Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Vreau si eu sa depun pt. bb scump Andrei niste banuti azi, dar am 2 nelamuriri:
1. titularul contului in lei este Doina sau Dragos? Imi cer cei de la banca si titularul si nu stiu care dintre cei doi este.....
2.contul RO48BRDE445SV36272344450 pt lei e deschis la BRD Militari (asa cum e scris pe site-ul lui Andrei) sau la BRD Victoriei?

Multumesc si va doresc multa, multa sanatate. Ma rog pt. ingerasul Andrei ca totul sa fie bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Draga Ioana,

iti multumim mult. Contul este deschis la BRD Sucursala Militari si este pe numele de fata al Doinei-mamica (Doina POPA) - cel putin asa imi apare mie in BRD-NET.

Numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilibv spune:

Buna Fagu,


Am vazut site-ul lui Andrei .Este destul de bine realizat, dar se incarca cam greu (imaginile ar mai trebui optimizate).
Daca vrei eu pot sa-ti ofer un subdomeniu (helpandrei.yoos.ro). bineinteles gratis. Daca esti de acord voi directiona subdomeniul spre adresa ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Buna lilibv.

Nici conexiunea mea de acasa si nici serverul pe care este site-ul nu sunt "state of the art". Ce-i drept, nici pozele nu sunt cele mai mici, insa au fost reduse de la original.

Ma gandeam sa inchiriez un domeniu, insa daca ne poti ajuta pentru o perioada cu cel propus de tine, ar fi grozav.

Multumiri,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Buna, fagu,

Ma bucur mult pentru felul bun in care evolueaza micutul bebe, si mult incercat. Este minunata pagina pe care i-ai facut-o

Poti sa o pui pe www.xhost.ro este foarte bun serviciul lor. Te inscrii si urci acolo toate datele . Eu sunt foarte multumita de ei.

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.maria-ghinea.xhost.ro" target="_blank">O poveste care poate schimba viata unei fetite
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Dragos, ne bucuram nespus ca evolutia lui Andrei e pozitiva, ca operatia e programata si ca, din spusele tale, cei de la Bremen par sa puna suflet in salvarea lui Andrei.

Dragi forum-isti, miracolul real este ca lui Andrei i-a dat Dumnezeu putere sa ajunga pana aici! Prima operatie este pe 16 mai. Este momentul sa-l ajutam financiar, fiecare asa cum putem!

Daca fiecare dintre cei care au citit povestea lui Andrei ar da doar 5 euro sa zicem, va inchipuiti cati bani s-ar fi adunat deja?

Suntem mai toti dintre noi, cei de pe acest forum, parinti, iar cei care nu sunt inca le dorim sa fie!
Faceti un gest mare pt sufletelul asta care lupta din rasputeri.


Ianis, Mom's sunshine (14.09.04) si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilibv spune:

Draga Fagu,

In primul rand ii dorim multa,multa sanatate micului Andrei si voua parintilor sa fiti puternici asa cum ati fost si pana acum. V-am urmarit povestea inca de la inceput si m-a impresionat foarte mult.
Aici pe forum sunt oameni absolut minunati(si pe noi ne-au ajutat f.mult) si sunt sigura ca veti fi ajutati pentru orice aveti nevoie. Si la noi poti apela oricand.
Sa dea Dumnezeu sa treceti cu bine peste tot !

Cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilibv spune:

Buna,

Am facut subdomeniile www.helpandrei.yoos.ro si helpandrei.yoos.ro. Acestea merg spre serverul meu si le redirectez spre adresa ta.(probabil va dura cateva ore pane se vor activa)
Daca vrei pot sa-ti pun site-ul pe server-ul meu.
Poti sa-l trimiti pe adresa lilibvro@yahoo.com .

Aici am pus si site-ul nepotelului meu http://helpiann.yoos.ro. Poti sa intri pe el sa-ti faci o idee de cum merge.

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Doina si Dragos,

din pacate abia azi am descoperit acest topic pe DC, desi sunt membra inca de pe vremea cand eram burticoasa. Am citit cu sufletul la gura tot istoricul cazului vostru disperat si sunt atat de blocata incat nici nu stiu ce as putea sa spun mai intai. Nu am stiut pana azi detaliile citite azi aici si in Jurnalul National. As vrea sa va spun ca va tin pumnii, ca ma rog alaturi de voi pt reusita operatiei puiului vostru si ca SUNT CONVINSA ca ingerul pazitor al lui Andrei il va ajuta sa treaca cu bine prin toate greutatile operatiei. Doina, nu sunt oracol, dar SIMT ca micutul tau va supravietui pt ca toate gandurile tale pozitive si curajul nemaipomenit pe care il ai ii sunt de asemeni transmise si lui Andrei.

As mai vrea sa ii multumesc lui adrianangi, pt anuntul din Jurnalul National. Am forwardat linkul catre toti cunoscutii mei si chiar tuturor colegilor de servici. Ma bucur nespus sa va anunt ca deja a avut ecou si ca incet-incet se aduna banuti pt operatia lui Andrei.

Dragos, sunt efectiv inmarmurita de curajul cu care infruntati amandoi aceasta situatie grea. Sa dea Domnul sa nu va pierdeti SPERANTA si CREDINTA in Cel de Sus. Candva si eu m-am luptat pt viata mea asa incat stiu cum e sa fii la muchia prapastiei.

Apropo de site, as sugera si o versiune in lb. engleza. Sunt convinsa ca exista parinti si din afara tarii care ar dori sa doneze ceva banuti.
Am vazut si pozele de pe site. Cu toate firele si tuburile care il inconjoara, am vazut 2 ochisori superbi, 2 falcute rotunjoare si o gurita dulce care parca abia asteapta sa pape. Categoric aveti un copil minunat si luptator! Fruntea sus si va tin pumnii!

PS: Daca Andrei inca nu e botezat, ar fi tare bine sa o faceti inainte de operatie!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
De Florii si de Pasti
Braila sub ape



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Dragi prieteni,

este minunat sa stii ca niste oameni minunati sunt alaturi de tine.

Liviana, Andrei a fost botezat. Iti multumim frumos pentru sat. Preotul de la Grigore Alexandrescu este un domn deosebit, care a fost alaturi de noi.

Multumesc mult si pentru sugestiile pentru site. Voi incerca sa le duc la bun sfarsit incet incet, in masura timpului disponibil.

Lilibv, as prefera sa tin site-ul la mine, pentru ca atunci cand am putin timp sa-l actualizez cu informatii si sa evit timpii morti.

Va multumim mult pentru incurajari si pentru ca sunteti alaturi de noi,

Andrei, Doina si Dragos

Mergi la inceput