Andra isi asteapta tatal acasa....

Andra isi asteapta tatal acasa.... | Autor: cl_apostol

Link direct la acest mesaj

buna ziua.
Ma numesc Claudia Apostol, studenta in Bucuresti. Va scriu pentru a va cere ajutorul in numele unor dragi prieteni pe care Dumnezeu mi-a dat sa ii cunosc intr-o situatie cu totul nefericita. Tatal meu este bolnav de leucemie si este internat la sectia de hematologie Fundeni, de mai bine de 4 luni. Aici, de-a lungul acesei perioade am cunoscut zeci de oameni cu probleme, unele mai mari ca altele, dar cea despre care va voi povesti m-a intristat foarte tare. Este vorba de cazul lui Sorin Vlad, de 36 de ani, tatal unei fetite de 9 ani, Andra, care il asteapta de 4 luni sa se intoarca acasa. Nu o va putea face decat daca i se va face un transplant de maduva. Si de aici incepe drama cea mai dureroasa ! Costul acestei interventii depaseste cu mult posibilitatile tinerei familii - 200.000 de euro, iar sansele lor de a strange acesti bani sunt extrem de mici, aproape nule.
Fac un apel la dumneavoastra - parinti sau viitori parinti. Avem nevoie de ajutorul dumneavoastra pentru ca micuta Andra sa se bucure de dragostea si prezenta parintelui ei. Stiu ca doar impreuna ii putem ajuta!!
Va multumesc si asteptam de la dumneavoastra ajutor. Avem nevoie de sfaturile celor care au mai trecut prin ceea ce Sorin este nevoit sa suporte acum, de sugestiile si ajutorul vostru financiar. Va multumim!


Vlad Dumitru Sorin
BCR - sucursala sector 4 Bucuresti
cont in lei - RO12RNCB0075035182280001
cont in USD - RO28RNCB0075035182280004
cont in EURO - RO55RNCB0075035182280003



-----------------------
nota administratorului
Am primit de la Claudia toate actele cerute de acest forum.
Ii uram succes in campanie - si ar fi extraordinar daca am putea strange niste bani pentru taticul Andrei.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Of Doamne! iar leucemia.
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce e pe biata familie.
In urma cu cateva luni am ajutat la un caz asemanator.Nu de pe forum.
Tot un barbat in floarea varstei cu trei copii acasa. Din fericire a reusit sa plece in Israel si lucrurile merg spre bine acolo.Se pare ca a reusit sa ia ceva bani si din partea statului si restul de la oamenii cu suflet si binenteles cu posibilitati.

Nu pierde speranta.Drumul e foarte lung , dar cu ajutor si noroc va reusi.
Pt o suma atat de mare trebuie facuta o campanie mare cu ziare, televiziuni, site , mail-uri,banci, companii mari.

Succes si multa sanatate.Vom ajuta si noi.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna! Groaznic ce povestesti, crunta boala. Sa sti ca de multe ori ocolesc rubrica asta, pt. ca este prea multa durere. IN ultimul timp am tot vazut emisiuni duminica seara pe OTV pt. strangere de fonduri pt. bolnavi de leucemie. Si au si teledon si sa sti ca se strang bani. Incearca sa te uiti duminica seara pe acel post de TV, in jur de ora 20, acolo sunt multi oameni care ajuta tare mult.
MUlta, multa sanatate.

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Haideti fetelor si la acest caz un pic.

E un barbat de aceasi varsta cu multe dintre noi si cu copil acasa. E groaznic.

Ce se mai stie de el?
Claudia daca ai mai posta cate ceva ar fii foarte bine

Sanatate multa

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput