epilare definitiva

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

quote:
Originally posted by mirelka

[quote]Originally posted by BraveGirl
[Draga Corina,
Aici erai mai mult decat incantata de rezultate. Ce s-a intamplat? Chiar nu mai inteleg nimic. Epilarea ai facut-o cu IPL? Sau cu ce aparate?




Pai asa cum am scris....in 2006 cand am inceput am fost incantata. Dar apoi parul a inceput sa creasca la loc. Dupa 9 sedinte inghinal aratam mai rau decat dupa prima sedinta cand parul chiar cazuse. Eu am mers dupa ce am primit sfaturi pe forum. Unboticutz imi spusese ca e multumita. Dar dupa cum vad, si la ea efectul a fost doar temporar. Cat mergi la tratament e super bine. Dar dupa ce intrerupi, cam la fiecare luna iti apar fire de par la loc. Si ajungi de unde ai plecat.

==========
Corina 11+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta2008 spune:

:) Buna,am citit si eu discutiile voastre si nu stiu ce sa mai cred. Eu am urmat tratamentul cu IPL,am terminat cele 5 sedinte de care a fost nevoie iar acum sunt la intretinere si sunt f multumita. Nu imi pot explica cum la unele din voi nu a avut nici un rezultat.dc?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Si eu sunt dupa 3 sedinte cu IPL la Miko, in zona inghinala, si pana acum sunt foarte multumita. Mi s-a recomandat sa nu ma epilez cu ceara intre sedinte, dar nici nu a fost cazul, sa nu ma expun la soare 3 saptamani dupa o sedinta, sa astept 6 saptamani intre sedinte. Interventia este dureroasa, in functie si de zona si de culoarea si frecventa firelor de par. Pretul este in raport cu numarul de lamele folosite... eu am platit 70 ron consultatie, pentru a cere informatii, apoi 860 ron la primele doua sedinte si 660 ron la a treia. Interventia in sine este rapida, cel mult 10 minute.

Am auzit ca si la Dermastyle au un aparat similar, dar eu am auzit de aceasta clinica dupa ce incepusem la Miko.

Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ele77 spune:

Si eu sunt foarte multumita de epilarea definitiva. Sunt la a 10 a sedinta de epilare cu IPL ( fata).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelka spune:

Nikoleta 2008, unde faci sedintele? La ce cabinet? Poti sa imi spui niste preturi? Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by ele77

Si eu sunt foarte multumita de epilarea definitiva. Sunt la a 10 a sedinta de epilare cu IPL ( fata).

ELE



Ele, unde faci sedintele?
Faci si acum, vara?
La ce interval?
Cum este tenul tau (la culoare) si cum sunt firele de par?
Eu vreau sa incep, in toamna, acum mai trebuie sa aleg doar locul.
Tot pentru fata ( in primul rand) vreau.

Merci,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ele77 spune:



Ele, unde faci sedintele?
Faci si acum, vara?
La ce interval?
Cum este tenul tau (la culoare) si cum sunt firele de par?
Eu vreau sa incep, in toamna, acum mai trebuie sa aleg doar locul.
Tot pentru fata ( in primul rand) vreau.



Sedintele le fac la coquette. Am inceput vara trecuta in iulie si acum suunt la a 11 a sedinta. Nu am voie sa stau la soare cu fata deloc pt ca mi s-a spus ca ma patez. La inceput am facut sedintele la interval de o luna acum ma duc la o luna jumate. Eu sunt blondina la par in cap, pielea alba dar ma bronzez frumos fara sa ma inrosesc sau ard, in schimb parul de pe fata este negru si cel de pe picioare. Faci cum vrei eu atat spun ca rezultatele la mine sunt spectaculoase.Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Despre salonul Bubbles stie cineva ceva? Am vazut ca au preturi ok la epilarea IPL! M-as baga si eu din toamna la niste sedinte!
Pana atunci studiez piata.
Deci va rog daca auziti ceva sa scrieti in acest topic

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by ele77



Ele, unde faci sedintele?
Faci si acum, vara?
La ce interval?
Cum este tenul tau (la culoare) si cum sunt firele de par?
Eu vreau sa incep, in toamna, acum mai trebuie sa aleg doar locul.
Tot pentru fata ( in primul rand) vreau.



Sedintele le fac la coquette. Am inceput vara trecuta in iulie si acum suunt la a 11 a sedinta. Nu am voie sa stau la soare cu fata deloc pt ca mi s-a spus ca ma patez. La inceput am facut sedintele la interval de o luna acum ma duc la o luna jumate. Eu sunt blondina la par in cap, pielea alba dar ma bronzez frumos fara sa ma inrosesc sau ard, in schimb parul de pe fata este negru si cel de pe picioare. Faci cum vrei eu atat spun ca rezultatele la mine sunt spectaculoase.Succes

ELE




Servus,

Merci mult de tot!
mA INTERESA, PT CA EU SUNT BRUNETA SI VROIAM SA VAD ( PRIN ASEMANARE/COMPARATIE) CE SI CUM...
Cred ca n-am nici o sansa acum, vara, ca in 10 minute eu m-am inegrit "tuci"si nu se mai poate..
Astept pana in toamna tarziu, dar asta-i varianta, ca alta nu pare sa fie...

Mai scrie, te rog, pe aici rezultatul/impresii, ca sa nu ne pierdem speranta si avantul.

Merci,

Mergi la inceput
Mergi la inceput