epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

Si mie , te rog!!! Daca poti, da-mi ambele locatii, te rog!
Multumesc!


Citat:
citat din mesajul lui crinuta

V-am trimis PM.

Crinuta si Rayan











Fara Dumnezeu nimic nu e.
concerning your soul


www.muntelesfinteitreimi.ro/Octombrie%202008.htm" target="_blank">Nusfalau

traieste sanatos





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluangel spune:

multumesc mult crinuta. isi face cineva pt par blond/ alb, se vad rezultate, nr sedinte.....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Eu mi-am cumparat acum 3 saptamani Tria Laser Home Removal. Este un laser de dimensiuni mici cu aceleasi specificatii tehnice ca si laserul profesionist, cu deosebirea ca are arie mai mica de acoperire. Am facut un tratament pe picioare pana la genunchi. Zilele astea urmeaza, cand o sa am timp, sa incep al doilea tratament. Deocamdata nu am observat nici un rezultat pe picioare, pentru ca ma rad tot timpul si e greu de observat. Insa am facut un experiment fara sa vreau: am vrut sa ma fac si pe maini, insa nu am reusit sa termin decat una pentru ca a intervenit ceva in ziua aia si nu am mai avut timp. Si, dat fiind ca tratamentul se face regulat la 2-4 saptamani, ca sa nu ma incurc in date, am renuntat sa mai fac si mana cealalta. Zilele trecute am facut comparatie intre parul de pe maini si chiar se observa o diferenta, pe mana dreapta pe care am tratat-o am cam cu 20-30 la suta mai putin par acolo unde aveam firul de par mai gros si mai inchis la culoare.
Aparatul se numeste Tria Beauty si costa 1.000 de dolari in America, cred ca in Europa e ceva mai scump.
Uitati si doua link-uri cu mai multe informatii de la persoane care au incercat laserul:
http://hairtell.com/forum/ubbthreads.php/topics/55598/Tria_Home_Laser_Experiences.html
http://www.geocities.com/vulpresults/tria.html
Tipul care a postat review-ul, Vulpes (probabil homosexual, dupa cate am dedus eu, pentru ca e foarte preocupat de pierderea parului nedorit), a facut tratamente la cabinete profesioniste si i-a disparut majoritatea parului - o sa vedeti in poze. Dupa cativa ani, insa, parul creste din nou. Eu nu imi permit sa merg la un salon profesionist pentru ca m-ar costa probabil zeci de mii de dolari ca sa elimin tot parul, insa am ales varianta mai ieftina. Nu ma astept la miracole, insa vreau ca macar 50% din par sa dispara pe masura timpului.
O sa va tin la curent cu rezultatele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Tine-ne la curent. M-ar interesa si pe mine un aparat de ala de facut acasa... insa nu prea am incredere...



Daca s-ar crea casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Cateva observatii personale (la inceputul sb v-am descris pe larg tratamentul meu la Lasermed)

1. am ovare micropolichistice
2. am luat 6 ani Diane 35, deci pe peroada tratamentului
3. dupa ce le-am intrerupt nu a mai crescut par in zona barbiei. Chiar am facut un bebe ulterior, iar acum am vreo 4 fire negre pt ca le-am scos cu penseta
5. Am 9 ani de la tratament si vreau sa mai merg pt aceste 4 fire (am avut peste 60-80 fire la inceput, negre, urate, dese...)
6. ma intereseaza zona de deasupra buzei suerioare si nu vreau o epilare care sa presupuna nici radere, nici metoda injectarii la radaca firului de par laser (fiindca e dureroasa si lasa zona foarte rosie. pt barbie ok, dar pt buza superioara...) Exista vreun laser care epileaza fara radere si firele blonde?


Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Addicted

Eu mi-am cumparat acum 3 saptamani Tria Laser Home Removal. Este un laser de dimensiuni mici cu aceleasi specificatii tehnice ca si laserul profesionist, cu deosebirea ca are arie mai mica de acoperire. Am facut un tratament pe picioare pana la genunchi. Zilele astea urmeaza, cand o sa am timp, sa incep al doilea tratament. Deocamdata nu am observat nici un rezultat pe picioare, pentru ca ma rad tot timpul si e greu de observat. Insa am facut un experiment fara sa vreau: am vrut sa ma fac si pe maini, insa nu am reusit sa termin decat una pentru ca a intervenit ceva in ziua aia si nu am mai avut timp. Si, dat fiind ca tratamentul se face regulat la 2-4 saptamani, ca sa nu ma incurc in date, am renuntat sa mai fac si mana cealalta. Zilele trecute am facut comparatie intre parul de pe maini si chiar se observa o diferenta, pe mana dreapta pe care am tratat-o am cam cu 20-30 la suta mai putin par acolo unde aveam firul de par mai gros si mai inchis la culoare.
Aparatul se numeste Tria Beauty si costa 1.000 de dolari in America, cred ca in Europa e ceva mai scump.
Uitati si doua link-uri cu mai multe informatii de la persoane care au incercat laserul:
http://hairtell.com/forum/ubbthreads.php/topics/55598/Tria_Home_Laser_Experiences.html
http://www.geocities.com/vulpresults/tria.html
Tipul care a postat review-ul, Vulpes (probabil homosexual, dupa cate am dedus eu, pentru ca e foarte preocupat de pierderea parului nedorit), a facut tratamente la cabinete profesioniste si i-a disparut majoritatea parului - o sa vedeti in poze. Dupa cativa ani, insa, parul creste din nou. Eu nu imi permit sa merg la un salon profesionist pentru ca m-ar costa probabil zeci de mii de dolari ca sa elimin tot parul, insa am ales varianta mai ieftina. Nu ma astept la miracole, insa vreau ca macar 50% din par sa dispara pe masura timpului
O sa va tin la curent cu rezultatele mele.


Servus,

Cum mai merge cu aparatul?
M-as zbate sa-l aduc din SUA, DACA-I BUN...
Referitor la ce-am conversat mai demult de Rio Laser, vad c-au mai scos un model....



?

mor aici in asteptarea raspunsului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Ileana, scuza-ma ca nu ti-am raspuns, am uitat. Trebuia sa imi trimiti un mesaj privat, eram pe faza asa. Din lipsa de timp am facut numai sedinte lunare cu aparatul - este recomandata sesiune de 2-4 saptamani. Am amanat picioarele pentru cateva luni, tot din lipsa de timp, dar si pentru faptul ca am vrut sa vad rezultate, ca sa nu pierd timpul. Asa ca m-am axat pe maini. Folosesc setarea 1, cea mai putin dureroasa, dar care da si rezultate in timp mai indelungat. Per total, pot sa ma laud cu vreo 50 la suta din par disparut in neant Parul nu dispare uniform, insa, ci am zone in care aproape nu mai am par deloc si zone la care mai trebuie sa lucrez. Sunt foarte multumita si saptamana trecuta am inceput si mustata. Acum, dezavantaje, ramane la latitudinea ta daca esti dispusa sa le iei in considerare: aparatul nu poate fi folosit in timp ce este la incarcat, nu stiu de ce. Iar incarcatul dureaza cateva ore bune. Deci daca ti s-a terminat bateria, practic trebuie sa amani sedinta pe ziua urmatoare. Laserul nu functioneaza pe zone denivelate, de genul incheieturi de maini sau coate. Pielea trebuie sa fie relativ intinsa. Daca ai pe cineva aproape care sa iti tina pielea intinsa e ok. Operatiunea e consumatoare de timp, pentru maini, daca operezi laserul ca la carte, adica 35 de flash-uri pe o portiune de 2 cm patrati, iti ia cam 2 ore si ceva. Parul trebuie sa fie ras - nu epilat sau pensat, ceea ce pentru mine n-a fost tocmai ok, a trebuit sa ma rad pe maini zilnic toate aceste luni, iar eu nu obisnuiam. Zilele astea incep si subratul. Cum ziceam, daca ai timp la dispozitie, merita sa il cumperi.Si daca te tii de treaba, bineinteles, si nu tot amani sedintele, asa cum am facut eu. Sper ca in vreo 3-4 luni sa scap complet de parul de pe maini, de la subrat si mustata. O sa postez poze atunci

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 66,3 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Sper sa nu e interpreteze ca si reclama...am mai spus ca stiu in Bucuresti cei care importa astfel de aparate care recunosc si parul blond....http://www.chicsalon.ro/ ,la fel stiu si la Cluj....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

am vazut in revista Quelle un aparat pt epilare definitiva cu laser...
stie cineva daca e bun?!se merita banii?
costa in jur de 1600 RON..

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
Alaturi de EMMA


Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Addicted

Ileana, scuza-ma ca nu ti-am raspuns, am uitat. Trebuia sa imi trimiti un mesaj privat, eram pe faza asa. Din lipsa de timp am facut numai sedinte lunare cu aparatul - este recomandata sesiune de 2-4 saptamani. Am amanat picioarele pentru cateva luni, tot din lipsa de timp, dar si pentru faptul ca am vrut sa vad rezultate, ca sa nu pierd timpul. Asa ca m-am axat pe maini. Folosesc setarea 1, cea mai putin dureroasa, dar care da si rezultate in timp mai indelungat. Per total, pot sa ma laud cu vreo 50 la suta din par disparut in neant Parul nu dispare uniform, insa, ci am zone in care aproape nu mai am par deloc si zone la care mai trebuie sa lucrez. Sunt foarte multumita si saptamana trecuta am inceput si mustata. Acum, dezavantaje, ramane la latitudinea ta daca esti dispusa sa le iei in considerare: aparatul nu poate fi folosit in timp ce este la incarcat, nu stiu de ce. Iar incarcatul dureaza cateva ore bune. Deci daca ti s-a terminat bateria, practic trebuie sa amani sedinta pe ziua urmatoare. Laserul nu functioneaza pe zone denivelate, de genul incheieturi de maini sau coate. Pielea trebuie sa fie relativ intinsa. Daca ai pe cineva aproape care sa iti tina pielea intinsa e ok. Operatiunea e consumatoare de timp, pentru maini, daca operezi laserul ca la carte, adica 35 de flash-uri pe o portiune de 2 cm patrati, iti ia cam 2 ore si ceva. Parul trebuie sa fie ras - nu epilat sau pensat, ceea ce pentru mine n-a fost tocmai ok, a trebuit sa ma rad pe maini zilnic toate aceste luni, iar eu nu obisnuiam. Zilele astea incep si subratul. Cum ziceam, daca ai timp la dispozitie, merita sa il cumperi.Si daca te tii de treaba, bineinteles, si nu tot amani sedintele, asa cum am facut eu. Sper ca in vreo 3-4 luni sa scap complet de parul de pe maini, de la subrat si mustata. O sa postez poze atunci

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 66,3 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar



Servus,

Multumesc mult!
Am o intrebare majora: APARATUL SE POATE FOLOSI PE FATA? scrie ceva in prospect?
Eu sunt mai inchisa la culoare, nu cred ca l-as putea folosi pe treapta 1.
Este undeva specificat cati jouli are pe intervale?

Merci!

Mergi la inceput