Ingineri, fosti, viitori...:) (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Katik,ar fi bine totusi sa te menajezi pe cat poti. Cum te mai simti, te mai doare burtica?
Ioana,valabil si pt tine: menajeaza-te! Crezi ca iti va ridica cineva statuie daca tragi de tine pana le epuizare? Eu duc munca de lamurire si cu mine sa nu fac mai mult decat pot ca, deh, ambitia e mare....si uite-asa ma trezesc iar cu nervii la pamant, cu palpitatii noaptea la culcare si cu depresie....da' sper totusi sa ma fi invatat minte de anul trecut...Iar cu supararile...ca-n reclama aia...exista Aspacardin.
Doar de nu scap niciodata, din pacate....




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Oare KUKI si OTILIA ce-or fi patit??




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

N-am patit nimic din fericire . Azi am avut 1 ora de sedinta si a trebuit sa prezentam cum ne-am petrecut timpul la Nisa, plus inca o tema mai serioasa despre cum se poate imbunatati eficienta in firma, calitatea proiectarii si ce pretentii avem noi de la firma. Am fost 4 echipe care am concurat. A fost un show de-am ras cu lacrimi .

A iesit asa de bine teambuildingul ca se pare la anul repetam figura. Acum trebuie sa ne gandim unde, sa fie cald si soare, nu foarte scump, si sa fie in Europa.

Acum va rog sa-mi raspundeti si mie la o intrebare. Ati avut tangente cu Teodorescu, profesor de element finit?

P.S. Nu sunt ruda cu el, dar in momentul de fata tare mi-as dori sa fiu .


Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

iepumic, uite, de aseara nu m-a mai durut burta decit un picut care de fapt cred ca a fost un soi de intindere. si azi am avut zi plina dar parca a fost mai bine. bb de acasa face bine, multumesc, avem deja doua luni intregi de cresa in care n-am fost bolnavi deloc. are o energie care nu se termina niciodata si ii ia pe toti de odihniti.
ai grija de tine, bine? promiti? ca altfel vine o bataitza la funduletz!!!
kuki, mona, otilia, lunna27 pe unde umblati?? tot cu bigudiuri??
va pupez pe toate, ma duc ca incepe programul de seara: baitza, parcat etc. iar apoi ma odihnesc si eu la orizontala.


25+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

na, fain. otilia, am postat deodata!
bine ca n-ai patit nimic!!!
otilia, de ce nu veniti in romania pt. teambuilding??????

25+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

S-a propus si Romania pentru teambuilding inca de anul trecut, dar s-a ales Nisa, normal ca nu mi-a parut rau de alegere. Nu stiu daca se poate ajunge cu avionul de aici la Constanta doar cu 1 escala, o sa caut pe net. In afara de asta, sunt 30 de oameni si trebuie o organizare ca la carte, plus ceva obiective de vazut pe langa mare si soare.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Hop si eu pe-aici cu cafeaua dupa mine, ca altfel nu stiu nici cum ma cheama.
Gata, am re-intrat in randul lumii, imi merge calculatorul de acasa, ca tare rau mai e fara. Dependenta, bat-o vina !
Cum o fi trait lumea inainte fara internet si yahoo messenger ?

Am multa treaba si la birou, am inceput procedurile pentru acreditarea laboratorului. Stufoase si complicate, ca la noi, cum altfel ?
Dar voi fi "sef de laborator". Mamaaaa ce bine suna, la asta am visat cand m-am inscris la metalurgie.
Stiti vorba aia "ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se intample" ? Acum, na !

Iepumic, nu mai fi suparata. Sunt convinsa ca ai facut o impresie excelenta, doar ca esti tu prea exigenta cu tine insati.

Pup fetele destepte si bebeii aferenti si va doresc o zi...usoara.

PS. Va rog sa admirati prima pagina. Am pus listuta si cu ajutorul Linusei, ca eu n-aveam atata rabdare, si link-urile pentru capitolele anterioare. Suntem tari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by KUKI
PS. Va rog sa admirati prima pagina. Am pus listuta si cu ajutorul Linusei, ca eu n-aveam atata rabdare, si link-urile pentru capitolele anterioare. Suntem tari !


Jos palaria! Doar suntem inginere!
katik, acum doar varfurile mi-s putin ondulate, dar cand imi iese fain, fac o poza si vo trimit. Acum tot imi admir ungiile
V-am spus ca ne-am cumparat muscate pt balcon? Avem, trei ghivece mari si late si instalatia de irigat de anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Linusa, ce fel de muscate?

Ca si eu sunt la capitolul amenajarea balconului. Am cumparat muscate curgatoare rosii frumoase foc. Deja au inflorit si sunt pline de boboci.
Si am mai luat si petunii roz, rosii, albe si mov. O nebunie !
Si sambata asta iar am program de gradinarit, vreau sa mai iau petunii pentru inca o latura a balconului.
Pe urma visez mobilier de rachita si....sa se incalzeasca vremea sa imi pot bea cafeaua in balcon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inginerelor!

mai, mai, gradinareselor de balcon, voi puneti la mine sare pe rana!. imi plac f. mult florile, am avut tot timpul balcoanele pline de flori, in fiecare an dar acum imi sare rindul ca nu mai pot nici sa ma aplec sa-mi leg sireturile, da' mai plantat flori. ce-i drept mi-ar prinde bine o mina de ajutor, chiar si virtuala.
kuki, linusa, multumim pt. listuta! ce faina e, ca la inginere harnicute!.
kuki, felicitari de titulatura! cu acreditarea, e horror!!! te pupa si bebeii aferenti
linusa, poti sa ne trimiti si o poza cu unghiile
na, va pupic pe toatele!!!!

25+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput