Copii nascuti in 2000 (05)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Noi ni suntem inca in vacanta, dar eu am mai multa treaba decat de obicei, iar Oana are o bone noua. In rest caldura mare, asa ca in restul timpului mancam inghetata si pepene la greu.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

O caldura infernala este si la noi

CristinaTmultumesc mult ca mi-ai raspuns la subiectul'' parinti de bobocei '' ar fi frumos sa ne strangem mai multi parinti astfel incat sa schimbam impresii despre clasa I.

Ceva imi spune ca vom avea nevoie de un loc unde sa putem da cu capul

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Lala draga si eu am aceeasi impresie ca din septembrie o sa zilnic, ca eu am inceput sa fac teme zilnic cu printesa mea pentru ca la noi e si diferenta de limba peste care sper sa treaca cit mai repede si mai usor. Deci acu ne apropiem de sfirsitul alfabetului in lb en. si o facem cu succes . Mai ales ca atunci cind am plecat din tara era abia in grupa mijlocie si aici a intrat direct la preschool (grupa in care aici deja facusera alfabetul scris, ea a mai prins doar sfirsitul)5 luni iar acu uite ca din toamna incepe kindergardenul unde va scrie de-a binelea si am mari emotii.
Am invatat-o si sa faca speeling la numele ei , asta just in case ....
Dar sa fim linistite ca avem pui isteti
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

alintaroma mult succes fetitei

Si noi am incercat printre joaca zilnica sa introducem niste lectii micute , asa ca sa nu ne iesim din mana
Si da, sunt convinsa a toti piticutii se vor descura minunat ca doar sunt ai nostrii pui isteti

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Cristina,scuze daca sunt indiscreta,bona la 6 ani?Banuiesc ca voi lucrati si ca nu aveti cu cine sa o lasati acasa....




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Profit de un moment de acalmie la servici ca sa va mai scriu cite ceva...Am reusit sa trecem peste decalajul orar dupa vacanta. Antonia insa a continuat sa se scoale la 6 dimineata aprope toata saptamina trecuta, spre disperarea noastra. In ultimile zile a dormit pina la 7, un mare progres, desi ea este in vacanta si ar putea sa doarma pina tirziu. Cind va incepe scoala iar va fii greu sa o scol...
De cind am plecat in Romania pe 22 iunie sintem urmariti de canicula: am murit de cald la Bucuresti, pe urma in Corsica (dar mai suportabil, fiind pe malul marii) iar acum la Montreal, unde trecem de la calduri teribile (de exmplu 47 de grade cu humiditatea) la furtuni puternice care rup copacii si provoaca pane de curent. Nici nu stii ce program sa mai faci.
Am scris putin si la subiectul cu boboci de scoala: am cumparat rechizitele, am comandat cartile, uniforma nu avem, ghiozdat avem de anul trecut (pentru ca nu l-a folosit si este nou). Mai are 3 saptamini de vacanta dar noi sintem la servici asa ca ea o chinuie pe bunica acasa...Azi taticul si-a luat o zii libera si s-a dus cu ea la un parc de distractii, cu piscine si gradina zoologica.
Va urez o vara frumoasa in continuare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Si noi ne pregatim de clasa I. Ghiozdanul e pe drum - de data asta am luat unul zdravan de la LLBean ca anul trecut am cumparat 3 Rechizite inca nu am kef sa merga sa iau (asta pentru ca inseamna ca se apropie scoala si nuuuuu vreeeaaaauuuuu). Imi place in vacanta, nu la program

Nu am facut nici un fel de lectii cu el cu toate ca ar fi trebuit...poate sa incep de luni asa putintel.

Mai avem nitzelus pina incepe scoala....pe 7 septembrie noi avem prima zi.

Anamaria mama la Nick (8)& Alex (5)

I used to be indecisive, but now I'm not sure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Daca n-as lucra as sta eu acasa cu ea. Dar asa are nevoie de bona, sau nu stiu cum sa-i zic femeii care sta cu ea. Chiar sta!!!! O vom pastra inclusiv pe timpul scolii.


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

bun gasit. m-am intors.

bun venit noilor membrii.


oana imi pare rau ca nu ne-am cunoscut in vacanta asta dar chiar ca au fost calduri mari.
si noi am petrecut bine la mare,am avut o vreme super,alex a stat numai in apa de fapt cred ca toti fac la fel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Noi avem acelasi program, ba inca am mai adugat si ceva probleme organizatorice. Nu am facut nici o tema toata vacanta pana acum. Nici eu, nici ea. In schimb am citit pe saturate, adica eu citesc, e asculta. Acum citit "Printul Caspian".

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput