in care eram de unde a tras concluzia ca e verigheta mirelui si i-a restituit-o.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Miha zi ca asta asteptam

Pai si-a scos-o cand a venit din Ungaria, ca pe drum i s-au umflat mainile. Si am pus-o la mine in geanta si am uitat sa i-o dau:)
Aseara mi-a tot zis sa fac bine sa io restitui, dar eu am tot amanat ca eram preocupata de DC si am uitat:)
Deci vina jumi-juma

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cami ,n-am facut scoicile ,ca ale mele sunt fara cochilie si congelate.
Alina,lasa ca mai bine stau singura decat sa-mi tina socrii de urat..il aduc pe frate-miu la mine.
Danelutza,acum sta mai putin plecat ,nu o sa recuperez chiar doua zile.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Flavia eu dupa ce m-am maritat, scoteam verigheta si cind spalam vasele de frica sa nu se roada . Stii ce mi-a zis soatza ? Eu am pus-o pe deget, acolo sa stea. Iote asha. Acum sta permanent la locul ei. El n-a scos-o niciodata, indiferent cit s-ar umfla (in pene)
Dana ei lasa mey, ca o jumate de zi tot recuperezi tu. Numai sa ne anuntzi, ca sa stim cind lipsesti.
Lucia asta-i buna cu sotzul tau, noroc ca nu s-a gasit vreun binevoitor sa dispara cu tot cu verigheta.

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Sa nu treceti pe pagina 2:)

Dana unde iti pleaca iar colegu'?

Hai ca imi astept barbatu sa ii pun mancarea pe masa si verigheta-n dejet
Apoi am musafiri

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Sa nu treceti pe pagina 2:)

Dana unde iti pleaca iar colegu'?

Hai ca imi astept barbatu sa ii pun mancarea pe masa si verigheta-n dejet
Apoi am musafiri

Flavia (sotie si mamica fericita)









Flavia pai mai scrisei la cap trecut: o scoica de bebei,o cadita cu suport,un sterilizator,un carucior.
astept sa vina Miha acus sa pounem poze cu aparatul ei.

Mergi la inceput