Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Andrei a racit.

S-a cam infundat la plamanasi, asa ca l-au mutat din nou in intensive care unit. A facut inhalari peste inhalari. Acum este ceva mai bine.

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Draga Andrei,

am auzit ca ai racit ..., pai nu e bine puiut mic ... uite, eu venisem sa fac ceva si ... dau peste vestea asta ...

Venisem ... sa-ti spun ...

LA MULTI ANI FERICITI, MULTA SANATATE, BUCURII SI SA TE INTORCI SANATOS ACASA, CAT MAI CURAND.


Sper ca raceala sa treaca repede si sa auzim numai vesti bune despre tine. Si sa stii ca noi, mamicile de martie - aprilie, ne gandim mereu la tine si ne rugam la Dumnezeu sa te ajute si sa te faca bine!

O pupam cu mult drag pe Doina, mamica noastra eroina, si ii dorim si ei toate cele bune, sanatate ca sa poate avea grija de puiul mic, si putere, multa putere ...

Dragos, de mult vroiam sa te intreb, Doina are acces la internet de acolo, are o adresa de messenger, putem lua legatura cu ea cumva ???
Iti urez si tie toate cele bune si multa sanatate.


adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Adar,

iti multumim frumos pentru urari. In mod sigur o sa ne treaca raceala, pentru ca suntem un bebelus super voinicel si ambitios.

Doina are resursele necesare accesarii internetului, insa la acest moment nu mai are timp sa se duca acolo, pentru ca sta tot timpul cu Andrei. De abia apuca mititica sa manance si sa se duca la buda, pentru ca bebelusul o iubeste pe mami si numai cu mami este bine.

Asa ca nu as putea sa-ti spun ca Doina va apuca prea curand sa-si citeasca e-mailul.

Numai bine,

Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

La multi ani, Andrei si sa te faci bine repede, repede!
Pupam si suntem alaturi de tine si de parintii tai!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Pentru Barbye, una dintre noi...Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


La multi ani sanatosi Andrei! Sa te faci bine si sa cresti mare! Mii de pupici!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adar spune:

Dragos - nu-i nimic, e clar ca lui Andrei ii e cel mai bine cu mami si ma bucur sa stiu ca are asa o mama ... transmite-i tu te rog Doinei toate urarile de bine si spune-i ca ne gandim la ei cu drag, cu mare drag!


adar si MAIA(30 martie 2006)



''cel mai iubit copil ...''
MAIA minunea cu ochi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Andrei, sa fii cat mai repede acasa sanatos!

Va rog sa-mi spuneti si mie codul Swift pentru contul in euro. Multumesc.


Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Va multumim frumos pentru urari.

Andrei a fost transferat in terapie intensiva, la vechii nostri prieteni, ca sa fie mai bine ingrijit pentru raceala, care si-a cam facut de cap cu bebelusul nostru (nu mai putea sa spune nici Ghi si nici Ga, asa de inflamat avea gatutul). Insa acum este mai bine.

Asa ca aseara am avut mai multa vreme de vorba cu doina, timp in care am putut sa-i transmit salutarile si incurajarile voastre, pentru care va multumeste foarte mult.

Contul euro are cod IBAN: RO89 BRDE 445SV 5854 369 4450, deschis la sucursala BRD Victoriei (Bucuresti, Calea Victoriei nr.224 , bl.D5) pe numele Dragos FAGUREL (CNP:1780222170378), SWIFT banca: BRDEROBU.

Numai bine,

Dragos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

LA MULTI ANI ! si de la noi.

Pupici multi de la Sabina (si ea e bolnavioara,tot o raceala).



Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fagu spune:

Cei din ICU sunt de o eficienta extraordinara. Au desfundat bebelusul, care acum este bine si l-au mutat inapoi in station-ul de copilasi cuminti :-).

Dragos

Mergi la inceput