Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna,
Operatia lui Paul a decurs bine, se pare ca am trecut peste acest obstacol. Dragul de el, are atatea furtune dar daca asta e necesar sa se faca bine, asta e.
Imi pare atat de rau sa aud ca Andrei are atatea probleme. Eu a-si putea sa ii ajut un pic, ar fi ideal daca a-si putea sa vorbesc cu Cristina sau daca aveti un cont intr-o banca ar fi bine si asa.



Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

bravo paul si cristina! ma bucur pentru voi.
urgent dati un cont pentru Krys si Andrei. putem sa ajutam cu bani dar unde?
ne aude cineva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Problema este ca nici noi nu avem un nr. de cont,am scris cu speranta ca vom gasi aici,dar indata ce aflu ceva va tin la curent. Multumesc pt. receptivitate!

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Buna la toata lumea... Ce dor imi era de voi... Eu nu am avut net vreo 10 zile ca reteaua noastra a fost preluata de alta firma si ca sa poata sa ne dea drumu la net trebuia sa semnam un act aditional la contract. Am fost, (parca alaltaieri, l-am semnat, dar cd a venit si a dat drumul al meu sot la calculator, nu mergea decat mess-ul si forumurile de contabilitate, alte pagini nu puteam deschide decat daca bagam o parola care desi urmam instructiunile lor nu mergea... Pana la urma am reusit sa am si net la discretie... dar timpul il am cu portia si ... parolat raaaaaaaaaaaaaauuuuuuuu

Mihai progreseaza in continuare , dar eu sunt super ocupata... Ceva de genul: Acum 2 saptamani bonei i-a fost rau si nu a putut sa vina, asa ca am stat eu acasa, iar a doua zi am stat la servici de la 7 la 21, la 21.30 eram in zona mea si ma intalneam cu baietii mei sa mergem la plimbare, iar in casa am intrat si eu pe la ora 23, plecata de la 6.45

Trebuie sa ma opresc... ca doarme... am sa revin cat de curand... ma bucur ca unii dintre voi sunt ma bine, dar imi pare rau ca tot mai sunt probleme la alti copilasi... Va pup si ma rog pt voi sa fie totul bine: copilasii sanatosi si parintii la fel si cu multa putere si curaj...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

buna seara.Delphi ti-am trimis un mesaj cu nr. de telefon al CRISTINEI.deocamdata din ce stiu eu de la ea nu au un cont asaca o sa incercam sa gasim o posibilitatesa o putem ajuta si putinul pe care il strangem sa ajunga la ei. mai vorbim maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Azi Paul a avut o zi buna. Plange uneroi (nu pot sa il aud ca e pe respiratie artificiala dar vad cum ii curg lacrimirile si bineinteles ii vad expresia fetei) cred ca are dureri de la operatie si de la tuburile care le are in el-imi e asa de mila de el-, dar trebuie sa ma retrag si sa vad "fotografia intreaga" cum zice americanul- faptul ca isi revine. Poate ca a plans sau nu stiu de ce dar azi am stat la spital pana la 12 noaptea, din pacate vecinul nostru de camera a murit- m-a infiorat gandul ca sunt copii care mor.
Cred ca am sa ma duc la culcare, e asa de tarziu. Am vrut doar sa intru sa vad daca sunt vesti de la Cristina din Galati si sa va spun ca noi suntem bine.
Multumim pentru rugaciunile si incurajamentul vostru.



Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Cristina, bine ca Paul e spre bine... Trece se asta si va fi bine, si va rade... ai sa vezi... Stiu ca acum e greu...
Ca sa vedeti ce baiat destept am: de cate ori se ridica in picioruse singurel in pat, statea intre 3-5 min si apoi se arunca pe spate, cat e el de lung, si evident urla, ca nu eram pe faza tot timpul sa ii pun perna si eu nu am saltea in patutul lui.... Buuuuuuuuuuun... In consecinta ... o zi nu s-a mai ridicat deloc iar apoi il tot vedeam cd in picioare, cd jos, dar urlete nu se mai auzeau, iar perna pe care i-o puneam in pat tot infoiata ramanea.... Mi-am urmarit copilul si ce am constatat?... Se ridica in picioare, mergea tinandu-se de marginea patului si cd obosea, isi desfacea o mana, se tinea cu cealalata, si se rasucea, pana ajungea cu spatele lipt de pat si apoi se lasa usor sa alunece pe langa pat, pana ajungea in fundulet... A... si in fundulet stam mai mult decat cateva secunde, ba chiar uneori se ridica si singurel...
Astea sunt progresele facute de Mihai, mai importante , care imi vin acum in minte...
Am sa citesc si la tine peste cateva luni cum te bucuri de baietelul tau.... Hai, putere si curaj, Paul o sa fie bine...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

mihaela,

gasiti o solutie cum sa-i trimitem ajutor. sunt mai multi care vor sa ajute.
eventual un nr al krysei.
suntem in bezna aici, nu stim cum s-o gasim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Am luat legatura cu Krys. Sunt programati saptamana aceasta la operatie. Suntem aproape de ea. Avem si contul sotului.
Cei care doresc sa ajute pot sa ne contacteze. Ii punem in legatura cu Krys si sotul ei. nu vreau sa creez probleme sau polemici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

multa bafta la operatie. Dumnezeu sa-i ajute!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput