Copii nascuti in 2000 (05)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

buna dimineata mamicilor de copilasi mari.
eu debia il dusei pe alex la gradi,a zis ca vrea vacanta,ca s-a saturat de atata gradi .
acu ma apuc un pic de smotru prin casa si apoi plek la cumparaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OCTAMI spune:

Buna mamicilor,va pup pe toate si pe puiii vostri si va doresc sa aveti sarbatori fericite si linistite!
Nu prea am timp sa intru pe forum dar va multumesc si pt urarile de ziua lui Tomita din nov ,scuze ca pana acum nu am mai dat nici un semn
Noua nu ni se misca inca nici un dintisor,ne pregatim sulfleteste pt scoala dar sa vedem cu inscrierea cum facem ,vrem la scoala 49 si mi s-a spus ca prin februarie se vor face liste ,mi-e teama ca vom avea multa inteventii de facut ca nu apartinem de scoala.Daca aveti ceva info in leg cu scoala asta ,va rog,Multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Apropo de scoala, mamicilor! Cum trebuie sa facem cu inscrierea si cand? Si cum putem sa aflam ce invatatoare mai buna e la scoala la care vrem sa-i dam? Eu de ex as vrea s-o dau la Sc. Gen. nr. 117, din Militari, stie cineva ceva? Ca am mai intrebat p-aici si n-am gasit pe nimeni sa-mi raspunda.... :(
Cele care deja aveti scolari (daca sunt mamici cu pui harnicuti!), cum ati procedat?

*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliada spune:



Nu am mai intrat demult, si as vrea ma iertati,promit ca o sa intru mai des,offff
Multumesc Oanagabriela pt urare,si pt toate fetele de aici
Am facut petrecerea vineri,ca sa nu lipsim de la gradinita si sa stam noi cei mari mai mult de vb.
A fost tare frumos,cu baloane si jucari multe,galagie si tort,si pana la urma dormit in 3 secunde,hehe,
Este cam racita, tuseste si ii curge nasu un pic,ii dau sirop de brad cu miere facut de mine si picaturi in nas si vad ca i-a trecut ceva.
Maine este zi mare, avem serbare si este scufita rosie.
Cu inscrierea la scolala,... fiind gradinita in curtea scoli,a venit profesoarele pe acolo sa vada care vin la scoala,si asa ele au ales cum s-ar spune(nu trebuie neaparat sa fie la ea)..am fost la dansa la prima ora , si era in clasa o galagieeee,nu incepuse ora, hehehe asta mie placut cat de cat, mie nu imi palce sa fie prea cuminti,sa nu le fie frica de scoala,,.A spus ca dupa sarbatori sa ducem cererea, deocamdata cam atat.
avea vocea blanda,si cred ca si cea de suflet, ....:)

va doresc numai bine






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Noi ieri am avut serbare, totul frumos, dar cind sa spuna si papusa mea poezia, suna un telefon cu melodie manele si o mama de etnie rroma se apuca sa vorbesca in gura mare. Si se face campanie sa nu fim sovini. Va spun ca eram in stare sa .
Nu stiu cum m-am abtinut.

am pus poze http://community.webshots.com/user/valentina611969?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

SARBATORI FERICITE!

Fie ca Sfintele Sarbatori de iarna sa va aduca liniste, pace si caldura in suflete.

Craciun luminos si An Nou fericit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Si fetita mea Ana a fost ieri super la serbare, a spus poezia tare si fara ajutor, de fapt toti copii au stiut poeziile singurei.... Si au fost intr-o verva totala pt ca stiau ca vine si Mosu'... A avut costum popular si toata lumea l-a admirat (e autentic, cica are vreo 100 de ani... l-am imprumutat de la o ruda!)... Si Mosu' a vb fffffffffff frumos: "Cand a fost acum cativa ani prima oara aici la gradinita, aveati toti copii niste priviri speriate si iata ca au trecut anii si va pregatiti de scoala...." si alte asemenea cuvinte, m-au emotionat putin...
Hai ca va pup si mai vb!


*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei
Povestea nasterii Teodorei(bb2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

urez tuturor sarbatoritilor pana la sf. anului la multi ani!
sa aveti un fericit si sarbatori pe masura si multe,multe daruri de la moshulica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

Multumesc frumos pentru urari si va doresc numai bine voua si copilasilor vostri!
Si noi am avut serbare la gradi din Romania,Andy a invatat o poezie de Goga cu doua zile inainte de serbare si a spus-o fara probleme la serbare,a venit si Mosu' la gradi,maica-mea a bocit gospodaros tot timpul cat Andy si colegii lui au recitat/cantat/dansat;)))...
Sarbatori fericite!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Craciun fericit si un mos plin de daruri!
madishor

Mergi la inceput