@ construit CASA!!! (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

cristina - bauformat au site?

magdda ai dreptate.ca daca iti permiti e si pacat sa nu dai banii pe lucruri misto.si noi ne gandim serios la un caine.inca nu am studiat problema dar stiu ca tre sa pazeasca si sa rupa tot ce intra in curte sau se uita peste gard careva de! vecini nebuni!

cristina - acum am inteles.

si mie imi plac lucrurile deosebite.dar totusi e o casa care trebuie sa fie confortabila.si sa nu stau cu grija ca cineva nu e atent si imi zgarie nu stiu ce chestie.(nu imi vine acum in cap nici un exemplu)

am o veste bunaaaa! am scapat de molozul din curte!si de 2 randuri de pamant.
vestea proasta e ca nu mai am dealul meu propriu si particular

va pupik

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

wow JO, pai acum poti sa faci 1 mai in propria curte!
www.eriopro.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Jo esti mare figura cu dealul tau,adevarul e ca faceai o arhitectura peisajistica de toata frumusetea.
Fetelor constructorese va doresc un Paste fericit!

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

tuturor!
Noua ne prinde bine o pauza de sarbatoare, mai meditam un pic asupra planurilor! Voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Salut fetele ,imi cer scuze poate deranjez cu postarea mea, dar as avea si eu o intrebare :
cit costa m2 al unei case ridicate la rosu?
Multumesc mult si va urez un Paste Fericit tuturor fetelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Wow , Simona, nu deranjezi, dar raspunsul incepe cam asa:
Depinde...!
Materialul(lemn, caramida, BCA, struct.metalica)
Firma specializata sau regie proprie

Pe mine m-a ajuns la rosu 200-250 euro/mp, pret realizat prin regie propie vara 2004-vara 2005.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Draga CRIXIA,
Iti multumesc mult ptr. raspuns, avem de gind sa construim la anul o casa linga Brasov, avem terenul si in acelas timp o multime de lucruri pe care nu le cunoastem ,cind vom demara efectiv, o sa va "bombardez" cu intrebari, pina atunci va urez voua celor ce ati terminat deja casele sa va bucurati de ele... iar celor ce mai au de lucru la casa ,bafta multa in continuare si spor la "construit"!
Pupicei si multumiri inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idora spune:

Simona(bidiloi), nu te-am mai vazut de mult pe-aici si ma bucur sa te revadSpor la lucru, sa o construiti cat mai repede si sa ne facem vecine de judete

------------------------------------------------------------------------------
Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum.

poze
Liseberg-Göteborg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare.
Nu am trecut de mult pe aici dar vreau sa va intreb si eu ceva.
Am cumparat la tara o casa si am vrea sa ne facem acolo o constructie noua.Avem 2 casa pe teren, una de pamant si una de caramida.As vrea sa folosim cel putin una dintre ele, mai ales ca am inteles ca nu ne va costa asa de mult ca si una noua, caci avem nevoie de mai putine acte, mai ales ca este intr-o localitate mica.
M-ar putea informa si pe mine cineva de ce acte am avea nevoie ca sa incepem remodelarea casei respective.
Acolo avem curent, gaz, telefon si baie?
Merita sa folosim casa respectiva sau merita sa facem una nmoua.
Noi vream sa folosim casa ca o bucatarie mare, mai ales ca are beci sub ea.Vrem sa ii mai adaugam 2 camere jos si 3 dormitoare deasupra.
Astept orice sugestii si promit sa citesc tot ce ati scriu, caci sunt convinsa ca pot gasi multe idei bune.
Multam tuturor si astept orice sugestii.


















Mergi la inceput