Ingineri, fosti, viitori...:) (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Otilia m-ai facut sa rad rau cu menopauza versus pubertate .
Si eu tot 25 ani am acum si jumate .
Mona apetitul e in floare aici la mine, numai ca e greu ca burtik a devenit burtoi.
Fetele ce mai faceti? Cum o mai duceti?
Anca sa te distrezi unde mergi in weekend. Eu mananc si dorm, deci nimic creativ . Va pup!

Ioana 30+ si

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Iar sunt prima, iar fac cafeaua !

In sfarsit am si eu o zi libera si uite ca n-am fost in stare sa dorm pana mai tarziu. La 7 deja eram in picioare.
Eu n-am planuri pentru azi. Plimbari usoare pe ici pe colo.

Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Otilia, m-am distrat de minune cu ...menopauza ta.
Ioana81, mmmmm zici ca e in floare? Nu ma las, merg chiar ACUM.
KUKI, vin la cafea. Ma primesti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Poftiti la si la povestit ce ati facut in we!

Eu am jucat bedminton cu mama, Ana s-a jucat la nisip pentru prima data !

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Fetelor, va doresc o saptamana productiva! Am de terminat ceva treaba, ca altfel primesc bulina neagra de la sefu'
In week-end vremea a fost ploiasa, dar tot am pus de un mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Buna dimineata inginerelor si o saptamana buna va doresc!
KUKI tu chiar lucrezi in fiecare weekend?
Otiliai-am zis tatalui meu de tine si m-a intrebat cum de-ai ajuns tocmai in nordul Europei?

Si ca tot voiati povestiri de weekend: am fost la tara- unde ma duc aproape in fiecare weekend vara, ca altfel as innebuni in Bucuresti- si am trecut printr-un lung sir de localitati care au fost decretate focare de gripa aviara. Pe mine ma streseaza rau subiectul cu aviara, nu mai pun gura pe nimic ce ar putea proveni de la o pasare...ce m-a socat a fost ca intr-unul din sate mirosea vineri seara la ora 23 a oase arse de mureai...si nu-mi dadeam seama de ce. Apoi m-a "pocnit": astia arsesera pasarile. Iar vecinii din satul meu isi taiau toti pasarile din curte si le bagau la congelator ca sa nu vina aia sa le arda. Lumea era destul de calma de altfel, viata isi urma cursul...eu cred ca romanii sunt destul de inconstienti si nu realizeaza ce riscuri comporta aceasta epidemie.

Pana joi sunt acasa si ma pregatesc de noul servici, dar cu tristete am constatat ca garderoba mea de vara nu detine decat cateva piese adecvate look-ului office si as mai avea nevoie de cate ceva....dar bugetul este mai mult decat auster, este pe minus. Asa ca nu voi putea sa imi fac "ritualul" obisnuit asa cum vreau...(ritual= intotdeauna inainte de evenimente importante -examene, intalniri de afaceri etc- ma aranjez cat pot eu de bine si ma imbrac cu ce-mi place mie mai mult ca sa ma simt in forma si sa am incredere in mine...de obicei functioneaza).
Pup fetele, ca m-am cam lungit.
Spor la treaba!




Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inginerele!

io sigur voi fi la pensie cind vor face copiii facultatea da' sper sa ma pot abtine

iepumic, mult succes in noua "pozitie"!!! toalete poti sa-ti faci si pe parcurs, asa ca nu te necaji din asta!! tinem pumnii!

n-am avut net in we, de-aia n-am intrat sa fac cafeaua .
io in we am rezolvat treburi pe care nici cum nu le pot face in timpul saptaminii: cumparaturi, program administrativ (ca doar am avut ajutor, si am profitat din plin). afara a fost destul de urit, a plouat, vint puternic, pui de furtuna etc...

ioana, cu pofta de mincare nu mi-e rusine nici mie! rod tot ce apuc, dupa care ma tin de burta ca nu mai pot respira, ca nu este loc

va pupez pe toatele, ma duc sa mai fac treaba, pina este liniste!


27+ +Krisztina (28.07.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Am facut cafea pentru toata lumea si am adus subiectul pe prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu azi mi-am facut ceai, ieri m-a cam ros stomacul pentru ca eu la 12 merg la masa.

Katik, tu esti oricum mamica eroina la subiectul nostru, pai cine mai are 2 comori ca tine.
iepumic, ce pot sa spun decat ca am bafta la joburi. La primul job, nu cautam sa ma angajez, dar un profesor m-a recomandat si mi-a spus sa merg la interviu. Am luat interviul dar am mai stat 1 luna pana m-am hotarat sa merg la servici, eram anul 4 de facultate si tocmai incepea semestrul 2. Am mers la servici cand am reusit sa aranjam cursurile cum ne convenea noua celor cu servici, ca sa putem ajunge la scoala. La servici aveam program 9-5 in prima luna, dupa aceea ma duceam 7-2 sau 2-10 in functie de scoala. Si aveam bursa si ca sa nu o pierd trebuia sa am 80% prezente . In fine, mi-a fost greu dar am terminat facultatea si am facut si masterul tot asa. Cand ziceam si eu ca m-am mai linistit, eram in CIC cu Ana, am primit propunerea de a veni aici. Jobul mi s-a parut o provocare, am mai amanat putin venirea ca sa rezolv cu actele si numai bine ca m-am imbolnavit si a trebuit sa intarc si copilul. A, si ce-mi place ca am tot program flexibil, adica ora de plecare este ora de venire + 8 ore .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Buna dimineata dragele mele!
Eu azi ma voi apuca putin de lucru la proiectul meu, desi mi se pare o mare tampenie pentru ca beneficiarul vrea ceva care nu respecta nici un normativ si trebuie sa analizez serios situatia sa vad cum pot impaca si capra si varza.
Otilia, ce te-ai mai chinuit tu si cu facultate si cu servici!!! Eu aveam zile cand statea si 12 ore la facultate, daca aveam si servici....nu stiu ce faceam. Chestia cu programul flexibil are avantajele ei-in cazul in care ai niste lucruri personale urgente de rezolvat- dar in principiu tot de dimineata e bine de mers la servici, ca sa iti ramana ceva timp dupa-amiaza pentru familie, cumparaturi. Din pacate in Ro, la servici stii cand te duci nu si cand pleci.Din cate am vazut eu prin alte tari Europene, la ora de incheiere a programului angajatii au si iesit pe usa...in Germania asa e. La ora 5 erau parcarile de la cladirile de birouri goale.
Ce n-am reusit eu sa le explic sefilor mei -de fapt n-am reusit sa-i fac sa priceapa- este ca proiectarea este o munca intelectuala foarte solicitanta si daca lucrezi in fiecare zi peste puterile tale, in loc sa devii mai productiv, faci numai prostii..ca incepi sa zapacesti lucrurile din cauza oboselii, iti scapa diverse aspecte...si pana la urma pierzi mai mult timp corectand greselile.
Pupici Otilia, Mona, Kuki, Katik, linusa, Ioana.
Sa aveti o zi buna.




Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput