Constanta la apel(73)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Hello, cu intarziere!

Jonelia la muuulti ani cu realizari si bucurii!
Stefan, o copilarie fericita alaturi de familia ta implinita!
Scuze pentru intarziere!

Figuelle(Mada) sunt de partea ta pentru aprecierile la adresa lui July!
Cornelia, adica dumneavoastra sunteti prietena cu Melina(de la noul loc de joaca)!?? Ce mica-i lumea!

Week-end-ul trecut ne-am plimbat fulger pana la Bucuresti pentru rezolvarea unor probleme, iar partea rea e ca am carat-o pe Alexia dupa noi; nu a dormit deloc pe drum, am ajuns la 2 noaptea si am plecat ziua urmatoare la pranz. Seara urmatoare a adormit la 20.45! Cred si eu, am chinuit-o, dar nu aveam cu cine s-o lasam, iar de mers trebuia sa fim amandoi, eu si sotul! Offf, sacrificii, ce sa facem!
Dupa drumul asta fulger s-a imbolnavit un pic (febra, muci, tuse), dar sunt multumita ca nu am ajuns la antibiotic.
La casa s-a muncit contra timp zilele astea, am stat dupa meseriasi pana la orele 22-23, cadem franti de cateva zile. Sunt in concediu, ca sa mai rezolv cate ceva pentru firma si casa, dar sunt mai obosita ca la servici.
Iar colac..... am avut in aceasta seara accident! Suntem teferi, copila nu era cu noi, masina e lovita pe partea stanga(ambele usi trebuiesc schimbate). Ghinionul fetelor..... a intrat un pusti in noi, mai avem 200m pana acasa.Acum am ajuns in casa dupa mult timp pierdut la Militie!
Am nevoie mare de masina zilele astea, dar asta e, renunt! Bine ca suntem teferi, in conditiile in care am cam simtit zdruncinatura!
O noapte buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

uff Cris ce intamplare!!Ma bucur ca sunteti bine!
Narcisa ce tare e Vivien!Saracul Patrick daca "nu are si el ziua mamei"macar cu vaporas sa se aleaga.
Camelia dragalasa si Alexandra.Cand ma uit pe caseta ce vorbareata era ea la petrecere..hihi..e tare scumpa.
Sunt foarte simpatici cu perlele lor.Azi tot drumul de la gradi pana acasa pentru ca eram suparata pe ea, mi-a repetat intr-una sa nu mai fiu obraznica ,sa o ascult etc,etc..hihi(eu pe ea nu viceversa) repeta cam ce-i spun eu de obicei ba chiar si-n plus.Uneori schimbam rolurile

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Crix, offff prin ce treceti si voi! Multa sanatate printesei si sa rezolvi tot ce v-ati propus! Cred ca exact alergatura cu reparatia masinii iti mai lipsea din cite scrii ca ai pe cap, multa putere sa treceti cu bine peste toate!
Tania, sa stapiniti sanatosi dormitorul si pupici celor doua fetite minunate, ce par frumos are Bibi!
Camelia, naspa cu ploaia, dar pe mine ce ma supara cel mai tare in RO noroiul, aici cind ploua datorita climei mai altfel e apa pe jos dar nici urma de noroi, noi iesim pe ploaie normal afara la plimbare! Bine ca Alex e bine!
Lulu, pofta buna!
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Crys ,felicitari pentru scapari usoare din accident.Bine ca n-a fost mai rau!
Kerstin, bine ai venit in gasca noastra! Nu te impacienta, nu toate avem copii nostri pe aici! Cat despre joico coafeza mea foloseste dar trebuie sa te deplasezi la Mangalia .Daca te intereseaza o sa-ti dau nr. de tel sa te programezi. Si poate ai auzit de ea :este Manuela si este cunoscuta si prin Constanta. Ultima data am dat la ea 1.200.000 tuns, vopsit cu mesha,tratament, si am parul pana la umeri.
Mare necaz in familia mea: acum sotul meu are streptococul; mi-e o mila de el ca tratamentul este dureros..........moldamin trei saptamani.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Lulu, pofta buna si da reteta, si la preparatul de baza si la garnitura.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Va salutam si noi!!! Si va citesc...numai ca sunt mereu pe fuga si nu am timp de postari...mai mult sta Radu pe comp..

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatzaaaa
maica ce vreme
deja devine clar ca tre sa plec in vacanta, nu?
Crix offf ce patanie urata. bine ca Alexia nu era cu voi....si ca ati scapat cu bine. spor la treburi! cand vrei datele alea ma suni, da? sau dai un e-mail.
Camelia, avem de ales intre Grecia si Roma....sa vedem la care ne oprim. simpatica Alexandra.....si vorbareata!
Jo, nu mersi, nu frec gresia.....mai ales in vacanta prefer soare si ceva plimbari. si cum aici soare nu.....ma reprofilez :)
Narcisa multumim de oferta....sa stii ca suna tentant la ce vreme poate sa fie la constanta. ai dreptate cu noroiul...e din cauza mizeriei si a prafului din tot orasul.
Sanzi pupici!
Cristina Mariuca e o figura.....ca de obicei
ma duc la treaba....cu gandul la vacanta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani Mihaita!

Crixia, imi pare rau de patania cu masina. Bine ca sunteti sanatosi, ca asta e cel mai important!

Da, Melina e prietena mea din clasa I .

De data asta, chiar plecam in Bulgaria, maine , asa ca voi lipsi cateva zile.




Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cris , bine ca voi sunteti ok ..cat despre masina ,se face nu-i problema!
Madamsadamy ,iata reteta: pulpele de pui(ciocanele) se pun in tava condimentate dupa gust ,se toarna peste ele continutul unei cutii de bere neagra si se lasa la cuptor pana se fragezesc.
Ptr garnitura : se fierbe f putin orezul ,se amesteca cu sare ,piper si marar .Rosiile se scobesc in interior ,vor fi umplute cu orezul semi fiert ,se pun in vas de yena ,si se baga la cuptor cu apa si putina ulei de masline peste ele. POFTA BUNA!
Cat despre plecarea mea la munte ..nu se amana, soacra mea in principiu este ok, analize de rutina ,colesterol marit ,o infectie urinara dar nimik grav ,slava Domnului ,cel putin deocamdata!
Spor la lucru la toata lumea!
Pupici!


"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Multumesc tare mult LULU; de cate ori avem ocazia vara mergem in zona cazino la rest irlandez ptr ca tocmai....gatesc sosurile cu bere.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput