PROBLEME cu MOTANUL....

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

si noi ne mutam nu peste mult timp.. sper ca Bandit sa nu inceapa si el
nu sunt pisi-coloaga pt pisici dar.. eu zic sa petreci mai mult timp cu el si sa vb cu el, sa-l mangai, sa-i arati ladita
pe bune
Bandit e tare stresat cand avem musafiri sau cand sunt zgomote pe care el nu le cunoaste..
de multe ori se mai calmeaza cand vb cu el, o voce sa-l alinta si sa vezi ce-si ridica coada..

si animalutele se pot simti abandonate mai ales in casa noua

p.s. Bandit e castrat.. parol ca, n-am chef sa faca urat, sa intre in calduri si s-a nu vina acasa cu zilele

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by louisea


------------------------
Bandit si laleaua ;-)



SUPERB EXEMPLAR!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza P. spune:

quote:
Initial creeata de ancamironiuc

ASTA DA PROBLEMA DE KNOW HOW! Am un motan, persan, de 3 ani, cred. De cand m-am mutat a inebunit. Face peste tot, nu exista colt nebotezat de dansul. M-am specializat in dezinfectie si am un arsenal de sprayuri pentru mirosul matelor, pentru dezinfectie, pentru te miri ce... Problema este ca ma obsedeaza atat munca mea cat si pericolul microbilor.
Ce pot sa ii fac ca sa se opreasca!!!!!! Precizez ca unde stateam inainte nu a facut niciodata in casa, doar la nisip.
S-a mai confruntat cineva cu asemenea mate? Ce a-ti facut ca sa le potoliti?

ANCA si EMA

ANCA si EMA


Din cauza ca a schimbat teritoriul, a inceput sa-l marcheze pe cel nou. Ceea ce ma mira ,insa, este ca nu a marcat deloc in toti acesti trei ani si a inceput acum.
In multe cazuri, castrarea este solutia, dar nu intotdeauna!
eu nu stiu metode de succes care ar putea sa-l faca sa nu mai marcheze pentru ca si noi avem un motan in Romania care facea peste tot pana l-au castrat si tot se mai scapa. Odata si-a luat prietenul meu un calculator si motanul l-a inaugurat sau tot asa am imprumutat un uscator de par de la cineva si la fel a procedat.
Ma gandesc ,tousi, ca motanul de care vorbiti, s-ar putea sa-si puna singur in cui acest obicei dupa ce se va obisnui cu noua casa, cu mirosul membrilor familiei si al lui peste tot.
Va urez succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by Iubika

quote:
Originally posted by louisea


------------------------
Bandit si laleaua ;-)



SUPERB EXEMPLAR!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...


multumim

------------------------
Bandit si laleaua ;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

IUBIK, ne-am mutat de 8 luni si a facut non stop, chiar si de 3 ori pe noapte. Ziua nu prea face, doar noaptea si numai pisu! Dupa care, nesimtit cum e se duce ladita si face kk!

CRACIUNITZA ti-am vazut matele si sunt superbe, al meu e anorexic, manaca numai sosul de la carne si croncane scumpe si degeaba! In rest e sanatos ca l-am tot dus la control.

LOUISEA ar trbui sa incerci varianta cu pisi-cologia, daca ai stii cati stresati ca mine ar da bani sa-si potoleasca matele!

Si eu tind sa cred ca este stresat, insa de cand a fost cules din mijlocul strazii a fost tratat la fel. Nu pot sa stau ore in sir sa il gadil ca gadil copilul. Este obisnuit sa imparta atentia mea cu cel mic si il iubeste. O data dansam cu el si a crezut ca ii fac ceva rau...m-am ales cu o zgarietura de toata frumusetea iar motanul nu zgarie.

Am sa folosesc sfaturile cu amoniac, lamaie si otet sa vad daca merg si la al meu ca imi este mila sa il castrez! In plus daca reusim sa ne mutam va sta afara si nu voi fi prea afectata ba chiar va fi sursa de ingrasamant

MULTUMIRI PENTRU RASPUNSURI!!

ANCA SI EMA

ANCA si EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by ancamironiuc
al meu e anorexic, manaca numai sosul de la carne si croncane scumpe si degeaba! In rest e sanatos ca l-am tot dus la control.




Daca se ingrasa al tau, sa`mi impartasesti si mie secretul.
Am si eu o slabatura enervanta....

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

quote:
Originally posted by Iubika

quote:
Originally posted by ancamironiuc
al meu e anorexic, manaca numai sosul de la carne si croncane scumpe si degeaba! In rest e sanatos ca l-am tot dus la control.




Daca se ingrasa al tau, sa`mi impartasesti si mie secretul.
Am si eu o slabatura enervanta....

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...



Apropo de mate slabanoage... Femeia care sta cu pichilu a infiat o mata superba, maidaneza, care seamana cu o veverita! Este mica mica si are o coada imensa. Bucuroasa nevoie mare ca este baiat si nu va avea parte de pui a pus mata la ingrasat cu croncane, ciorbe si alte alea.
S-a facut mata cat casa de nu i se mai vedea coada! Dupa ceva timp s-a desumflat...AVEA 3 PUI! M-am prapadit de ras pentru ca era tare mandra de ce frumos s-a rotunjit...acum arata ca un plic cu coada!
Asa ca Iubika, atentie cu ce o ingrasi! Al meu oricum nu are contact decat cu mate de plus!

ANCA SI EMA

ANCA si EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by ancamironiuc
Asa ca Iubika, atentie cu ce o ingrasi! Al meu oricum nu are contact decat cu mate de plus!



Missika mea e operata de un an de zile si oricum singurul contact cu exteriorul este geamul prin care urmareste gugustiucii de pe sarme (stau al etajul 1), si de care se mai loveste in impulsurile ei de vanator....

In rest mananca de rupe da` tot slaba a ramas. De rea ce este, zice tata...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

quote:
Originally posted by ancamironiuc
acum arata ca un plic cu coada!
ANCA si EMA





Anca, nu ma prea pricep la pisici, pe ale mele le cresc instinctual, ca pe niste copii, si motanul meu e pretentios la mancare si ma enerveaza ca se-nvarte langa castron minute bune pana ia o graunta, poate asa sunt persanele, mai mofturoase.
Soacra-mea are si ea pisica, o maidaneza super-frumoasa, de cand a castrat-o a slabit exact cum zici tu, arata cu un plic cu coada, analizele i-au iesit bune, de mancat - mananca, nu se stie ce are

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Am patit-o, am patit-o!!!
Ma intorceam acum acasa si a venit spre mine o pisoanca frumoasa, frumosa, care miorlaia de mama-focului.
Bineinteles ca m-am oprit s-o mangai, a inceput sa se alinte de picioarele mele si, pt. ca eram convinsa ca e fetita, nu am dat atentie la asta. Cand sa plec, m-a improscat pe blugi, mai!
Era motanel!!!!!
I-am pus acum la spalat, dar nu stiu daca o sa iasa mirosul ala groaznic din ei. Erau blugii mei preferati .
Ce sa fac? O sa-i mai pot purta? Cu ce sa scot mirosul din ei? Pliiiiz, pliiiz, spuneti-mi!!!!!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput