Sa ne rugam pt Maria lui Irinel!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Sa dea Doamne-Doamne sa se faca bine Maria!
Sanatate multa fetitei !


Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Dumnezeu sa o aiba in grija iar voua sa va dea putere sa aveti grija de ea sa se faca bine.



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Sunt convinsa ca totul o sa fie bine cu Mariuca! Ii doresc insanatosire grabnica iar Irinei multa rabdare si putere!
Si le asteptam inapoi sanatoase si voioase!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Am vorbit acum 1 minut aproape o jumatate de ora cu Irina. Cu greu m-am abtinut sa nu plang. Irina saraca e daramata. Vestile nu sunt bune, dar eu sunt sigura ca Dumnezeu e mare si o sa o ajute pe micuta Mariuta. Imi spunea ca se uita la ea si nu-i vine sa creada ca e atat de bolnava fetita ei. Mi-a spus ca se roaga mereu pt Maria, dar ca ii e frica sa-i vorbeasca pt ca o bufneste plansul si nu vrea sa o auda Maria plangand.

Deocamdata nu se stie cand va fi operata Mariuca. Eu sunt convinsa ca ingerasii sunt toti acolo cu Mariuca si totul va fi bine.
Doctorii incerca sa o monitorizeze sa aiba o imagine cat mai buna asupra felului in care functioneaza organismul Mariucai si apoi o sa se decida ce si cum. Irina mi-a spus ca ar mai fi cateva probleme cum ar fi ca multe organe sunt numai de dreapta ex are 2 plamani drepti, dar acestea sunt probleme mici care se pot remedia.

O sa incerc sa tin legatura cu ea zilnic sa aflu vesti si sa va tin la curent. Irina va multumeste si ea ca va rugati pt Mariuca ei.
Va rog inca o data sa nu o uitati pe Mariuca din rugaciunile voastre!
Scuze daca nu sunt coerenta, dar plang si sunt f ravasita.


Carmen & Ericutz (15.06.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Am un anisor deja!

2 anisori...aproape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

Nu e vorba de sora fdoinei? Nu se discuta tot despre asta pe topicul despre Ortodoxie?

ce sa zic? sanatate micutei si, mai ales, putere parintilor. Trebuie sa fie cumplit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Ba da,e nepotica Doinei.Dumnezeu s-o ocroteasca pentru rugaciunile Sf.Nectarie!Irina si bb Ilinca(26 apr '04)
Trebuie sa cobori din barca daca vrei sa mergi pe ape.
today

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriskiki spune:

buna seara , am intrat pe forum sperand sa gasesc vesti despre Mami Irinel si Mariuca, se pare ca nu e asa.... ma rog pt Maria si pt parintii ei, sa le dea Domnul putere sa treaca cu bine peste toate, nu trebuie sa-ti speranta in Dumnezeu niciodata.ca pana la urma El e unicul care ne poate salva. Toate rugaciunile mele sunt pt micuta Mariuca si pt Rares, nou-nscut in familia noastra.Dumnezeu sa le sanatate si putere !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Irinel si George,
Multa speranta si ginduri bune catre voi si mai ales micuta Mariuca. Daca este la acel spital, sa stiti ca se afla in cel mai bun loc posibil, unde intr-adevar se intimpla minuni! Am vazut atitea documentare filmate acolo, cu cazuri disperate care s-au terminat bine, incit nu pot decit sa va spun ca va fi bine, sigur va fi bine.

Va pup si va trimit toata energia mea pozitiva Ma rog ca totul sa fie ok si Maria voastra sa treaca peste problemele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Sa dea Domnul a tot puternic sa se vindece Mariuca, bb-lus cu nume de fecioara.
Irinel si George minuni exista, eu ma rog sa se faca si incazul vostru una, noi suntem cu sufletul alaturi de voi.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
foto mami pina la bb si dupa si Natalita-Eena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Doamne ajuta.

Nora

Mergi la inceput