Constanta la apel(73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Buna dimineata si scuze ptr absenta indelungata..la scris, ca de citit am fost mereu cu ochii pe voi.
Ne mai tineti minte? Am zis ca mai e un pic si face pitika mea 1 an si trebuie sa ne reintegram in gasca, acum poate si ea sa se zbenguie cu puii vostri cand se mai organizeaza intalniri. De multe ori vroiam sa scriu cate ceva, dar...de obicei abia apuc sa termin de citit. Stiti si voi cum e cu bb nazdravan care vrea distractie, singura jucarie interesanta din casa fiind eu. Asa ca prefer sa bat parcurile si orasul cat e ziua de lunga, sa ajungem acasa doar pentru masa si somnic.
Sa va mai spun de Alexandra ca a inceput sa-si mentina echilibrul si sa stea un pic singurica in picioare, are 3 dintisori si din ziua de Pasti am intzaracat-o. E cam dolofana, dar e vioaie, vorbareata si nu sta locului o clipa.
Mav, m-au emotionat tare de tot pozele cu bb...imi aduc aminte cu nostalgie ca anul trecut pe vremea asta inca asteptam....
Cristina, ai o domnisoara tare dulce, si are niste ochi superbi!
As mai scrie dar pauza mea de cafea s-a incheiat...promit sa revin curand. va pup pe toate!

Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Felicitari Cristina!!! Si pentru listare si pentru dulcica ta fetitza.Parca ea a fost cea care m-a luat de mana si a zis ca vrea si ea la toaleta atunci cand ne-am vazut la Mc, nu?(cand eu am anuntat mamicile de fata ca duc copilul la toaleta sa nu se sperie mamica lui ca nu-l vede).Imi place tare mult cand vad fetitele cu palariuta cu margini intoarse,de la noi.
Plecarea la munte am ratat-o de 1 mai; ne-a dat un loc bun de cazare Madalina dar, am fii fost singuri in vila, alti doritori nu am mai gasit.Prietenii nostrii de familie au aterizat sambata spre duminica la Otopeni si ar fii fost prea din scurt sa poata ajunge in sinaia.Asa ca am acceptat o invitatie la Baneasa si am fost la CANARAUA FETEI, o zona superba.Adinutza o sa confirme, ajunge si ea la datorie in jur de 5mai sa vada zona.Padurea e aproape toata verde asa ca organizati gratare.

Ce spuneti de o iarba verde duminica la valu la liliac(ce a mai ramas dupa 1 mai); este zona de dupa cale ferata; ne adunam cu mici cu mari cu gratare si cu un fotbal, un volei.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by Madamsadamy
Ce spuneti de o iarba verde duminica la valu la liliac(ce a mai ramas dupa 1 mai); este zona de dupa cale ferata;



Adica nu in partea dintre sosea si calea ferata ? Mai este padure si dupa calea ferata? Unde e liliacul?

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

De pe sos principala se face un drum la stg,pana intri in valu chiar la intrare, apoi treci linia ferata si este acolo o padurice cu multe poienite si mult liliac. Acum nush ce a mai ramas dupa 1 mai dar sper sa mai gasim ceva duminica.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineatza!
Si noi ne-am intors aseara de la munte ,a fost execptional ,vreme f frumoasa ,mult soare si caldura ,fata de vremea urata de aici!
Ne-am distrat fff frumos ,gratare multe ,muzica multa ,dansuri ,, distractie la maxim si chiar si odihna.
Alina ,imi pare bine ca esti multumita de Raluca , si ne pare rau ca nu ai putut venii la munte. Sanatate celui mic.
Madalina , sper ca a fost o.k. si repetam!
Pupici la toata lumea si va doresc o saptamana buna si plina de realizari!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

LULU da-ne mai multe detalii despre cazare.Unde mi-ai spus tu, la Alex ar fii fost super dar nu aveau locuri si am mai gasit Casa Ana pe care nu am de gand sa o ratez, care si ea era ocupata de data asta.Adevarul ca ne-am hotarat si prea din scurt si normal ca nu mai gasesti cazare.Iar ca sa fii mers undeva unde nu vedeam nici macar poze si sa ajung sa-mi para rau nu am vrut sa risc.
Apropo in cautarile mele am gasit un loc superb cabana 14 scaune.Superba este zona in care este amplasata.Stie cineva despre ea?

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cu siguranta aici nu are dupa ce sa iti para rau : conditii d ecazare exceptionale ,peisaj si locatia vilei superbe. Este vorba despre o pensiune de 3 stele ,desii eu as acorda cu incredere mult mai multe stele.Sunt doua vile in oglinga in aceeasi curte , la subsolul vilei sala de fitness , la parter un living imens , cu bucatarie super utilata si dotata ,cu bar , Tv , Combina muzicala ,absolut tot necesarul. La etaje (etaj 1 si manasarda) cate 3 camere , fiecare camera cu baie ,Tv , balcon , mobila noua ,lenjerii super ,super curate , caldura ?!?...ce sa va zic ,am oprit la un moment dat caldura ,nu se mai putea sta de cald , cat despre curatenie nici nu s epune problema. In curte gratre in dreptul fiecarei vile ,masa si bancute afara ,un rau care trece prin curte ,SUPERB.

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Oana(mygirl)imi pare rau ca nu ne-am intalnit in parc vineri cand a venit si Cornelia.Dar ramane pe alta data.Noi mergem destul de des in parc ca stam aproape.Bucurie mare cand vezi primii pasi ai Alexandrei nu?Eu imi aduc aminte ca mi-au dat lacrimile de emotii.
Dana asa e.Mariuca mea te-a luat de mana..hihi.
Fetelor ma bucur ca v-ati simtit bine la munte.Poate in curand o sa mergem si noi intr-un weekend.
De azi Mariuca a inceput gradinita.Bucurie mare!!E fericita ca s-a terminat vacanta.
pup si o zi buna!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Lulu, si cum se numeste?

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

ma bucur ca v-ati distrat.

va rog din sufletul meu de copil, sa-mi da-ti si mie pe pm locatiile, adresele si nr de telefon.
in cazul in care se intampla minunea si o sa vrem sa mergem la munte sa am lista pregatita.
saru'mana.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput