FIV 1

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor, ooooooof, am revenit la servici, la viata de zi cu zi, va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine, pt.cuvintele de incurajare, imi este inca destul de greu, nu pot uita.
Ileana, Karula, Gabi sunt alaturi de voi si sa va ajute D-zeu sa va realizati visul.

Trebuie sa iau viata de la capat, viata merge inainte cu bune si rele, cu urcusuri si coborasuri. Nu trebuie sa fiti speriate de nereusita mea, voi veti reusiiiiiiii cu siguranta.

Ileana sper si-ti doresc din tot sufletul sa nu fie nevoie sa ajungi la FIV, poate se rezolva mai usor.

Karula draga mea tu ai sa reusesti cu siguranta, nu te gandi la esecul meu, fi increzatoare si optimista asa cum am fost eu inainte.

Gabito, fruntea sus, Simonica trebuie sa-ti dea putere sa reusesti.
Anemary_M, iti multumesc si curaj, incredere in ceea ce doresti sa faci
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Imi pare rau Pia :((( Am urmarit pe forum mesajele tale cum te-ai pregatit pentru F.I.V si imi pare rau ca nu a mers...
Vreau sa-ti spun doar ca va vad oameni puternici si cu siguranta daca n-a fost sa fie acum,data viitoare o sa aveti succes.
Aveti incredere si credinta.

Rabdarea este cheia fercirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Bine ai revenit Pia! Ti-am spus eu ca sunt mandra de tine... Nu ma destabilizeaza esecul tau, doar ca mi se contureaza mult mai clar cele doua variante... Si preponderenta uneia asupra celeilalte... Voi merge, ca si tine, pana la capat.

Acum sa va zic de Ileana cate ceva. In tot rastimpul asta de la primul ei control la Ancar n-a vrut sa scrie mare lucru ca sa n-o amarasca pe Pia, pana afla rezultatul. Ancar i-a spus ca trebuie neaparat operata, ca dr. din Brasov a operat-o practic degeaba, nu intelegea nici el ce-a facut acolo... O sa incerce sa-i repare ceva si la trompe, dar nu s-a pronuntat inca la vreun rezultat. Operatia va fi clasica, iar dupa un an de zile o sa incerce sa ramana cateva luni natural, abia apoi se va pune problema fiv-ului. Asta a terminat-o pe Ileana, a trecut prin momente urate de tot, dar acum sper (din ultimele ei mailuri) sa fie mai curajoasa si mai optimista putin. In dimineata asta s-a internat la Pantelimon. O sa trec pe la ea, oricum marti sau miercuri merg la eco. Tot atunci o opereaza. A spus ca ma suna cand isi revine, asa ca va tin la curent.

Ma gandeam ca atata vreme cat putem spune ca ce-a depins de noi am facut, am putea avea sufletul putin mai limpede...

Cu drag,
karula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Multumesc Maria, nu cred ca o sa am putere s-o iau de la capat cu o noua incercare dupa 2 esecuri.

Karula transmitei Ileanei de la mine, sa aiba incredere in Ancar, mult curaj si ca sunt alaturi de ea si ii tin pumnii, trebuie sa aiba rabdare, poate prin aceasta operatie problema ei se va rezolva si in cateva luni ne anunta ce va fi mamica. As vrea s-o sun dar sincer n-as putea s-o sustin moral acum ca si eu sunt intr-o stare de imi vine sa plang din orice si nu cred ca iar face bine sa ma auda la telefon, poate saptamana viitoare dupa operatie cand sper sa-mi revin cat de cat.
O pup pe Ileana si ii multumesc ca s-a gandit la mine in acea perioada sa nu-mi dea vestea ei proasta, dar poate tot raul spre bine, daca are sanse de a avea un bebe fara FIV trebuie sa incercere orice.
Tu cand incepi tratamentul, cand va avea loc embriotransferul?
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

De azi incep trat., iau o pastila de Cyclo Proginova pe zi, timp de noua zile. Maine sau poimaine merg la eco si-mi zice mai departe ce sa mai iau. La sfarsitul lui mai, inceputul lui iunie voi trece prin proba de foc. Sper ca nu si la propriu, sper sa nu fie canicula...

Aveti idee daca eco transvaginal se poate face si pe sangerare? Mi se pare cam jenant, dar asa m-a chemat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Karula, eu am facut eco si pe sangerare.
Am vorbit acum cu dr.Niculescu si Cocei, toate fetele din lotul meu au reusit, numai eu nu, offfff doamne. Era o tipa care era la prima incercare, a avut doar 2 embrioni si aceea vai de ei si uite ca a reusit, ma bucur pt.ea, ca dr.nu-i dadeau prea multe sanse, deci se poate fetelor.
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Karula,tura asta numai faci injectii!Acum trebuie ca uterul sa aiba dimensiuni normale!E f.simplu!Cu canicula este mai nasol!Depinde cum suporta organismul tau caldura!In rest eu numai spun nimic...poate ca la tine va fi bine si vara!

Va pup,



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ileana s-a internat,Pia ...ce sa mai spun...am ramas numai noi:eu si Karula...Asta E!!Poate ca mai vin si alte fete aici!


Va pup,



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Azi o opereaza pe Ileana, sa-i ajute D-zeu sa decurga totul bine. si in cateva luni sa ne dea marea veste.
Karula ce faci draga mea, cum decurge tratamentul?
Gabi eu sunt alaturi de voi si va sustin chiar daca am ramas doar noi pe aici.

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Dragele mele,
Acum am venit de la eco. Am vesti: ovarele sunt perfect normale si se pare ca pe 4 IUNIE voi face embriotransferul. Continui sa iau Cyclo-Progynova noua zile, iar luni il sun din nou sa ma cheme la eco sa vedem cat a crescut endometrul. L-am intrebat de prenatale, acid folic. Mi-a dat sa fac hemoleucograma, sumar de urina si ex. bacteriologic, si doar daca apar carente de vitamine imi va da prenatale. Deci intru in iunie... S-a anuntat ca iunie va fi mai mult ploioasa, asa ca poate nu mai e canicula asta. Oricum nu mai am cale de intors...
Ileana cred ca tocmai se pregatea de operatie, oricum a zis ca ma suna dupa, n-am vrut sa ma duc pe capul ei (nici nu stiam de cine sa intreb), mai bine astept sa-mi dea ea un semn. Ii tin pumnii si ma rog sa aiba curaj si incredere.
Pia, nici nu te lasam sa dispari dintre noi. Am nevoie de tine si va veni curand vremea sa avem din nou nevoie toate una de alta.
Va pup,
k.

Mergi la inceput