Botez...bani sau cadou?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Eu am fost nasa de botez saptamana trecuta asa ca am informatii prospete cum se spune.
Noi am intrebat finii ce prefera sa le dam bani sau sa luam cadouri.Au ales cadouri.Am mers impreuna si am ales ce au dorit ei.Pe langa asta am cumparat printisorului carucior la nastere si hainute inca de la nstere si bineanteles acum la botez.

Masa sa tinut la un local dragut si parintii au fost surprinsi ca desi a fost botez ,copilasul nu a primit jucarii.
Parerea mea este sa iei si jucarii.Daca copilasul este mic orice jucarie care scoate sunete e foarte buna.Sunt si la Vhico frumoase,si la Mini Blu.

Roxi 21+ si Rares 9. april.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

nasa ia si haine si jucarele. Bani nu se dau decat in cazul in care zic parintii ca nu e cu dar, nu e cu bani. Atunci puteti lua cadouri - haine si jucarele, etc.
Noi la botezuri (si nunti) intrebam cat e tacamul.ca sane facem o idee de cat tre sa dam. Am fost si la botezuri unde ni s-a zis - fara bani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu cred ca tb sa va platiti tacamul daca petrecerea e la restaurant. Asadar va fi cu bani. cadoul doar daca vreti.

mamica de baietel de decembrie 2003 si de fetita de august 2005
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

cel mai bine bani. sa ii cumpere ei ce vor.

numai bine tuturor!


mamitza lui Papitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

victoria, albumul respectiv il gasesti sigur in carrefour! pot sa garantez pt orhideea. am vazut si in militari dar n-am mai fost de mult timp! e suuuper oricum! e in jur de 450.000. am vazut de la doua edituri. la o editura aveau 2 variante: minunea in roz, si minunea in bleu, iar cealalta editura nu avea personalizat pt fetita sau baietel. era ... unisex!

e adevarat ca daca nu se anunta ca-i fara dar, se dau bani normal...dar...daca fac la un restaurant de lux...imi vine sa zic ca s-ar bucura mai mult de cadouri! ca doar au bani daca-si permit sa faca acolo...

eu personal sigur o sa optez pt un botez fara dar, doar cu cadouri!



raluca 24+
cu alexia-maria sau david-christian

album yahoo
album webshots
bobocelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Dar pentru botez

V, sa traiasca mititelul!


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Pana la urma, mi-am luat inima in dinti si asa, pe departe, am intrebat-o pe mama micutzului ce ar avea nevoie, si mi-a spus ca el are de toate si nu are nevoie de nimik, deci...cred ca o sa-i iau carticica aceea de care mi-ati zis - sper numai s-o gasesc, si bani la restaurant.

Va pup,

V

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_ary spune:

,

Si bani si cadou. Desigur cadoul este optional. La mine cel putin asa a fost. N-am avut nici un invitat care sa-i dea micutei doar cadou.

Pupici,

mary si gogoasa mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onutz spune:

La noi este un fel de traditie: la scalda copilului, care se face a doua zi dupa botezul propriu-zis, se vine cu daruri pt. bebe, iar la cumatrie, petrecerea de la restaurant, se dau bani (tacamul + cat vrei peste). In locul tau as merge cu un cadou, dar trebuie sa te adaptezi la situatie.
Mult succes!

Onutz

Mergi la inceput