Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinamarina spune:

Dragos, ai facut un pas intelept. Viata este foarte grea si cred ca nu-ti va fi usor in Munchen, dar esti aproape de familia ta si asta e tot ce conteaza. Este minunat ca ai gasit un servici bun si ca vei avea posibilitatea sa iti faci asigurarea medicala. Poate asa vor fi acoperite cheltuielile de acum incolo. Stiu ca o zi de spitalizare in Munchen poate ajunge si 1000 de euro. Cind am fost cu Sebi la Munchen doctorul nu a crezut ca asigurarea medicala nu ne acopera o interventie in strainatate.
Bravo voua! Va doresc o viata noua, impreuna... Acum va fi mai usor si pentru Doina si pentru Andrei. Nu cred ca este o idee buna sa vindeti apartamentul. Aveti nevoie de el. Cind lucrurile se aseaza acolo foarte bine si aveti siguranta ca ramineti puteti sa-l vindeti pentru a va lua acolo o casuta. Andrei are nevoie de un mediu frumos si sigur.
Trebuie sa va ginditi si la asta.

Ii doresc lui Andrei multa sanatate si putere. Minuni se intimpla mereu. Am sa mai intind antenele sa vad cum va pot ajuta.

Va pup pe toti
irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:


Draga [red]ANDREIUTULE,te iubim chiar daca nu te cunoastem si iti tinem pumnisorii stransi sa te faci bine,sa ne dai vesti bune si sa te vedem bine sanatos cat mai repede.D-NE AJUTA!!!!!
pupici de la ANDREEA si BB ANDREI de 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

"Locuind intr-un spital si stand mai ales in zona ICU pot sa va spun ca sunt atatea probleme pe lumea asta, ca unora care duc o viata normala nici le-ar putea trece prin cap cat de norocosi sunt. Asa ca cei care nu aveti astfel de probleme, cand va puneti intrebari daca sa-i ardeti sau nu o palma copilui, cand va supara pentru ca rade sau plange prea zgomotos, luati decizia corecta, pentru ca exista de fapt o linie foarte subtire intre cele doua taramuri ..."

Cat de adevarat, Dragos, ar trebui sa-i dam slava lui Dumnezeu in fiecare secunda pentru sanatatea puilor nostri!

Nu poti sa nu te zgudui de plans afland durerea si lupta acestui micut!
Andrei este pomenit (alaturi de Sebi, celalat luptator) in rugaciunile noastre la Manastirea Slanic. Dumnezeu sa-l ocroteasca in continuare, iar parintilor sai curajosi sa le daruiasca putere, tarie, incredere si speranta! Suntem alaturi de voi! sa auzim de bine!

(am depus si eu azi o mica suma -20 ron in contul BRD. nu mi s-a cerut numele, nr chit: 0611011258510003)



Gratiela, mamica strumfilor Mariuca si Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Dragi prieteni,

am reusit sa gasesc pe aici prin cartier o retea wireless nesecurizata si m-am strecurat in ea sa va mai dau vesti.

Luni s-a incercat din nou extubarea lui Andrei, insa scenariul a fost acelasi: jumatate de zi bine, dupa care a incercat sa tuseasca si s-a infundat, nivelul de CO2 din sange a crescut si a trebuit intubat din nou. Nu stim ce sa mai spunem sau sa credem si senzatia este ca nici doctorii nu sunt tocmai siguri de ce se intampla cu plamansii lui.

Eu aici am reusit sa ma instalez cat de cat mai ales ca am niste vecini de nota zece care m-au ajutat foarte mult.

Numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Va tinem pumnii si ne rugam la Doamne, Doamne!!!
Sabina ii trimite multi pupici lui Andrei!!
Sa aveti multa, multa putere!!!!

Cristina, mama Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:



LA MULTI ANI ANDREI !!!!!!

SA ITI DEA DUMNEZEU SANATATE SI PUTERE SA TRECI PESTE TOATA POVESTEA ASTA TRISTA A VIETII TALE, SA AI PARTE DE O VIATA FRUMOASA ASA CUM MERITI !

SANATATE MULTA ANDREI SI MUUUUULTE BUCURII !!!!




_
adar si MAIA (30 martie 2006)
''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Andrei la multi ani sa cresti mare si sanatos! Multi pupici sa te faci bine!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

La multi ani ! pui mic.

Sa-ti ajute Dumnezeu sa cresti mare si sanatos sa-ti bucuri parintii.

Sanatate si putere

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

LA MULTI ANI!!!!!
MULT NOROC!!!!!

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

LA MULTI ANI ANDREI! sa te faci bine si sa bucuri pe cei din jurul tau!

Tinem pumnii!

Gaby



Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput