Constanta la apel (72)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Diana Spor la finisaje! Eu n-am prins ideea, unde faceti casa? sau e vb de extindere la voi acasa?
Hai vino si la topicul de constructie case, mai schimbam impresii despre produse , mai ales acum la finisaje!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata!!!

Dana, sanatate!!!

Roxa, o sa pun poze..hihi...

Cornelia voi nu aveti cablu acolo???



Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

eu azi am cam lenevit.pur si simplu am zacut.habar nu am dc.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Hristos a inviat!

Wow, ce au trecut de repede zilele acestea. Nici n-am apucat sa le simt. Am fost intr-un du-te-vino continuu. Invierea am petrecut-o la catedrala Sf.Nicolae din Km. 4-5. Am ajuns acasa pe la 3:30, spovedita si impartasita in sfarsit dupa 3 ani. M-am simtit usoara si usurata...la propriu si fizic si sufleteste...ceva-ceva... se intampla....
A doua zi am aterizat la iarba...uda... pt ca la Kogalniceanu(de C-ta) ne-a botezat ploaia de vreo trei ori. Ne-am cunoscut cumetrii. Finutii au fost la inaltime ca de obicei. Bibica a fost tare fericita... ce conta ca era plin de noroi...si am murdarit masinuta noastra noua...!! A doua zi de Paste am fost in vizita la niste prieteni si... uite-asa s-au dus zilele.
Nu stiu cum , fara vreun efort deosebit, am reusit sa ajung la greutatea de d-soara...57 de kg, si sunt tare mandra ca am scazut cu 2 numere. Din studentie n-am mai purtat nr.40 la haine. Azi am comandat si rochita de nasa. Abia astept sa fac poze sa v-o arat sa-mi spuneti ce parere aveti...Noi inca ne mai luptam cu actiunea olita...Pishu face cinste olitei , dar kk nu se cade decat la ...dl.pampers! Dar nu renuntam...
Mav, nu stiu ce se intampla ... de doua ori am vorbit cu bona si a spus ca vine sigur sa stam putin de vorba inainte si .... n-a venit. Imi este jena s-o mai sun ...... si cred ca nu mai insist in directia asta ... Fetelor , deci am ajuns, iar in situatia de cautat bona ... momentan nu mai am curajul s-o duc la cresa ... abia s-a intremat Bibi ... Daca stiti ceva in zona km.4-5 ... anuntati-ma!
Lulu... unde ati fost plecati????
Am trecut pe la Mari si m-am mai retusat putin...Mi-a fost jena sa-i spun ca nici nu ne stim... face of face, d'apai sa stiu unde petreci.....!
O saptamana minunata tuturor!

Pozele noastre !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Multumesc tare tare mult Roxana; intradevar tratamentul este de 10 zile si cu revenire la control pe data de 27.
Intre timp, ca nu am suferit destul, m-am capatat cu o entorsa la mana stg la ultimile doua degete si am mana in atela ghipsata pana la cot.
Sanzii, sarut mana.
Toata lumea construitii? Ma faceti sa salivez....toata viata mea imi doresc sa stau la casa.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineatza!
Tania, am fost plekati la Bucuresti. Sambata a fost zi de shooping pentru mine ,apoi vizite la nasi ,neamuri ,etc.
Si acum abia astept sa vina ziua de vineri ,plekam din nou ,la Sinaia. Avem multe d esarbatorit !

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor!
Dana imi pare rau de mana ta. te-ai linistit cu tratamentul? mai tusesti?
Tania wow....ce bine ca ai reusit sa slabesti!!! eu nu mai pot deloc!!! imi vine sa ma impusc. pupici Bibitei si Andutei bineinteles. daca aud ceva de bona...spun!
Alina hihihihi numai in sarbatoriri o tineti! [:P] sa fie cu noroc!
gata fug la muncaaaa dar revin!
o zi superba tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna dimineata!
Diana, da, i-am vazut pe cei doi mititei ai lui Bubeck, la doua zile dupa operatia cezariana...erau niste matze......scumpici foc. cred ca intre timp s-au mai marit ei si sigur acum au ochi. Maine merg la Anca, deci ii vad din nou! Nu i-as lua neaparat de la Bubeck catelus, ieri mi-a trimis o prietena poza cu un bishon havanez, parca, pe care i l-a luat fetitei ei, o minunatie de catelus...si chiar mi s-a pus pata. Din pacate insa Petre nu vrea catel, asa ca astept sa mai creasca Sofi, poate il convinge ea!
Ce mai face Tibi? Se bucura de reinceperea scolii?

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna ,

deci... casa este pe Ion Ratiu colt cu Maramures. Am cumparat anul trecut o casa veche, am daramat-o si am construit alta. Vrem sa facem magazin la parter, birouri la etajul 1 si mai nou ne-am gandit sa ne mutam noi la 2. Acum, ca am cam terminat fondurile, vindem apartamentul si ne mutam sigur la etajul 2 (are 160mp, care mie mi se par super suficienti pt noi 3 sau chiar 4 - asta pentru ca sper ca anul acesta sa se hotarasca si Leo sa-l avem pe bb2).
Mada - noi am fost luni la Ancuta (a fost ziua ei) si cei 2 catelusi au fost deliciul tuturor, grasani si scumpi foc!
Dupa parerea mea (de posesoare de caine ), zic sa vezi daca are cine sa se ocupe de catel. Adica trebuie scos de cel putin 3 ori pe zi afara, plimbat, vaccinat, spalat etc. E adevarat ca-ti umple viata, dar si timpul... Pe de alta parte, Tibi s-a responsabilizat mai mult, adica il plimba, ii da mancare, apa si nu-i mai este teama de caini.
Altceva...
Dana - ziceai ca te-ar interesa o casa in Valu. Mare atentie! Majoritatea sunt facute din materiale de proasta calitate,vopsite frumos, sa-ti ia ochii, special pentru a fi vandute! (de cand construim, m-am specializat tare!) Stiu asta pentru ca am cautat anul trecut o casa in Valu pentru socrii mei, care pana la urma au ales Techirghiol.
Pup,

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Hristos a inviat!

Ne-am intors si noi dupa mini-vacanta de Pasti, am plecat vineri la socrii si ne-am intors ieri marti, a fost cam ca un maraton. Eu sunt mai bine cu raceala si cu spatele dar nu mi-am revenit totusi complet. Uneori ma mai doare gatul si mai tusesc, iar cu spatele daca ridic ceva mai greu e gata mea... Paul este bine i-a placut calatoria, am descoperit ca ii place f. mult in natura, intr-o zi s-a trezit de dimineata si mi-a zis sa il imbrac sa poata sa iasa afara in curte ca "il cheama pasarelele si soarele". Am ramas masca la chestia asta... cred ca am un copil sensibil, il fac artist. Nu stiu cu cine o fi semanand ca eu nu prea le am cu natura, am crescut la bloc.
Am fost si eu la biserica acolo, am facut drob si friptura de miel cu soacra-mea, cozonaci, prajituri. Luni a fost ziua gratarelor. Ieri cand am ajuns acasa am facut si o ciorba de miel.
Cam asa am petrecut noi.
Azi dimineata l-am dus pe Paul la gradi, nu prea voia, dar i-am zis ca bunica e bolnava nu poate sa stea cu el si trebuie sa stea la gradi, pana la urma a ramas era primul din gradinita nici nu imi venea sa il las singur dar a venit pana la urma o ingrijitoare. Sper sa se reacomodeze repede, ca pauzele astea de gradi il cam destabilizeaza.
Pupici si spor la treaba daca mai aveti chef dupa atatea sarbatori..

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput