Clubul nurorilor (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cinta, nasol oamenii astia care se baga si unde nu le fierbe oala. nu te mai enerva ca numai iti faci rau.

Flavia spor la gatit! Sa inteleg ca tu nu gatesti de obicei? Sau nu vrei sa-ti impresionezi sotzul de obicei?

Fetelor, eu plec imediat, asa ca va spun seara placuta si pe maine !

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Neatza, feletor!
Am aparut si eu dupa vreo 2 zile; am citit ce ati scris, dar nu am scris, ca am avut 2 zile de dureri de cap absolut teribile. Azi m-am trezit ok, nu ma doare capatzana si ma simt supeeeeer!
Va pupic.


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Sun-ule pupici... la sotul tau! HIHIHI! Si tie la fel si distractie placuta!


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Alynutza-sa stapaniti sanatosi ...si sa va dea Dumnezeu si meganelul mult dorit.Ca sa stii ca se poate, atata timp cat iti doresti ceva mult de tot, chiar daca nu e in plan.Uite noi in vara lui 2004 am dat comanda de un Megan Sedan si cand mergeam pe strada ne opream la toate meganurile pe care le vedea iubi si visam cum o sa fie masinuta noatra...nu ne venea sa credem ca ne luam si noi una, in conditiile in care in iarna lui 2003 ne chinuiam sa strangem bani de o masina...de spalat.Si uite acum suntem deja la a treia masinuta...sa va ajute Dumnezeu sa reusiti.

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ce cautati pe pag2? Unde ati fugit toate? Am ramas singurica?

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Ieri a fost la mine o zi de pomina, parca eram ]. Nu mi-a iesit nimic, barem azi ma simt bine si e tot ok. Si sa nu va zic ce vreme faina avem, soare, soare si iar soare, ca parca afara e mai cald decit in casa, ca am oprit centrala.
V-am citit din urma, ieri nici nu am sesizat ca s-a deschis capitol nou. Iar azi inca unul, rapide mai sinteti.
Si eu am un sot model, nu l-as da pe nimic in schimb.
Sun, f bine ca i-ai aratat la tanti, data viitoare ii poti da si una in freza Mai sint oameni din astia si inca f multi, dar nu are rost sa ne batem capul cu ei.
Corina, multa sanatate tatalui tau si insanatosire grabnica. Nu fi trista ca esti singura, iti tinem noi de urat. Si eu bantui pe aici si nu esti singura.
Camelia, bravo ca ati terminat si sa va bucurati de “noua” casa. Ati muncit, dar sint sint sigura ca a meritat. Noi daca facem ceva singuri, ne bucuram mai mult decit daca ar fi facut altcineva.
Raza si Alynutza, cind citesc despre pregatirile voastre de nunta, ma apuca si pe mine emotia. Noi ne-am casatorit la biserica in iulie si a mers totul asa de repede, incat acum realizez prin ce am trecut.
Sa va zic traducerea din germana la citatul meu, e: Eu sint o femeie. De la asta se deduce dreptul din nastere, de a-mi schimba la trebuinta parerea.
Alynutza, felicitari de masina si s-o stapiniti sanatosi.
A.cicel, un la bebelina, mare dansatoare iese.
Nicoleta, bine ai venit, casa de piatra si sa fiti fericiti impreuna pina la batranete.
Fanna, ptr povestioara si bancuri.
Flavia, sigur o sa va impliniti visul cu casuta, va doresc asta din suflet.
Cinta, felicitari de realizari si spor la treaba, daca aveti de renovat.
Nadia, ai grija de tine, ma bucur ca te simti bine.
O seara excelenta va doresc la toate,
Him



Ich bin eine Frau. Daraus ergibt sich das Geburtsrecht, bei Bedarf meine Meinung zu ändern.


photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Him, mersi, iubita. Adevarul e ca nu prea am ce face; sunt niste migrene tampite, care ins adupa ce "dau la rate" se mai usureaza de obicei; dar astea ultime 2 zile...
Bine macar ca azi e ok.
Ieri sotuiorul meu a vb. cu farmacista de la el de la magazin si ea (care e si romanca ) i-a zis ca fara reteta nu prea am multe optiuni de medicamente; credeam ca e de la tensiunea prea scazuta, dar ieri am fost aici la o farmacie si am verificat tensiunea, care era chiar ok, asa ca nu stiu de la ce poate fi...


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Nadia, si eu sint cu migrenele, citeodata imi vine sa urc pe pereti. Am fost la mai multi dr si doar un neurolog mi-a zis ca trebuie sa iau o aspirina in primul moment cind simt ceva, ca asa nu se declanseaza, dar daca trec de momentul respectiv imi apare migrena. Citeodata dibuiesc momentul si e ok, altadata nu. Asta e, trebuie sa stam linistite.



Ich bin eine Frau. Daraus ergibt sich das Geburtsrecht, bei Bedarf meine Meinung zu ändern.


photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Him,despre ce casa vorbesti,iubita,ca tot in aia stam,nu am reusit sa ne extindem,oricat de mult ne-am fi dorit!De zugravit nu ne-am apucat,astept sa intre soatza in concediu...!
Eu gata,am terminat tortul,am fost o vrednicutza azi...hihihi,ce modesta sunt!!!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si eu sunt pe aici, ma pregatesc (sufleteste) sa ma uit la meci:)

Alynutza ai ghicit: eu nu prea gatesc, asa ca d'aia e sarbatoare:) De obicei gatesc socrii si nu vreau sa ma bag peste ei, da nici nu ma supar, chiar imi pica bine. Mai ales ca de obicei ma intreaba ce as manca

Cami eu vreau poze cu tortul, si daca cumva iti mai ramane vre-o felie... La ce ora aveti maine petrecerea, aveti multi invitati? E la voi acasa?

Nadia si [n]Him stiu si eu ce inseamna sa ai migrene, dar e bine sa depistati si cauza. La mine sunt de la sinuzita: cand stau in curent sau frig, ma urc pe pereti, altfel n-am probleme. Sau ma mai apuca de la lipsa de calciu si anemie, da alea nu-s asa puternice.
sa treaca.

cinta cam smecheri socrii tai, nu te supara ca iti spun. Normal ca daca ei nu muncesc si nu au, isi fac planurile pe banii vostri, cred ca au nevoie sa fie treziti putin la realitate. Un lucru bun e ca va mutati mai departe de ei, bravo si felicitari pt casa noua

Nicoleta ai fost tare cu bradul:) Are si femeia o dorinta:) Da e bine ca va ajuta atat cat vrei tu, stiu ce inseamna asta ca si ai mei sunt prea binevoitori cateodata ...

Lavi[/b] daca maine mergi la scoala, azi tre sa stai cu noi mai mult la povesti:)

Eu seara intru mai rar ca nu vreau sa abuzez de bunavointa sotului care vrea sa avem timp sa stam mai mult impreuna:) Da mai scap asa cate un pic si pe aici:)

Mie nu mi-a vazut nimeni pozele cu Sara

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput