Clubul moldovencelor de peste Prut (27)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Eeee, Vio, nu trebu! Trebu si chiar tare la burta! Ia arunca si la mine din entuziasmu' tau!
Lucia, da' mie imi place la fetite si o bratra subtire-subtire, ca au asa niste minute puhave si... imi place! Cercelusii sint tare frumosi. Sa fii foarte atenta cind veti pune cerceii. Si noi am mers la Sancos, dar era cam aeriana tipa si nu a facut gaurile simetrice. Asa ca i-am scos cerceii, sa se prinda la loc si mai facem dupa.
Miine e si ziua mamei mele. Ea va face duminica, dar vreau sa mergem eu cu Paula s-o felictam si ma gindeam sa fac ceva usurel. Am vazut la tine ceva chec cu cocos. Se deosebeste mult de triunghiuri? E mai bun la gust? De unde reteta?
Olga, tin pumnii sa fie cu ochisori! Dar in cazul asta ar fi mai bine cred sa mergi la medic, sa te consulte, nu?
Cornelia, tare imi place ca esti bine dispusa azi si scrii mult Zi-mi te rog ce serie are braunul tau. Ca si eu ma fac cu epilator, dar al meu e vechi si poate-poate imi iau unul nou...
Si eu am citit ca Alincic are 3 copii si e si asa tinara!



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Violeta - sa nu te dai batuta , o sa-ti cerem "otciotu" peste o zi ce si cite execitii ai facut .

te-am ma intrebat mai inainte, unde afacut cursuri de machiaj. te rog frumos sa-mi spui si mie, ca tarvreau sa pot sa fc sa arat cit de cit bine.

-------------------------------
Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

"...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum si la scoala tot nu ma duc!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Violeta, Stiu despre care Braun vorbesti... Sincer, eu n-am observat ca la Metro sint mai ieftine, din contra in perioada reducerilor + cartela de la magazin mi se pare mai ieftin de la celelalte magazine gen Alina, Bomba, Maximum. Frigiderul e LG - oricum la Metro nu este, caci am fost si ne-am uitat si acolo... Noi ochim mai mereu perioada reducerilor . Sigur ca a fost udat! Ieir aproape toata ziua cu asta ne-am ocupat

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Aha, am uitat sa raspund la Vio.
In Turcia nu am fost. Am fost unul trecut pentru prima data in Bulgaria, am stat la o pensiune, camera se poate vedea in poze. A fost frumos, acceptabil ca pret, poate chiar mai ieftn decit in Romania. De servicii nu stiu sa-ti spun, n-am stat la hotel (cred ca asta aveai in vedere), la acea pensiune nu aveam pretentii, mai ales la asa un pret. Era curat, mobilierul nou, apa calda, ni s-a oferit parcare gratuita, ca la bulgari am inteles ca e problema cu asta. Pe la restaurante depinde, unde mai bine, unde mai rau, dar nu tare...



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Rodica, cred ca asta e www.braun.com/ru/products/beautycare/ladyshavingepilation/epilation/softperfection/models.html#" target="_blank">modelul meu, vezi la 3370. Multmuesc si tie
Tanea, nu m-am gindit nici o clipa sa las serv. doar p/u ca sint insarcinata... Singurul lucru care ma deranjeaza e ca acum mi-au pus linga mine vreo 10 servere si stresul care apare uneori, in rest nu vad impedimente...
Fetelor, multumesc mult p/u felicitari. Sper sa n-am probleme cu ele...


lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Rodica ai drepate referitor bratarii, mie mi-a zburatdin cap, insa si pe ea soco ca trebuie de cumparat/pus la mina cin fetita e mai mirioara, ca la cum e Laura ar rupe-o in 2 zile. Iau ca ideie, o sa-i mparam ca sa aiba pe cind o creste

despe tortul de cocos, ce sa-ti spun - nu siu daca e mai bun sau nu decit triunghiuroile, mie mi-a plact, lui Valeriu deloc, zice ca nue cine stie ce si ca e rea mult cocos. iti trimit receta pe PM.

-------------------------------
Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

"...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum si la scoala tot nu ma duc!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helga spune:

Rodica, vreau sa te intreb. Voua ce v-a placut mai mult Nesseber sau Sozopol? Cum ati calatori in Bulgaria, cum ati primit viza? sau aveti pasapoarte romanesti/bulgaresti? Cit v-a costat cazarea in Nesseber?

Noi am fost vara trecuta in Sozopol si ne-a placut tare mult. Am vrea sa mai mergem acolo. Dar am vrea sa vedem si alte locuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Lucia, Paula mea a primit bratara de aur de la bunici, cind a implinit un an. Dar nu i-o pun, ca e prea mare si cred si eu ca va trage de ea, cu cit mai devreme pui cu atit mai bine se obisnuieste si nu ii mai stirneste interes. Astept sa mai creasca si dai morala in ea sa inteleaga si sa nu traga de bratara. Sper sa tina
Mersi de reteta. Vrei sa vezi ce am primit? Redau o parte #1050;#1086;#1082;#1086;#1089;#1086;#1074;#1099;#1081; #1090;#1086;#1088;#1090; - 2
#1058;#1077;#1089;#1090;#1086;: 250 #1075;#1088; #1082;#1086;#1082;#1086;#1089;#1072; (4 pahare)
Cred ca voi face totusi triunghiurile
Olga, am fost in Sozopol in vizita. Mi-a placut mai mult Nessebarul. Cazarea a costat, daca tin minte bine, 9 dolari/noapte. Sotul a mers cu pasaport romanesc, de viza mea s-a ocupat o agentie de turism. Am mers cu masina proprie.
Cornelia, mersi pt link


Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Cornelia, dapu radiatia??? Eu am impresia ca si cactusii ar muri linga 10 servere... Cu toate ca nici eu nu sunt adepta statului acasa, dar mi se pare ca e totusi periculos cu calculatoarele astea...

Violeta, sper ca nu se supara nimeni daca scriu aici: 527470 - nr-ul de acasa, o chema Zina. 069552760 e mobilul, dar ea este mai des acasa. Poti sa-i spui ca eu ti-am zis de ea, caci ea mai mult cu cunostintele lucreaza. Dar daca nu-i zici cred ca nu e problema. Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helga spune:

quote:
Originally posted by MamaElei

Olga, am fost in Sozopol in vizita. Mi-a placut mai mult Nessebarul. Cazarea a costat, daca tin minte bine, 9 dolari/noapte. Sotul a mers cu pasaport romanesc, de viza mea s-a ocupat o agentie de turism. Am mers cu masina proprie.


Rodica, 9 $ de persoana?

Mergi la inceput