Ne lasam de fumat!

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Cartea (in limba romana) se poate citi sau descarca de aici: http://www.scribd.com/doc/49762/Allen-Carr-carte-antifumat

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Buna la toata lumea!
Nu am reusit sa mai intru de mult dar sper ca toti cei care au dorit cartea o au acum. daca nu va rog sa imi trimiteti un pm.

Sper din tot sufletul ca o sa va ajute sa va lasati de fumat si sa puteti sa spuneti "sunt nefumator!" e un sentiment de eliberare care e atat de frumos.


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze
si http://otlaca.myminicity.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica spune:

aici sint, va urmaresc si va sustin in continuare si urez bafta multa tuturor..eva te pup vad ca o sa ai un baietel...sa fie sanatos ca frumos sigur are sa fie si pe almo o salut si o pup pt tot ce a facut pt noi;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Nu stiu daca va ajuta atat de mult cartea ... va trebuie vointa si motivatie.Eu am fumat 13 ani si anul trecut am renuntat la tigari speriata de o tuse convulsiva....Acum ma bucur foarte mult ca sunt nefumatoare.
Toata lumea stie cat de nociv este fumatul... deci orice ar trata acea carte nu va va pune vointa in functiune sau motivatia!!!
Deci: mult succes ! si sa auzim numai de rezultate imbucuratoare.
Poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Asta am tot zis si eu: vointa, ca fara ea o carte nu are cum sa va ajute! Dar oamenii tot spera ca altceva/altcineva sa ia decizia pentru ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:


Buna din nou!
Stiu ca am disparut fara sa zic nimic si chiar va rog sa ma certati! Se pare ca vointa mea e la cote sub 0. Si totusi in adancul sufletelului meu vreau sa nu mai fumez, dar nu stiu de ce nu pot sa spun nu!
Almo, o sa citesc si eu cartea aceea! Chiar in acest moment o iau de pe net. Sper din suflet sa ma ajute, ca eu singura se pare ca nu ma pot ajuta!
Si daca functioneaza si la mine, o sa le-o dau cadou, scoasa la imprimanta si cu fundita rosie si mamei si logodnicului meu!
Va pup si de data asta promit ca nu o sa mai dispar fara sa spun nimic!

Noi doi...proaspat logoditi!
La pescuit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

si eu sunt o fumatoare dar fumez cam 10 tigari la zi. as scapa cu drag de acest viciu, asa ca sper sa ma ajute cartea. mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Buna!
Inca mai fumez ... dar nici n-am terminat de citit cartea. Dupa parerea mea... e "buna" cartea daca o citesti toata intr-o zi, fara intreruperi si ai puterea de a te lasa influentat. E ceva de genul: "lucru la subconstient".
Bun baiat acest Allen, foloseste "efectul de invers" ... si mai zice ca nu e psiholog!
Concluzia: pe mine nu stiu daca o sa ma ajute!
Mai vedem! Va pup si spor la citit si lasat de fumat!

Noi doi...proaspat logoditi!
La pescuit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Buna fetelor,

Cartea fara dorinta si vointa nu o sa aiba nici un efect.
Am o prietena, medic de profesie, care tot incerca sa se lase de fumat, avea dorinta si vointa. In ultimul timp isi punea plasture cu nicotina, nu-si mai cumpara tigari dar in fiecare zi isi facea drum la prieteni fumatori sa mai fure cate o tigara. I-am dat si ei aceasta carte pe care a citit-o in aprox 3 saptamani. Dupa ce a citit cartea a renutat definitiv la fumat, nu mai are nevoie sa poarte plasture, nu mai tanjeste dupa tigara, rar se mai gandeste la fumat, nu simte nevoia sa mai fumeze si nu o sa mai fumeze niciodata zice ea.
Imi spunea tot ea ca citise declaratia unui tip care era adictited la scrierile lui Allan. Tipul zicea: "cand am vrut sa ma las de fumat am citit "o metoda usoara sa renunti la fumat" Allan Carr si m-am lasat, apoi am vrut sa renunt la alcol si am citit "O metoda usoara sa renutni la alcol" Allen Carr si am renuntat, acum vreau sa slabesc si citesc "o metoda simpla sa slabesti" Allan Carr, acum am nevoie de o carte care sa ma ajute sa scap de tipul asta Allen Carr."

Allan Carr face o terapie pshica care da f multe roade. Unii au nevoie si de asta, nu numai de vointa...

Asteptam pareri si impresii Isa_Cris si altii care au mai citit cartea recent.




Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze
si http://otlaca.myminicity.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Almo, nu stiu cine mi te-a scos in cale atunci in ziua in care ti-am scris mailul ala sa-ti cer cartea dar a venit momentul sa ma intorc acuma sa-ti spun multumesc..hehehe.

M-am lasat si este fabulos. Este minunat. Si este din ce in ce mai bine. Aceste senzatii de bine ma tin si ma opresc sa nu ma intorc din nou la porcariile alea. Si nu, nu am reusit cu cartea, nu am reusit cu plasturii, nu am reusit cu nimic decit cu propriul creier.
Dar toate m-au ajutat, in special cartea.

As putea sa scriu o carte si eu pe tema asta, o sa revin sa va povestesc doar ca trebuie sa-mi fac timp caci e un roman.

va doresc bafta, sa puteti sa va simtiti si voi asa cum ma simt eu acum




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput