Copii nascuti in 2000 (05)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

bun gasit in noul an si la multi ani.
sa ne traiasca cei sarbatoriti la inceput de an si sa fie sanatosi si la punga grosi.
noi suntem bine,mai putin eu ca de ieri am o durere de dantura care nu stiu de unde vine de ma seaca la suflet.
alex a inceput gradi astazi,nu prea era asa de bucuros dupa asa o pauza dar isi revine el pe traseu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_maria spune:

Buna,ne scriem si noi.Razvan 06.04.2000 la ora8.15 min am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

bun venit ramona_maria si te asteptam la povestit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Noua ne-a cazut primul dinte in ziua de ajun, asa ca noaptea a venit si mosul si zana maseluta...
Acum cel care i-a iesit este stramb, dar asta este ca nu-l convingem sa nu-si mai suga degetul... Off... mare problema degetul asta...
Am inceput gradinita fara tragere de inima, dar asta este... Oare cum o sa fie la scoala?

La multi ani si un an nou cu sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

mai fetelor eu tot citesc la voi ca vine zana maseluta dar la noi nici gand.oare ar trebui sa-mi fac probleme?
eu fluor nu i-am dat decat pana la doi ani jumate,inseamna ca are dinti sanatosi rau sau nu stiu ce sa mai zic,desi cred ca nu asta influenteaza schimbarea dintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani Victor si Alexandra! Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii si succese!

Multumim mult pt urari!

Noi am avut o petrecere surpriza de ziua Biancai. Ea isi doreste sa-si serbeze ziua cu colegii de scoala si Hort, dar cum aici e inca vacanta pinain 15, i-am facut o mica petrecere surpriza cu copii amicilor romani, urmind ca undeva dupa inceperea scolii sa-i fac si petrecerea pe care ea si-o doreste.

Altfel, si ea s-a jucat si uitat la TV, si mai putine lectii. In prima saptamina a facut cite ceva, in a doua saptamina trecuta NIMIC,si.nici in a 3-a nu prea..... A citit o povestioara, terminind astfel o noua carticica citita de ea singura.Din 2 ianuarie merge iar in Hort si ca activitati extra au fost: iesire la piscina si la bowling, o expozitie de fluturi la gradina botanica, apoi la patinuar si muzeul pielii.
De luni reincepe si ea scoala. A avut 3 sapt. devacanta, dar pina la vacanta de paste nu mai au deloc vacanta. Iar scoala anul asta o temina pe 9 iulie si reincep in 18 august.......deci, 6 sapt. de vacanta de vara, din pacate.........mult prea scurta......




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sileriki spune:

Mamici care va inscrie-ti copii anul acesta la scoala, noi saptamana aceasta ne-am inscris oficial , cu dosar cu tot ,
Deja am emotii pentru el cum va face fata , va putea tacea 50 de minute fara sa deranjeze orele ??? oare si multe oare ???vom vedea
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DIN IANUARIE ANCUTA,VICTOR,CATALIN,BIANCA ELENA,VICTOR IOAN ,ALEXANDRA,IOANA DIANA,CALIN,ENRICO,LAURA IOANA,SYED ALI.....

evi , Eric 14.06.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

waw,ce liniste pe aici.
nu prea mai scrie nimeni bag seamna.
mai fetelor ia ziceti-mi voi i-ati vaccinat de hepatitele B si C?
ca i-am facu A acum ceva vreme si ma gandeam sa le aplic si pe astrea doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Buna!

andreea noi am facut doar vaccinele obligatorii, parca este si unul contra hepatitei.

De sarbatori Maria a fost racita, cu febra. Saptamina trecuta conjuctivita si asta numai datorita colectivitatii. Astfel am trecut la cura pe tinctura de propolis.

Maria e dornica sa inceapa scoala, dar va vedea ea, nu vreau sa o sperii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Printesei mele i-au cazut 2 dintisori si i se mai misca inca vreo 3.... Nu i-am dat fluor cand niciodata, nu mi s-a spus ca ar fi necesar si nu are nici macar vreo pata pe dintisorii de lapte. Problema e ca cei doi dinti de jos definitivi care i-au iesit sunt mult mai mari astfel ca stau acum intr-un fel de "V" (cu vf lit in exterior).... Nu stiu ce sa-i fac, voi aveti idee? Am inteles ca s-ar mai aseza, ca migreaza, insa tare mi-e ca o sa ajunga sa poarte aparat micuta.....
La scoala nu ne-am inscris pentru ca abia in februarie incep inscrierile....
Am o intrebare, poate stiti, despre scolile step-by-step pe unde se gasesc in Militari, Bucuresti..... ca m-ar tenta sa o inscriu la o astfel de scoala.
Va pe toate si pe puiutii vostri!


*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput