Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

of Damne! cand ma gandesc cata suferinta e pe pamant! nu stiu de ce copiii sunt bolnavi. ei n-au nici-o vina! trebuie sa fie tare greu sa treci prin asta cristina! noi suntem alaturi de tine si de ingerasul tau! sa aveti putere sa treceti peste asta! fii convinsa ca se face tot ce e mai bun pentru copilasul tau!si asta va va ajuta! curaj! va tinem pumnii!!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Ce simte Cristina, am simtit si eu cand am fost la Tg.Mures.Erau mamici care lesinau cand isi vedeau copiii dupa operatie.Sper ca eu sa fiu mai tare si sa pot sa-mi sprijin copilul.
Cristina suntem alaturi de voi.Ne rugam pt voi.
Multa sanatate.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:


Paul se pare ca va avea o zi mai buna azi. Poate maine o sa iasa de sub masina de respirat. Dumnezeu cu mila!
Cristina, o sa fie bine, imi amintesc cand a avut Paul prima operatie de colostomie. Mi-a venit sa lesin, dar nu am lesinat am iesit afara din camera si am baut un pahar de apa rece. Mi-a trebuit ceva timp sa il vad pe copilul meu asa. Dar timpul a trecut si m-am obisnuit. La operatia asta am fost mai pregatita. Nu mi s-a parut atat de rau acum desi poate arata cu mult mai bine decat colostomia si gastrosomia la un loc. Cred ca ne obisnuim cu toate.
eu va pup dulce pe toate si va doresc numai bine.
Cristina
PS M-am apucat sa citesc ceva carti: Cum sa inveti un copil cu sd sa citeasca si matematica.
Am vorbit cu un dr aici specializat in sd, cand am vorbit cu el era cam ocupat asa ca i-a trimis email la sotul meu. O sa va trimit ce ne-a scris cum ajung acasa.

va pup dulce
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

cristina: ne rugam pt voi
felis, paula : ce mai faceti?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by ardeleanu

buna seara lume buna|!bine v-am gasit...



bine ai venit corina! vad, ca in sfarsit ne-ai gasit. ce face puiul tau? dar tu ? esti bine? povesteste-ne ceva despre voi...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Azi a implinit Paul 6 luni si a primit cadou o infectie. Atat e nou aici la noi. Se pare ca vom sta aici o perioada mai lunga decat ne doream.
Sper sa mai spuneti si voi ce mai faceti. Cristina ce mai face Andrei? Cand mergeti la Mures? Va doresc o operatie reusita.
Vergi ce mai face puiul tau? Esti multumita cu romanca care il invata sa scrie? Ce mai e nou cu voi?
Alina tu ce mai faci? Dar copilasi tai?
Paula tu o sa mergi la mare curand, va doresc distractie placuta.
Corina, bine ai venti! Sper sa auzim mai multe despre tine si copilul tau.
Cristas, iti doresc multa rabdare si multa sanatate fetitei voastre.
Claudia, tu ce mai faci? Nu ai mai scris nimic de mult.
Sper ca toti de pe forum sa fiti bine, sanatosi si fericiti!
Eu va doresc fiecaruia tot binele din lume

Cristina, mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

CRISTINA-am tot incercat pe messenger dar doar acum cad de ce nu te gasesc online..Imi plange sufletul cand citesc despre suferintza voastra..Te rog sa fi tare,Paul are nevoie de tine..Sa ii dai un pupic din partea noastra daca poti si sa-i spui ca un baietel din Romania(Mircea) azi i-a pupat poza si l-a mangaiat..Ne gandim la voi si ne rugam totul sa fie bine...
FELIS-Felicitari pentru progrese si servici usor..
KRYS-Draga mea iti multumesc mult pentru toate mesajele..Sper din tot sufletul sa mergeti cat mai curand la operatie si sa va intoarceti sanatosi..Daca vreodata aveti nevoie sa veniti in Bucuresti te rog da-mi de stire si puteti sta la noi..

Mircea si Anne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Cristina sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci de acest hop. E greu de dus toate intamplarile acestea si intr-un timp atat de scurt.
Citim randurile tare(merci anelis pt aducere aminte) si realizam pre a putin poate durerea ta. O vom intelege cand o vom opera pe Mariuca.
Trebuie sa fiti tari si sa tinem aproape.
Maria e bine, mananca, vomita, se joaca si e foarte cuminte. Nu plange(decat atunci cand trebuie schimbata sau ii e foame)decat pentru "anunturi".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

cristas: cati ani are maria? de ce vomita?
cristina 26 : ce bine ca e mai bine paul... infestia ii va trece, cu siguranta... pentru paulica.... sa creasca mare si frumos!
multumesc de intrebare. din pacate am fost plecati in romania 1 saptamana , a murit socrul meu.... si nu a mai facut lectii . apoi a plecat logopeda in concediu.. si iar nu am facut. sper ca de saptamana viitoare sa reusim. baietelul me uo iubeste mult. sunt sigura ca va fi bine....

sanatate maxima tuturor!


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

mariuca a implinit astazi 6 saptamani.
s-a nascut in joia mare.
am povestit pe celalalt site despre un prieten al carui bb are o saptamana si urmatorul diagnostic:
Stenoza aortica prin bicuspidie. Aorta cu gradient mediu-mare. PCA.

Are cineva idee despre aceasta malformatie congenitala?
L-am indrumat catre dr Olteanu si luni va merge sa vada fetita(bb).
Sper sa nu fie nimic grav. Ei sunt devastati. Dupa 10 ecografii cred si eu.

o seara buna si numai bine tuturor piticilor si parintilor lor

Mergi la inceput