Fetele din America (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancuta spune:

Gabriela, am mai incercat o data sa raspund , dar nu stiu ce s-a intamplat, ca s-a pierdut mesajul meu.

Intr-adevar e bine sa mergi la curs, ai mai multe sanse la examen.
Sa vedem, trebuie sa mai cercetez problema si poate din toamna ma inscriu si eu.

Ancuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Pisik unde ai fost in vacanta? Si mie imi plac all inclusive resorts?
Daca ai mai scris, scuze, nu am bagat de seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

salut

vin si eu cu o intrebare offtopic.

stiti problema mea cu DENTISTA ca i-am platit peste 1300$ pentru 2 crowne !!! dupa ce am venit din romania am mers la dentist sa ii spun ca sunt gravida si ca sa nu imi faca ceva ce nu are voie ...BUN! ea ma felicita de sarcina si cu mana pe injectie sa imi faca nu stiu ce ca are de lucrat in gura la mine si nu prea are timp la dispozotie ...

i-am spus ca sa lucreze la ce am platit ...ea zice ca nu ca a mai gasit ea o "buba" si trebuie reparata inainte de ce am paltit ...
in final am ajuns sa ii cer bani inapoi ..ea imi spune ca asigurarea a platit deja si ca o sa dureze 2 sapt.
bun , am asteptat 2 sapt , am sunat la asigurare si au spus ca nu au primit telefon de la dentista ca vrea refund ..am sunat la dentis si "receptionista" (sau cum ii zice) imi spune ca ea nu a sunat si nu stie cand va suna , poate sapt. viitoare poate nu ...si ca are alte persoane in office care sunt mult mai importante acum decit telefonul meu ...si oricum de luat bani inapoi nu o sa fie prea mult ca dr. a lucrat mult in gura mea si bani nu prea au ramas...si BUM imi inchide telefonul in nas !!!!!

Unde sa sun sa fac reclamati e? ce sa fac ? am incercat sa sun un avocat dar ma costa mai mult avocatul decit am platit dentistul...dar vrea sa imi de-a bani inapoi ca sunt cu gura neterminata si ma pus sa imi si extrag 1 dinte (caninul) si asa am ramas cu gaura in gura si cu dinti neterminai si cu bani luati!!!


HELP plizzz :(



"Daca crezi ca exista Vesnicia si stai nepasator, meriti sa fii inchis in casa de nebuni" - un parinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Elena, imi pare rau ca ai atatea probleme cu dentistul.
Uite, incearca sa suni la ADA Information Line - 800-514 0383 si sant sigura ca vei gasi un raspuns.
http://www.usdoj.gov/crt/ada/publicat.htm

Ai facut bine ca ai plecat de la ea. Ar trebuii sa suni si la insurance sa le zici ca nu a facut lucrarea cum trebuia. Ei or sa ceara xray, si poze, si daca tipa nu are, nu or sa mai plateasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

sanca, am fost in rep Dominicana, la iberostar bavaro (dar cred ca toate hotelurile seamana intre ele ca 2 picaturi de apa). din ce povesteau americanii sunt preturi mai bune decat in mexic ptr aceleasi prestatii.

You're unique. Just like anyone else.
... si bursuca 08.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

asta e in Punta Cana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Ancuta, eu l-am facut aici in New Jersey. Intr-adevar cursul iti ajuta enorm, eu plecam de la ore cu lectia, sa zic asa, aproape invatata. Te costa, Becker CPA Review Course, ca asta l-am luat eu, $2,600, apoi examenele inca $770- asta include application fee care e cam $250, daca nu ma insel. Important e sa te duci la ore, dar mai ales sa faci toate exercitiile de pe CD-uri (sute) si sa mai citesti inca o data acasa. Pt fiecare ora din clasa se recomanda sa mai faci inca 3-4 ore de studiu individual. On-line classes sunt bune, dar eu am preferat cele pe "viu". Acuma chiar 99% pass rate nu au, ceva la 70% dinc ate ziceau instructorii, oricum mai ridicat decat era in trecut.

NU trebuie sa astepti pana in toamna sa te inscri la curs, poti oricand, cel putin la asta care l-am luat eu.

Gabbriela, cursul dureaza 4 luni jumate daca iei toate partile back to back.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta spune:

Laura, merci de informatii. Am de gand sa ma inscriu din toamna pentru ca acum astept si eu concediul, sa ma relaxez putin , ca ma simt foarte obosita si dupa aceea zic sa incep. Ce ma bucura e ca dureaza 4,5 luni, deci nu e o vesnicie.

Sanca, daca mergem duminica la Ocean, te voi suna, poate ne intalnim, daca veti fii si voi disponibili.



Ancuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta spune:

Laura, acelasi curs vreau sa iau si eu, la Becker CPA Review Course.
Am uitat sa spun in mesajul precedent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Ancuta, si eu zic sa te relaxezi, ca dupa ce-l incepi o sa ti se para interminabil! Eu l-am luat seara de la 6 la 10 de doua ori pe saptamana, dupa serviciu, dar se putea si numai in fiecare sambata 8 ore.

Mergi la inceput