Copilasi din 2002 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, pacat ca ati vreme urata si nu ati avut timp de plimbarici...LAs ca recuprereza Julian acum kg pe care le-a pierdut!!! Si David a facut la fel pe avion...nu a dormit(noi am mers noaptea ca sa dormim), si apoi greva foamei!!!
De abia astept sa pui ceva poze si sa ne povestesti si tu de gradi!!!

Criss, foarte eleganta domnisoara!!! hihi...Ce fustita avea!! si ce veselie pe capul ei!!!

Lucia, poze nu aveti din parc? Si David e fan capsuni...acum pandesc sa se mai ieftineasca ciresele...ca sunt tare scumpe deocamdata!!!

Cristina succes la balet...Cat despre mancare...cred ca difera Europa tare mult de Sua...nu isi bate nimeni capul aici sa gateasca cine stie ce pt la gradi!!!

Katty, super pozele!!! Ce mare e Andrei!!! E cel mai mare din grupa??

Nina, din pacate si Romania concureaza cu America (nu la aceiasi rata, dar nu e departe) in ceea ce priveste obezitatea la copilasi!!! Numai ca in timp ce aici e considerata o boala, in Romania este tratata mai mult ca un semn de sanatate...

David azi a fost bine la gradi...nu am avut reclamatii...
Azi au gatit ei pizza!!! Si au si mancat-o!!! hihi...

Si eu am prins postul de teacher la preschool la scoala cu predare in sist montessori unde il voi inscrie si pe David la sf lui august (cand o sa incep si eu)

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi super ca ti-ai gasit de lucru!Cirese i-am luat dar nu aveau nici un gust, si nu prea a fost incantat. Ii dam bataie inainte cu capsunile pana dispar de pe piatza.Nu am facut poze in parc, am uitat aparatul acasa.Fetele din Germania, sau care stiti germana, ma ajutati si pe mine cu o traducere pentru o felicitare de aniversare?


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

multumim (la fel)dragi fete pentru frumoasele urari.
Din pacate timpul nu-mi permite sa mai intru pe Dc si sa particip la discutii, desi tare as dori.
Sa ne traiasca tuturor copilasii si noi alaturi de ei sa-i putem creste in dragoste si intelegere!
va sarut cu tot dragul


, Francesca 2 ani 8 luni + bebe din burtica DPN 19 apr.2005
Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
http://www.geocities.com/adrianb74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiG spune:

m-am shocat cind am vazut de cind nu am mai scris un mesaj: Luca nu era nascut si acum are 14 luni jumate, iar Francesca avea 2 ani si 8 luni. Fui-fui-fui!


, Francesca 2 ani 8 luni + bebe din burtica DPN 19 apr.2005
Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!
http://www.geocities.com/adrianb74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Mirela, multumim de urari! Chiar abia asteptam sa plecam!
Sinzi, m-am bucurat mult ca ti-ai gasit de lucru, mai ales ca bag de seama ca asta chiar voiai, nu? Fiindca m-ai intrebat, Andrei nu e cel mai mare in grupa, dar e cel mai inalt(si slabanog, as adauga eu, ca maninca din joi in joi). Aproape toti colegii lui au implinit 4 ani, saracutul cred ca a tot obosit sa ma intrebe "mami, dar eu cand suflu in lumanari", si nu stie ca va fi atunci in vacanta (27.07) si nu-i voi duce tort la gradi ca sa sufle si el si sa-i cante colegii "La Multi Ani!".
Gabbriela, ai povestit foarte frumos experienta ta in Romania, chiar daca a fost urat tot ai vazut o multime de locuri si te-ai intalnit si cu Nina si cu Cristinuca!
Criss, are mare dreptate Sinzi cand zice ca era eleganta fetita ta. Eu as adauga si frumusica foc!

La noi s-ar putea ca gradi sa se incheie la 15 iulie, asa ca o sa-l mai duc acolo si dupa ce revenim de la Olanesti. Am muncit azi la serviciu de mi s-a facut rau ca sa termin tot ce aveam de facut!





Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

quote:
Originally posted by katty

Aproape toti colegii lui au implinit 4 ani, saracutul cred ca a tot obosit sa ma intrebe "mami, dar eu cand suflu in lumanari", si nu stie ca va fi atunci in vacanta (27.07) si nu-i voi duce tort la gradi ca sa sufle si el si sa-i cante colegii "La Multi Ani!".

Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

Poze aici



Aici la noi daca ziua lui copil pica in vacanta sau intr-o zi de sarbatoare cand se anuleaza ziua de scoala (cum e Julian de ziua Curci ), se tine ziua copilului in ultima zi de scoala cu tort si cu "La Multi Ani", pt ca ei nu vor sa il priveze pe copil de aceasta experienta.

Am vazut si nu prea am vazut lucruri in ro, mi-ar fi placut sa vad mai multe... dar la anu am planuit o vacanta de 4 saptamani si am vrea sa mergem pe la manastiri sper sa nu uit iara camera acasa .
Astazi o sa pun pozele ce le am facut din vacanta asta... mai dureaza cateva ore pana ma duc sa le ridic...
sinzi felicitari pt job, sa ai parte de o experienta minunata si David de o educatie nemaipomenita in acea scoala.

pt toti pitici si toata mamicile lor



Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
1, 2, 3, 4, 5, 6
I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si eu sunt incantata ca am gasit ceva care sa imi placa!!!
Si mai ales pt David...
Scoala e superba...au o proprietate foarte mare, clasele sunt foarte mari, iar grupele sunt de 3-6 ani...iar cei mici sunt mereu in compania celor mari care pot sa ii ajute sa invete...
Mananca afara pe niste masute super haioase, au mini zoo (adica animale de casa), au multe terenuri (de fotbal, baseball, tenis, bascket volei) si bazine de inot pt ca metota lor de invatamt se bazeaza pe sport in proprotie egala cu studiul!!!
Lui David ii va place cu siguranta!!!

Cica e cea mai buna scoala din Miami...se asteapta si cate 3 ani sa poti sa iti inscrii copilul acolo...(e si f scumpa!!!) Asta am aflat aseara...


Gabb, de abia astept pozele!!!

Katty, si David tot slabanog...indiferent cat baga in el...
Vacanta placuta la Olanesti!!!

Noi (io cu David) cred ca ajungem in Romania la sfarsitul lui iulie...hihi...cam repede, nu?




Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Noi (io cu David) cred ca ajungem in Romania la sfarsitul lui iulie...hihi...cam repede, nu?Fiecare dimineata e un nou inceputSinzi, Radusi DavidDavid
chiar foarte repede Fetele am rezolvat-o cu traducerea in germana
mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! Liviu - desene si picturi noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

haha...
Pai vreau si io vacanta inainte sa incep munca si aici in Sua nu am cu cine sa o petrec (ca RAdu saracu munceste)...
Pt ca odata ce incep...un an de zile nu am dreptul la concediu...
Asa ca o fac lata...de abia astept!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


aceeasi problema am avut-o cu Mariuca inainte sa ia vacanta.Dimineata incepea sa planga cand ii spuneam ca nici azi nu e ziua ei.Ba am pus si paie pe foc cum s-ar spune cand intr-o dimineata i-am dat un tricou cu care a fost imbracata anul trecut de ziua ei si s-a luminat la fatza cand l-a vazut crezand ca gata ..azi sarbatorim la gradi.Si la ea in grupa cativa au sub 4 ani,restul deja au suflat in lumanari.Gabb asa as fi vrut sa fac si eu in ultima zi de gradi dar au facut repetitii pentru serbare toata saptamana si nu era momentul.Ramane pe la toamna.
Katty concediu placut!Mi-au placut pozele cu Robert la serbare!Si Mariuca a picat pe ganduri pe scena si a tras-o Miss de manuta.A asezat-o si in alt loc decat trebuia si uite asa s-au trezit doua fetite la microfon.Mariuca care stia dupa cine ii vine randul si fetita care credea ca ea urmeaza.Mariuca a cedat dar tare mi-a fost ca se pune pe plans.Se vedea pe fata ei ca nu intelege de ce nu a fost lasata la microfon sa-si spuna poezia.A revenit insa si totul a iesit foarte bine pana la urma.
Sinzi ma bucur mult pentru voi!!Abia astept sa-mi povestesti despre sistemul lor de la gradi.
Nicole asteptam poze cu Julian.Nicoleta si pe ale tale.
Nina frumoase si pozele voastre!Ce de fetite dragalase in poze!


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput