Poveste "adevarata"!

Poveste "adevarata"! | Autor: claudia_a

Link direct la acest mesaj

" A fost odata ca niciodata, ca daca nu ar fi nu s-ar povesti... pe un drum de munte presarat cu floricele, iarba moale ca puful, langa un paraias, statea o fata frumoasa, dar trista... Era inalta si cu un par blond ca al tau - era insa trista si avea lacrimi in ochi si se ruga la Dumnezeu ca El sa aiba grija de ingerashul care crestea vazand cu ochii in burtica ei! Ingerashul de acolo erai tu Ioana .... Si fata asta plangea si ii spunea lu' Doamne Doamne ca te iubeste, insa nu are banutzi sa te creasca si ca isi doreste tare mult ca Doamne Doamne sa gaseasca o mamica si un tatic care sa te ia pe tine, sa te iubeasca, sa aiba grija de tine, sa te pupe, sa te stranga in brate, sa te alinte - asa cum fac mami si tati cu tine ...
Si Dumnezeu stand si gandindu-se cum sa rezolve problema, isi aduce aminte ca putin timp in urma o mamica si un tatic se rugau la el sa le dea si lor un copilash mic si scump!! Acesti parinti eram noi: mami si tati, care spuneam in fiecare seara la rugaciune ca vor un ingerash pe care sa-l iubeasca!
Si uite asa Doamne Doamne a hotarat ca tu Ioana sa vii la noi, sa fii fetita noastra, sa te iubim mult, mult de tot si sa te pupam cand faci o boacana sau un lucru bun - asa cum te pupa mami acum - ca nu vrei sa faci nani si ma tii la povesti ...."

Am terminat de zis povestea... si Ioana care numai sa faca nani nu voia, imi zice: mami? mai vreau povestea cu fetitza! si eu ii spun: povestea cu Ioana, cu tine mami, ca asa s-a intamplat cand ai venit tu la noi acasa, aici!!! Si ea zice incantata : da, povestea mea!!!

Asa ca din cand in cand, cand cere povestea ei - Ioana isi asculta "inceputul vietii" - off nici nu stie ea inca cat de adevarata este povestea asta!


www.babiesonline.com/babies/i/ioana%5Fnasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Noi si Ioana


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

pentru mami si tati, si pentru nasturica mica si scumpa !
foarte frumoasa povestea... si foarte buna ideea !
ne lasi sa ne inspiram si noi din povestea ioanei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

claudia

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca_tomescu spune:

O poveste minunata, plina de emotie si frumusete. Te-ai gandit foarte bine sa fie o poveste, pentru ca fetita ti-o cere din nou si din nou, si tu ii vei putea adauga noi si noi randuri pe masura ce ea va creste si va avea alta intelegere.
Extraordinara idee! Subscriu si eu la permis de a folosi licenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Multumesc frumos!
Cu siguranta ca puteti, daca vreti, sa le spuneti bebelicilor vostri povestea noastra!!!
M-am gandit sa fie si scurta, sa-l aiba pe Doamne-Doamne in prim plan - pentru ca Ioana il adora pe Doamne-Doamne, se roaga la el si seara si ziua cateodata mai zice: "Doamne-Doamne-Dumnezeule da-ne sanatate si lu mach si lu tachi (asa ne zice ea in loc de mami si tati), lu buni, lu Gelu (bunicu) si lu Dani (cumnatul meu)!!!", are incredere in El si stie ca ne iubeste si are grija de noi! Si atunci am accentuat faptul ca Dumnezeu ne-a inlesnit intalnirea si nici nu greseste ca doar este purul adevar!

www.babiesonline.com/babies/i/ioana%5Fnasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Noi si Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Ioana e o fetita norocoasa ca Doamne Doamne i-a dat asa parinti! Si voi ca o aveti! Sa fiti fericiti o viata impreuna!

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE POZE POZE
POZE NOI POZE NOI POZE MARTIE-APRILIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Claudia foarte frumoasa poveste.Sa va traiasca nasturica.


Poate mai vin si alte fete sa ne spuna "povestea "lor.




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ryu spune:

CLAUDIA-este extrem de emotionanta povestea voastra.Felicitari ptr nasturica

Mergi la inceput