Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata !! (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by gabriela hogas
Propunerea mea este sa luptam in continuare pentru Claudiu si Nicoleta, pentru ca au mare nevoie de noi toti in continuare, insa va rog din suflet ganditi-va si la Marian. Haideti sa ii facem si lui un loc in acest teledon de suflet minunat si putin cate putin sa ii mai usuram umerii greu incarcati ai lui Soni.



eu sunt de acord cu propunerea Gabrielei.
mai ales ca imi este mai greu sa fac un virament direct la Soni, pentru ca e in afara Romaniei.

pentru cine este interesat, se poate vira de pe un simplu card de salariu, deschis la BRD, prin serviciul lor BRD - net; daca vreti va povestesc mai multe prin PM.

eu sunt foarte bucuroasa ca am gasit aceasta modalitate, imi era mai greu cu deplasarile la banci; si nici cu Gabriela nu reuseam sa ma intalnesc.
asa, prefer sa platesc un comision, dar sa virez direct in contul deschis de sora Gabrielei.

cat despre destinatia banilor, va las pe voi sa decideti, pentru ca mie mi se rupe sufletul, nu pot sa aleg intre toate aceste tragedii.
sper doar sa pot vira bani in fiecare luna, poate chiar de doua ori.

Doamne ajuta copiii in suferinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Fetelor, am revenit dupa doua saptamani pe forum si as vrea sa mai trimit ceva banuti. Prima oara i-am trimis in contul pentru urgente dar nu stiu daca au intrat sau nu. Daca e OK i-as trimite din nou tot in acelasi cont. Nu pot sa hotarasc eu cui sa-i trimit dintre copilasi asa ca prefer sa va las pe voi sa-i administrati cum credeti.O zi buna tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Hello,

Am descoperit foarte recent acest site si campania voastra extraordinara. Pentru ca sint multe post-uri si mi-e sa nu ma incurc, rog frumos o confirmare:

cont bancar deschis special pentru teledon
Titular cont: Cojocariu Anca Maria
Banca Comerciala Romana Iasi
RO89RNCB3200000641430001 RON
RO62RNCB3200000641430002 EUR
RO35RNCB3200000641430003 USD

astea sint deci conturile, da? (Daca nu, care anume?)

Vreau sa ajut si eu de acum inainte, imediat ce primesc aceasta confirmare. CRED ca am PM-ul activat, cel putin asa zice profilul.

Multumesc,
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dana bine ai venit in marea noastra familie ..
..profilul zice dar Pm nu il ai activat..trebuie sa intri din nou acolo si sa'l activezi..sau probabil mai trebuie sa scrii cateva mesaje ca sa iti dea voie sa il activezi..nu mai stiu cum e..
dar eu iti scriu aici..pana il activezi tu..
da acel cont este bun..
uite daca iti este mai usor eu o sa'ti dau aici si conturile copiilor..
Liviu Macsim
..in RON..R027RNCB3900000709940003..BCR-Ploiesti...pentru Nicoleta

Alexandru Marieta Daniela
-in RON:-RO27BACX0000003268364003 Banca Comerciala HVB Tiriac S.A..
.pentru Claudiu
Multumim!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

Multumesc Liana, pentru bun-venit si pentru informatii.

Am trimis 100RON pentru Nicoleta si 100RON pentru Claudiu, in conturile pe care mi le-ai zis. Sper sa ajunga si sa fie totul OK, pentru ca am transferat prin e-banking si abia ma obisnuiesc cu tehnologia asta minune.

Pina la urmatoarea data la care o sa mai pot ajuta, voi urmari si eu ce se intimpla pe site si o sa incerc sa imi cooptez si colegii de serviciu. E o firma marisoara si majoritatea au copii (sau se gindesc la ei). Sper sa nu fie indiferenti la soarta celor care au "tras paiul cel scurt".

Sa ne auzim [cu mai multe bune si mai putine rele...],
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

dana
Multumim din suflet!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

Liana, am trimis prin plic 2.000.000 lei, din care, 1.500.000 pt cazurile pe care le alegeti voi (cate 500.000 retroactiv pt iulie, august si septembrie) si 500.000 lei pt Barbye. Da-mi un semn cand ajung banutzii la tine!

PS. Gata, a venit toamna, nu mai port maieuri!

www.tickercentral.com/view/6wbw/1.png" target="_blank">ticker pt slabit
_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Si eu care voiam sa va rog sa transferati ceva banuti la Sebi din fondul de urgenta... Dar sumele-s mici si cazurile-s multe:(

Poate dintre fetele care doneaza acesti 5 euro lunar, puteti dona si pt Sebi macar 3. Sper sa nu va suparati ca mi-am bagat nasul.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Witchie din pacate asa cum ai spus sumele sunt mici..dar sunt convinsa ca fetele de aici vor arunca un ochi si pe la Sebi..eu una deja l'am aruncat
acum fug la banca..sau posta..imi este mult mai usor sa'i trimit prin posta...vad eu..o sa anunt cand revin..
Multumim ca ne'ai anuntat!!!nu'l lasam nici pe Sebi..daca Mihaita a reusit trebuie sa reuseasca si Sebi!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Claudiu a plecat deja spre Kiev..
Doamne ajuta sa fie bine!!!
editez..ca uitai..doamnee Tzuni de cand nu mai porti tu maieuri..am inceput io sa uit..vazui de cand scrisasi si vriusai sa'ti raspund da uitai..stai linistita ca'i astept...sunt cu ochii pe posta..adica pe cutie..si pe postas

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput