Clubul nurorilor (46)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Hilou,

io aici sunt dar nu am avut timp sa scriu, ce ti-e si cu serviciul asta dom'le, nu mai ai timp de forum

Fetelor, am incurcat-o, peste un week-end va trebui sa mergem la o nunta si nu am rochieeeeeee.... si mi-am cautat duminica dar nu mi-a placut ce am vazut si ce mi-a placut nu aveau masura mea sau era buna sus si jos nu sau invers

I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neamule esti hazlie rau!
Pai hai sa-ti raspund la cateva...nush pe cine or fi copiat bre astia, DAR daca la gradul de civilizatie si de omenie am fi macar 10% k ei sigur ar merge lucrurile mult mai bine!!!
Statuia nu era un nene anume...erau mai multi neni in "aia" goala(represaliile comunismului)!
Vitraliile...hmmmm, probabil Catedrala Sf Vita e foarte aproape de La Sagrada Familia din Barcelona. E imensa, curata, impresionanta pana in maduva oaselor. Si vitraliile sunt acolo de cand e facuta ea...dar oamenii civilizati reconsolideaza si ingrijesc de cateva ori pe an "frumusetile patriei"! Nu k ...altii! Dar poate in vreo 20 de ani vom ajunge si noi undeva mai sus! Ca valori avem, dar nepuse in valoare si neingrijite!
Soldatii erau la palat...era schimbarea garzii! Un moment pe care ei il respecta cu sfintenie si il fac asa de solemn ca-ti ingheata sangele in vene!
Lebadutele mancau napolitane cu cioco. Asta am gasit si am luat vreo 10...le-am ingrasat bine...si erau atat de frumoase si blande!
Porumb am mancat si acolo...muuult! Dar ma rog...e marea mea iubire culinara!
A fost un soc sa vad de ex. ca sambata si duminica au oprit circulatia in principalele intersectii, pentru lucrul la sinele tramvaielor. Deci la ei se poate lucra in week cand traficul e moderat si cand nevoile populatiei pt mijloacele de transport in comun sunt mai mici. Ma rog...sunt o gramada de aspecte!
Ca o concluzie...un orash MINUNAT, cu oameni frumosi si sufletisti, cu peisaje incredibile si locuri de mers la inima!
Pup

La bine si la greu, STEAUA - Campioana sufletului meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, m-a palit un somn... de zile mari... s-a si innorat de numa afara... si eu voiam sa ies in pauza...

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

deci se poate lucra si in wk...sa-i trimit pe ai nostrii tineri acolo sa vada ca se poate...asa am vazut si eu multi neni pacolo...dar desirati ca Bacovia al nostru
ce sa mai zic e f frumos pe-acolo...ai ce vedea
in legatura cu vitraliile...asa ma gandeam si eu ca-s recolorate mereu...arata de parca-s noi...concluzia????
stiu sa-si vanda marfa...daca si la noi ar fi la fel...ai fost pe la manastiri in Moldova?...sunt superbe...au atata istorie in ele...istorie care se vede si cu ochiul liber...marea majoritate arata jalnic...daca ar fi reconstituite(macar vopseaua ) bine sa nu fiu rea...la o parte s-a mai lucrat...cel putin cand am fost eu ultima oara(acu vreo 4 ani) se lucra...chiar mi-era ciuda ca am nimerit asa ca nu prea aveau timp de vizitatori...oricum fiacare tara e frumoasa, exactr ca si omul...fiecare are ceva frumos in el...dar unii stiu sa-si puna in valoare calitatile alti nu(aici ma regasesc)...cred ca timpurile in vare am trait si-au pus amprenta serios asupra mea...dar incerc sa ma desptept...daca am face toti acest lucru?!?!?
hai ca m-am lungit...
ahaaaa deci ai papat mult porumb americancooo!
sper ca te-ai gandit la noi cand erai pe-acolo...de fapt sunt sigura ca da altfel nu ne delectai irisu cu asa privelisti si imagini...mai asteptam ...ca pana la 1000 mai ai vreo 885

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

la mine plouaaaa....si ce vreme superba se anunta de dimineata!!
bei gagici da voi pe unde umblati???

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si eu sunt pe aici, am fost la plimbare in parc, venit acasa, hranit copil, si acum am culcat-o iar eu mananc ciocolata:)
A adormit singura azi, se pare ca intoarcem la vechea performanta

Vad ca vorbiti de plecari, concedii, noi vrem in Grecia la vara, adica luna viitoare, am gasit niste oferte bune mult mai ieftine decat la marea noastra, asa ca deja m-am apucat sa imi fac planuri.
Mai mergem si cu mamicile casnice intr-un wk la Moeciu (mi-a venit ideea de la cherry care zicea ca-i foarte frumos acolo:) Dana banana poate sa confirme

voicu_bebi tu ai nunta in aceeasi zi cu fratele meu
Cum stati cu pregatirile?

Joce daca in Bucuresti nu gasesti rochie hai la Cluj:) Poate stiu bucurestencele sa te indrume, fetele astea care umbla toata ziua prin magazine

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Flor ce faci, nu vi la povesti?:) Te vazui doar cand ai iesit de pe chat (avem chat, acu m-am prins si eu:)))

Alynutza hai ca inca e destul de frumos afara, norii s-au adunat deasupra blocului meu:)
Ce se mai aude de masina?

unde-i roxanicea?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pai tocmai, Fla, ca nici scarbiciul meu nu-i departe de blocul tau. Dar sper sa am noroc si sa nu ma prinda ploaia. Oricum as vrea sa ies ca ma ametesc de tot stand doar la computer toata ziua. Ma mai dezmortesc putintel.
Masina ar trebui sa vina sapta viitoare, abia o astept. O sa dau eu de stire de cum ma urc in ea, ca doar trebuie udata , nu?
Azi am alte preocupari (dupa servici): ne vine nenea care ne face mobila la dormitor si eu stiu ce piese de mobilier vreau, dar habar n-am cum as vrea sa arate (adica ce briz brizuri sa aiba, daca sa fie rotunde sau nu stiu cum, in fine). Ca totdeauna partea asta imi revine mie, iubi se spala pe maini cu "facem cum vrei tu scumpi"...

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by impreuna
Moeciu (mi-a venit ideea de la cherry care zicea ca-i foarte frumos acolo:) Dana banana poate sa confirme


Joce daca in Bucuresti nu gasesti rochie hai la Cluj:) Poate stiu bucurestencele sa te indrume, fetele astea care umbla toata ziua prin magazine





Pt Moeciu subscriu!! e superb!!! facem un drum pe acolo si-n hanimun.. cu Jocelyn am vb deja de rochita...

AMR 24 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Aly, ref la petrecerea burlacitei...corect e cine o organizeaza, sa si plateasca. Doar e organizata pt tine, in cinstea ta, de catre d-re... dak vrei tu, corect este...

AMR 24 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput