media absolvire facultate?

media absolvire facultate? | Autor: Liliann

Link direct la acest mesaj

poate oi fi eu , dar nu mai stiu
avem asa :
- media anilor de studiu
- la licenta doua note : lucrarea scrisa si lucrarea de dizertatie

so, cine ma poate ajuta, ca ma intreaba ajdia la completarea unui cv online

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Parerea mea e ca media de absolvire este media de la licenta, adica faci media aritmetica de la proba scrisa si de la lucrarea de licenta.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Media generala de licenta (sau media absolvirii facultatii) este media dintre : media examenului de licenta si media generala de promovare a anilor de studii.
De exemplu, eu la licenta am luat 10 (3 materii de baza si lucrarea de diploma) iar media de promovare a anilor de studii a fost 9.15, asta inseamna ca media absolvirii facultatii este de 9.57.
Sper ca te-am lamurit.


Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Daca ai mai multe probe scrise la examenul de licenta (asa a fost la mine - trei materii proba scrisa si apoi sustinerea lucrarii de licenta dar asta se intampla in 1998 - acum nu mai stiu cum e) se face o medie intre ele . Cu nota respectiva si cu nota de la lucrarea de licenta se face o alta medie. Asa stiam eu. Nu strica insa sa intri pe situl ministerului cred ca gasesti pozitia oficiala, nu de alta dar asta se cam schimba in functie de "cine are puterea"

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.maria-ghinea.xhost.ro" target="_blank">O poveste care poate schimba viata unei fetite
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Pe diploma eu am trecuta numai media de la licenta. Nimic despre media anilor de studiu.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu pe adeverinta provizorie am avut trecuta media anilor de studiu si media de la licenta, proba scrisa si lucrarea de diploma.
Poate ca la asta se refera. Aduni cele 2 medii si le imparti si afli media care te intereseaza. Zic si eu, cred ca despre asta e vorba.

Nana Motoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Noi am pus aceasta problema la facultate, iar raspunsul a fost ca nota care conteaza este media de la examenul de licenta , in cazul meu o proba scrisa si una orala, sustinerea lucrarii. Nu te intreaba nimeni de media anilor de studii, mi se pare o stupizenie, de ce i-ar interesa? Oricum acele note sunt mai mult sau mai putin relevante. Tind sa cred ca nu sunt.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

Conteaza si media anilor de studiu. Cind iti iei diploma de licenta vei lua si foaia matricola, iar la anumite locuri de munca ti se cere. (in armata, politie, jandarmerie... poate si in altele, cel putin eu personal asa am vazut).


"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara." - proverb suedez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by ina78

Conteaza si media anilor de studiu. Cind iti iei diploma de licenta vei lua si foaia matricola, iar la anumite locuri de munca ti se cere. (in armata, politie, jandarmerie... poate si in altele, cel putin eu personal asa am vazut).


"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara." - proverb suedez



Pe diploma jos scrie ca este insotita de anexele 1 si 2 - 1 fiind foaia matricola si 2 cea cu rezultatele de la examenul de licenta.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput