Tinuta pt botez

Tinuta pt botez | Autor: Crinutz

Link direct la acest mesaj

Buna,

ca simplu invitat la un botez cam ce tinuta abordati? As avea nevoie de idei mai originale asa incat sa nu fie o tinuta ca de toata ziua. Dar nici pra eleganta. Ceva deoasebit. Tinuta trebuie sa fie accesibila pt lunile mai - iunie si eventual sa se preteze la capriciile vremii. Sa o pot purta si daca e cald si daca e vant si ploaie.

merci frumos.

Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Mie imi plac tare mult costumele elegante cu fusta deasupra genunchiului, decenta, cu sacou. Multe au 3 sau chiar 4 piese, incluzand: sacou, fusta si pantalon, chiar si o bluzita asortata. Asa am avut la nunta prietenei mele. Ziua, am purtat sacou si fusta, seara am luat pantalonii. La nunta surorii mele mi-am luat un costum de gala dintr-un fel de voal, cu corset, dragut si scump, care sta pe umeras, putat o singura data.
Mi se pare aiurea o investitie de o singura purtare.
Mai sunt la moda si-mi plac costumele din voal cu fusta pe elastic, maiou, si sacou din material mai gros, cu maneca scurta.
Astea pot fi folosite si ulterior la o petrecere, iesire la restaurant, etc.

Distractie placuta!


***********
noi click-pt voi

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput