Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Adica a invatat sa spuna cuvantul doctor. Acum nu mai poate sa mearga, i-a crescut un mont la degetul mare de toata frumusetia. Nu am cu ce sa o incalt sa nu o jeneze si ii tot spune ca nu poate ca o doare, de aceea vrea doar in brate sa o duc

Nici bine nu a inceput sa mearga si acum nu mai merge



Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

mont la varsta asta? ce ciudat! n-am mai auzit.. a fost incaltata cu pantofiori care erau stramti? ca numai in cazul asta creste montul..saracuta. da, se face ea mare!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Paula Imi pare rau ca trebuie sa treceti si prin asta. Eu cred ca e doar o probleme temporara (de foarte scurta durata).
Despre Paul: A fost operat, operatia a fost un succes. Cand l-au desfacut au aflat ca precum a spus dr cardiolog data trecuta, vetricolul stang nu a fost la fel de dezvoltat ca ventricolul drept rezultand nedezvoltarea corecta a valvei din partea stanga. . Chirurgul i-a inchis gaura dar i-a lasta totusi o gaura mai mica arterovetriculara (pentru ca valva nu putea sa suprote tot sangele care trebuia sa teraca prin ea). Dar speram ca gaura ramasa se va inchide singura, iar ventricolul se va dezvolta de acum inainte mai bine.
Sunt epuizata emotional si fizic, dar am vrut sa va spun ca totul e bine.

Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Cristina ,fruntea sus.Greul a trecut.Daca Paul se simte bine ,tu n-ai de ce sa mai fii ingrijorata.
Pupicei si multa sanatate.Sa auzim numai de bine.
Paula, imi pare tare rau pt Alexa.Sper sa-si revina repede.Sanatate multa.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cristina, sa-ti traiasca si sa se faca mai repede bine, sa recupereze tot ce a perdut si sa va bucurati de reusitele lui.
Krys, multumim de incurajari, dar nu stiu ce sa fac. Joi pe 1 plecam la mare si nu am cu ce incalta copilul. Azi am gasit ceva si mai caut dar nu e cu talonet, nu-i tine glezna....dau in alte probleme daca nu rezolv repede problema. Ia-ma luat azi niste rochitele, abia astept sa vina caldura sa o imbrac. Si lui Paul i-am luat niste costumase superbe.




Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Dumnezeu sa va ajute Cristina.. ce bine ca totul a decurs bine!

paula: de ce mergeti la mare atat de devreme? nu e frig pentru copii? eu stiu ca la 1 iunie nu e intot \deuna cald..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Vergi, Felis de ce nu ne mai dati si noua vesti de printii vostri???
Asta este cea mai buna perioada de mers la mare cu copiii. Eu merg in fiecare an si sunt super incantata. Nu pot face baie dar soarele, nisipul, ziua sunt cele mai bune. Alexa (cei cu SD)nu are voie sa stea la soare(40 grade), merg pentru aerosol, liniste...eu spun ca e ok.

Vergi de ce nu mai intri si pe la SD?




Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna,
Ieri am trecut prin iad, dar azi a fost o zi mai buna. Dupa cum v-am scris si voua prima zi dupa operatie a decurs foarte bine, cu o recuperare rapida. Parea ca doctorii aveau totul sub control, dar nu a fost asa. Ieri dimineata la ora 4 AM am primit un telefon de la P.I.C.U. sa vin la spital ca s-a intamplat un accident. Am intrebat daca totul e bine si nu mi-au raspuns, repetau ca sa vin la spital.
Cand am ajuns la spital am aflat ca Paul a avut un "blue code" ceea ce inseamna ca inima lui a incetat sa bata pentru mai mult de 4 minute. Am fost atat de socata pentru ca seara era asa de bine, iar asistentele vorbeau ca il voi duce acasa intr-o saptamana (ceea ce nu se mai intampla, vom sta in spital pentru cel putin o luna). Am inceput sa pun intrebari sa stiu daca ei cred ca Paul ar fi afectat mental (dupa 4 min. de obicei incep sa moara celule din creier) si in fata mea Paul a avut al doilea "blue code" care a durat 5 minute.
Nu stiu daca sau cat de afectat e dupa aceste doua incidente, nu stiu ce sa fac, ce sa le zic. Doctori au intrebat daca mai vrem sa il salvam daca se mai intampla inca un accident sau daca mai vrem sa ii mai facem o operatie care va rezulta in alta opertie si tot asa. Nu stiu ce sa fac. Nu stiu ce sa decid. Se pare ca ventricolul lui stang e intradevar mai mic decat trebuia sa fie, se pare ca valva nu prea poate pompa suficient sange in tot corpul. Pe de alta parte toate aceste se pot revolva, ventricolul ca si valva vor creste in timp (cat timp va trebui, ce vom face pana vor creste, la aceste intrebari nu poate raspunde nimeni).
Azi am avut o zi mai buna, se pare ca totul decurge bine, ca incepem sa ne recuperam, dar suntem sub influenta medicamentelor. Sper sa iesim bine de sub ele.
Am sa plec acum sa vad ce mai face micutul. Am sa va tin la curent.
sa auzim numai de bine
Cristina si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Cristina
sanatate lui Paul, am ramas socata cand am citit. Micutul prin cate trece, si voi

Muulta, muulta sanatate va dorim si sa iasa David cat mai repede din spital.
Eu va urmaresc din umbra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Doamne cristina ce greu trebuie sa-ti fie! Dumnezeu sa va ajute sa luati hotatarea inteleapta. Doamne ajuta-l pe pAul!va tinem pumnii!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput