Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata !! (2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Dragele mele!
Revin cu vesti despre Claudiu,imi cer scuze ca nu va pot da destul de des informatii asa cum o faceam candva dar as vrea tare mult sa ma intelegeti ca de cand s-au terminat cei 2 ani de stat acasa cu cel mic,nu mai stiu cum sa-mi mai impart timpul intre serviciu,treburi casnice,copii,familie...!Nu caut scuze dar am fost "penalizata" ca nu mai sunt destul de activa cu informatii despre Claudiu...va rog sa intelegeti ca fac tot ce pot pt. a suplini si lipsa Marietei careia ii este aproape imposibil sa mai ajunga la un net!Vreau sa va asigur ca o tin la curent cu tot ce se intampla la acest subiect si va este profund recunoscatoare pt. tot ce faceti,sunteti minunate iar ea va are pe toate in rugaciunile ei...
Ei s-au intors ieri de la tara,azi Marieta a inceput serviciul iar de dimineata au reluat sedintele de gimnastica unde merge cu Claudiu de 4 ori/saptamana.Boala se pare ca a stagnat,se vede o oarecare imbunatatire in mobilitatea mainilor,cu psihicul este la inaltime,ne surprinde intotdeauna cu optimismul sau...e un copil minunat!
Marieta si Claudiu va transmit mii de multumiri iar eu sper sa continuati tot asa pt. ca acesti copii au mare nevoie de tot ajutorul nostru!


Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

eu sunt sincera si spun tot..eu am penalizat'o pe camelia

vreau sa le multumesc oltencelor mele dragi care ne'au sarit in ajutor
georgi75..50 Ron
zozela ..50 Ron
Pentru sufeltul vostru mare io va imbratisez cu drag..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Trebuie sa va anunt ca incepand cu data de 1 sept.,Banca Ion Tiriac se va numi Banca Comerciala HVB Tiriac S.A. iar noile conturi ale lui Claudiu vor fi urmatoarele: -titular cont Alexandru Marieta Daniela:
-in RON:-RO27BACX0000003268364003
-in EUR:-RO97BACX0000003268364004
-in USD:-RO54BACX0000003268364002

Marieta a fost ieri la banca pt. a obtine extrasele de conturi si i s-au comunicat aceste noutati iar momentan banca lucreaza pt. transferuri de bani din vechile conturi si nu a reusit sa obtina acele extrase...speram ca saptamana viitoare sa va pot da confirmarile tuturor banutilor intrati in conturi!Multumim pt. intelegere!


Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Multumim oltencelor georgi si zozela !
Multumim tuturor fetelor cu suflet mare !

Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragii mei prieteni,

Am reusit sa actualizez listutza de pe prima pagina. Astept ca de obicei sa ma corectati acolo unde este cazul. Din intrebarile mele va rog sa imi confirmati, cine stie, daca ilinca79 este Ilinca Sarbu?

Multumesc din suflet la toti care ati donat si care nu ati lasat teledonul sa moara. Dumnezeu sa va binecuvanteze!

Am citit cu mare durere in suflet despre Denis. Am sperat pana in ultima clipa ca va fi bine. Nici nu indraznesc sa scriu la subiect pentru ca nu exista cuvinte care sa aline suferinta familiei. Ma gandesc intruna la ei si le inteleg durerea. Este extrem de greu.

Am citit apoi despre Marian, care se pregateste pe 12 septembrie de transplant. Soni, care se lupta extraordinar sa le fie bine la cei doi copilasi, are nevoie de toata lumea acum, mai mult ca niciodata. Este sansa lui Marian, haideti sa ii dam si noi o mana de ajutor.

Propunerea mea este sa luptam in continuare pentru Claudiu si Nicoleta, pentru ca au mare nevoie de noi toti in continuare, insa va rog din suflet ganditi-va si la Marian. Haideti sa ii facem si lui un loc in acest teledon de suflet minunat si putin cate putin sa ii mai usuram umerii greu incarcati ai lui Soni.

Va rog din suflet donati banii cu destinatie, precizati pentru cine sunt banii, pentru Nicoleta, pentru Claudiu sau pentru Marian. Banii fara destinatie vor fi la fel ca si inainte impartiti in mod egal, insa este mult mai bine sa vina din partea voastra destinatia. Va multumesc si sper sa le putem aduce impreuna o mica alinare, macar din punct de vedere al banilor. Eu am sa ma rog in continuare pentru toti copilasii bolnavi si am sa duc la Cuvioasa Parascheva un acatist pentru Marian si unul pentru Denis. Sa ii ajute bunul Dumnezeu sa treaca prin toate cate le este dat.

Haideti la teledonul de suflet, este nevoie de fiecare dintre voi ca sa reusim !!!

Doamne ajuta !
Gabriela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Fetelor, vreau sa pun si eu niste bani pt. Marian, chiar vroiam s-o intreb pe Soni cum sa-i pun, dar nu stiu in ce cont? ca pt. Claudiu si Nicoleta exista cele 2 conturi, dar pt. Marian, cum sa fac?
Sa-i trimit in contul de urgente, adica cel deschis la BCR-Iasi pe numele Cojocariu Ana Maria si sa specific ca sunt pt. Marian? sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Am reusit sa trimit Lianei ieri banii ce ii aveam la mine:
-80 CAD de la danaA
-20 USD de la lucia_cs
-40 USD de la rodicaosoian

Dolarii canadieni i-am schimbat de la cursul de ieri de la yahoo, au fost 132 USD, plus taxele de expeditie Moneygram 14 USD, Liana a primit 103 EUR.


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Oana multumim!!!primit 103 euro si completez eu pana la 110 euro ca sa pot sa'i imapart pe jumate..maine incerc sa ajung sa ii pun si cred ca ii voi pune in contul de euro..
bredrosmart azi primii plculetul cu 20 Ron Multumesc!!!

fetelor hai ca va astept!!
Tzuni acum s'a mai racit vremea asa ca am de ce sa te trag..astept pliculetul!!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Gata am ajuns acasa de la banca!!
deci am depus in contul lui
Claudiu 200 Ron si 55 euro!!!
Nicoleta 200 Ron si 55 euro!!!!
sunt banii de la ...
OanaB..103 euro.la care am mai adaugat eu inca 7 euro sa fie cifra rotunda
daphnyie..25 Ron
DarkBendis.. 5 lire..schimbat.25 Ron
Arhistephy..50 Ron
ina32..50 Ron
maurice..100 Ron
zozela..aceeasi zuza..50 Ron
georgi73..50 Ron
bredrosmart..20 Ron
Liana..30 Ron..imi pare rau dar mai mult nu am putut..mai ajut si pe altii si de data asta am ramas fara bani..
deci... Total...400 Ron si 110 euro..


Fetelor poate va mai ramas putin si poate incercati sa o ajutam si pe prietena noastra de pe forum barbye..va rog din sufelet ..daca puteti nu o ocoliti!!!
Va multumesc si sper sa nu va suparati ca am indraznit sa scriu aici..

editez..ca am uita sa va spun daca cumva am uitat pe cineva ..va rog sa ma trageti de maneca..sunt atat de zapacita si ocupata incat mi se poate intampla si mie!!!asa ca luati'ma de urechi ca eu nu ma supar

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Va multumim tuturor!
In contul lui Claudiu s-au mai gasit urmatoarele donatii,cine se recunoaste...sa anunte:
Chioran Ioan Ciprian - 20 RON
Todea Gabriala - 20 RON
Dumitrescu Elena - 20 RON
Liana30 - 350 RON
Claudiu va pleca pe 18 sept. la Kiev pt. un nou transplant cu celule musculare,are mare nevoie de rugaciunile noastre,va multumeste din tot sufletelul lui pt. ajutorul oferit...sprijinul vostru inseamna VIATA pt. Claudiu!
DUMNEZEU SA VA AJUTE INMIIT PT. TOT AJUTORUL OFERIT ACESTOR COPII!

Vreti sa faceti ceva?5 euro pentru o viata!!

Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput